Rzeszów - Sobota, 17.01.2026
Reklama

Podsumowanie miejskiego programu in vitro. Na świat przyszło 11 dzieci

Dodano: 15.01.2026 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl / Pixabay
fot. Archiwum RESinet.pl / Pixabay

RZESZÓW. Ratusz ogłosił sukces programu in vitro realizowanego w Rzeszowie w latach 2023 – 2025 r. - Dzięki miejskiemu programowi in vitro na świat przyszło aż 11 dzieci – poinformowała Beata Sander z Kancelarii Prezydenta.

Miejski program pn. „Dofinansowanie do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Rzeszowa…” wystartował w styczniu 2023 r. Jego wykonawcą była Klinika Leczenia Niepłodności Parens w Rzeszowie. (ul. Podwisłocze 21).

Program kierowany był do mieszkańców Rzeszowa, par – kobiet w wieku 20-40 lat i mężczyzn – którzy walczą z niepłodnością. Przyszli rodzice mogli uzyskać dofinansowanie w wysokości do 5 000,00 zł do jednej procedury biotechnologicznej, ale nie więcej niż 80 proc. kosztów całej. Dofinansowanie przysługiwało do maksymalnej liczby trzech zabiegów. Na udział w nim zdecydowały się 33 pary.

Reklama

Program realizowany był od 18 stycznia 2023 r. do 15 grudnia 2025 r. Na jego wykonanie miasto przeznaczyło łącznie nieco ponad 153 tys. zł. Dzięki niemu urodziło się 11 dzieci.

- Zdecydowałem się uruchomić w Rzeszowie program dofinansowania in vitro dla mieszkańców, ponieważ wiedziałem, że jest duże zapotrzebowanie społeczne. W tamtym czasie pary chcące skorzystać z tej metody nie mogły liczyć na pomoc finansową państwa. Dlatego też zaangażowaliśmy się jako miasto. I udało się osiągnąć ogromny sukces – dzięki naszemu programowi urodziło się jedenaścioro dzieci - 5 nowych mieszkańców i 6 nowych mieszkanek Rzeszowa - mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.

W związku z realizacją przez Ministerstwo Zdrowia od 1 czerwca 2024 roku bezpłatnego programu leczenia niepłodności, finansowanego ze środków rządowych, miejski program nie będzie kontynuowany.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rada Miasta Rzeszowa ma dwie nowe radne

RZESZÓW. Nowymi członkiniami Rady Miasta Rzeszowa zostały Danuta Szyszka i Krystyna Stachowska.

Rzeszów

Śródmieście Północ i Śródmieście Południe będą jednym osiedlem

RZESZÓW. Radni dostosowali się do wyników konsultacji z mieszkańcami i uchwałę przyjęto.

Rzeszów

Od lutego nowe rodzaje biletów autobusowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Radni zaakceptowali pomysł Zarządu Transportu Miejskiego wprowadzający trzy rodzaje nowych biletów.

Rzeszów

Dach trybuny wschodniej Stadionu Miejskiego do remontu

RZESZÓW. Przetarg wystartował 10 stycznia br. Otwarcie ofert odbędzie się 25 stycznia.

Rzeszów

Światełko dla Pawła Adamowicza na rzeszowskim Rynku. Dzisiaj o 20.00

RZESZÓW. Akcja ma się odbyć 14 stycznia o godzinie 20.00 na rzeszowskim Rynku.

Rzeszów

List wsparcia Tadeusza Ferenca do prezydenta Gdańska

RZESZÓW. Tadeusz Ferenc wysyła list wsparcia do Pawła Adamowicza.

Rzeszów

Mając 2 promile dojechał z Rzeszowa do Sanoka. Wpadł, bo nie zatrzymał się przed znakiem „Stop”

RZESZÓW. 26-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia.

Rzeszów

Dwóch studentów rzeszowskich uczelni nagrodzonych przez Polską Agencje Kosmiczną

RZESZÓW. Znamy wyniki konkursu o Nagrodę Naukową Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej.

Reklama