Rzeszów - Wtorek, 23.06.2026
Reklama

Podziemne przejście na Dworcu PKP otwarte. Póki co można nim dojść na dwa nowe perony

Dodano: 18.02.2020 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW.  Od wczoraj na stacji Rzeszów Główny podróżni korzystają z dwóch nowych peronów. Dworzec w stolicy województwa został także dostosowany do potrzeb osób z ograniczoną możliwością poruszania.

Od poniedziału z większych, wyższych i wygodniejszych do wsiadania do pociągów peronów 1 i 2 korzystają podróżni podróżujący do i z Rzeszowa. Przygotowano na nich poczekalnie i czytelne tablice informacyjne. Perony są w pełni zadaszone. Osobom niewidomym i niedowidzącym łatwiej jest się poruszać dzięki liniom naprowadzającym i nawierzchni o zróżnicowanej strukturze.

Wykonawcy przystępują do kolejnego etapu modernizacji stacji. Prace budowlane obejmą peron nr 3, który będzie powiększony i podwyższony. Prace będą także przy rozbudowywanym przejściu podziemnym. Już teraz można nim przejść do peronu 2, a docelowo połączy centrum Rzeszowa z ul. Kochanowskiego.
Reklama
Przejście będzie wyższe i szersze od dotychczasowego. PLK przewidziały w nim schody ruchome i windy, co pozwoli łatwo dostać się na perony osobom o ograniczonej możliwości poruszania się. Zakończenie zasadniczych prac budowlanych na stacji Rzeszów Główny planowane jest latem. Wówczas podróżni będą korzystać z wszystkich peronów i odnowionego przejścia podziemnego.

Inwestycja w Rzeszowie realizowana jest z Krajowego Programu Kolejowego, w ramach projektu: „Poprawa stanu technicznego infrastruktury obsługi podróżnych (w tym dostosowanie do wymagań TSI PRM)”. Wartość umowy współfinansowanej ze środków unijnych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko to 205 mln zł netto.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wypalał trawę, stracił kontrolę nad żywiołem - interweniowali strażacy

RZESZÓW. 45-letni mężczyzna został ukarany mandatem za wypalanie suchej trawy. 45-latek w pewnym momencie stracił kontrolę nad żywiołem. Ogień zaczął się rozprzestrzeniać. Konieczna była interwencja strażaków. Rzeszowska Policja przypomina, że podpalanie wyschniętej...

Rzeszów

Ponad 70 tysięcy pasażerów w lutym w Jasionce

RZESZÓW. Luty to kolejny miesiąc potwierdzający rosnące zainteresowanie podróżami z Jasionki oraz stabilny rozwój lotniska. Podrzeszowskie lotnisko obsłużyło 70 784 pasażerów – to o 3% więcej w porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego...

Rzeszów

Można zgłaszać projekty do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2027

RZESZÓW. Ruszyła najnowsza, 14. już edycja Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Kwota zarezerwowana na projekty mieszkańców wynosi 15,7 mln zł. Propozycje można zgłaszać do 29 marca 2026 r.

Rzeszów

Stracił panowanie nad oplem, uderzył w słup i staranował ogrodzenie. 47-latek miał blisko 1,4 promila

RZESZÓW. Do 3 lat pozbawienia wolności oraz duża kara finansowana grozi 47-letniemu kierowcy, który będąc pod wpływem alkoholu, wsiadł za kółko, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w słup energetyczny i staranował ogrodzenie...

Rzeszów

Bezpieczniej na lotnisku w Jasionce. Zakupiono nowoczesne pojazdy ratowniczo-gaśnicze

JASIONKA. Lotnisko w Jasionce wzbogaciło się o nowy pojazd ratowniczo-gaśniczy. Inwestycja, współfinansowana ze środków Unii Europejskiej, znacząco podniesie poziom ochrony przeciwpożarowej portu lotniczego oraz regionu.

Rzeszów

Kompletnie pijana kobieta wjechała w bariery na parkingu B1 w Rzeszowie

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali 40-letnią kobietę, która Hondą Civic wjechała w bariery energochłonne na terenie parkingu przy hipermarkecie B1 w Rzeszowie. Okazało się, że kierująca miała ponad 3,6 promila.

Rzeszów

Postęp prac na budowie parkingu piętrowego z lądowiskiem przy szpitalu „na górce” [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na terenie Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, trwa budowa piętrowego parkingu z lądowiskiem dla śmigłowców. Inwestycja ma być gotowa do końca czerwca 2026 roku. Sprawdzamy, na jakim...

Rzeszów

Ktoś uszkodził 20 samochodów przy ul. Żwirki i Wigury. Policja prosi o pomoc

RZESZÓW. Rzeszowska policja zwróciła się z prośbą o pomoc do ewentualnych świadków zdarzenia, do którego doszło na jednym z parkingów przy ul. Żwirki i Wigury. Nieznany sprawca uszkodził lakier w 20 samochodach.

Reklama