Rzeszów - Środa, 24.06.2026
Reklama

Podziemne przejście na Dworcu PKP otwarte. Póki co można nim dojść na dwa nowe perony

Dodano: 18.02.2020 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW.  Od wczoraj na stacji Rzeszów Główny podróżni korzystają z dwóch nowych peronów. Dworzec w stolicy województwa został także dostosowany do potrzeb osób z ograniczoną możliwością poruszania.

Od poniedziału z większych, wyższych i wygodniejszych do wsiadania do pociągów peronów 1 i 2 korzystają podróżni podróżujący do i z Rzeszowa. Przygotowano na nich poczekalnie i czytelne tablice informacyjne. Perony są w pełni zadaszone. Osobom niewidomym i niedowidzącym łatwiej jest się poruszać dzięki liniom naprowadzającym i nawierzchni o zróżnicowanej strukturze.

Wykonawcy przystępują do kolejnego etapu modernizacji stacji. Prace budowlane obejmą peron nr 3, który będzie powiększony i podwyższony. Prace będą także przy rozbudowywanym przejściu podziemnym. Już teraz można nim przejść do peronu 2, a docelowo połączy centrum Rzeszowa z ul. Kochanowskiego.
Reklama
Przejście będzie wyższe i szersze od dotychczasowego. PLK przewidziały w nim schody ruchome i windy, co pozwoli łatwo dostać się na perony osobom o ograniczonej możliwości poruszania się. Zakończenie zasadniczych prac budowlanych na stacji Rzeszów Główny planowane jest latem. Wówczas podróżni będą korzystać z wszystkich peronów i odnowionego przejścia podziemnego.

Inwestycja w Rzeszowie realizowana jest z Krajowego Programu Kolejowego, w ramach projektu: „Poprawa stanu technicznego infrastruktury obsługi podróżnych (w tym dostosowanie do wymagań TSI PRM)”. Wartość umowy współfinansowanej ze środków unijnych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko to 205 mln zł netto.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wystartowały loty z Jasionki do Edynburga

RZESZÓW. Ryanair uruchomił bezpośrednie połączenie z podrzeszowskiego lotniska do Edynburga. 27 października odleciał pierwszy samolot.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa bez podwyżki pensji. Zdecydował jeden głos

RZESZÓW. Radni odrzucili projekt uchwały dotyczący wzrostu wynagrodzenia Prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka. O jej odrzuceniu zdecydował jeden głos.

Rzeszów

ZTM w Rzeszowie szykuje nową siatkę połączeń. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje opinie

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przygotowuje największe od lat zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. „Chcemy, aby nowa siatka połączeń autobusowych była jeszcze bardziej przejrzysta, efektywna i dopasowana do rzeczywistych potrzeb mieszkańców”.

Rzeszów

Utrudnienia na S19 w rejonie Nienadówki. Ciężarówka blokuje drogę

PODKARPACIE. Kierowcy jadący odcinkiem drogi ekspresowej S19 pomiędzy węzłem Sokołów Małopolski a węzłem Jasionka muszą liczyć się z utrudnieniami. Uszkodzona ciężarówka blokuje pas ruchu w kierunku Rzeszowa.

Rzeszów

Będzie jaśniej na ulicy Budziwojskiej. Prawie 390 tys. zł na nowe oświetlenie

RZESZÓW. Miasto podpisało umowę z firmą, która zajmie się montażem dodatkowego oświetlenia na najdłuższej ulicy na rzeszowskim osiedlu Budziwój. Wartość zadania to blisko 390 tys. zł.

Rzeszów

6 wypadków, 45 kolizji - drogowe podsumowanie weekendu w Rzeszowie

RZESZÓW. 6 wypadków, 8 osób rannych, 45 kolizji – to bilans zdarzeń drogowych, do których doszło w miniony weekend na ulicach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

Rzeszów

Naukowcy z Politechniki Śląskiej opracują koncepcję zagospodarowania terenów kolejowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Wraca temat zagospodarowania terenów dawnej parowozowni w Rzeszowie. Miasto podpisało list intencyjny z Politechniką Śląską dotyczący opracowania koncepcji zmian funkcjonalno-przestrzennych tych terenów.

Rzeszów

Festiwal Roślin wraca z jeszcze większym wyborem i nowymi gatunkami

RZESZÓW. Największe roślinne wydarzenie w Polsce wraca po letniej przerwie z jeszcze większym wyborem, nowymi gatunkami i wyjątkową atmosferą. Jesienna edycja Festiwalu Roślin odbędzie się w ten weekend w hali Podpromie.

Reklama