Rzeszów - Sobota, 16.05.2026
Reklama

Pogrzeb Tadeusza Ferenca. Utrudnienia w ruchu, telebimy i specjalne autobusy dla mieszkańców

Dodano: 31.08.2022 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
[ALTUALIZACJA - 1.09.2022] RZESZÓW. W związku z pogrzebem Tadeusza Ferenca, w mieście spodziewane są utrudnienia w ruchu, szczególnie w okolicach cmentarzy, w rejonie Katedry Rzeszowskiej i trasy konduktu żałobnego. Msza transmitowana będzie na telebimach. Mieszkańcy będą mogli dostać się na cmentarz Wilkowyja specjalnymi autobusami.

Uroczystości pogrzebowe Tadeusza Ferenca odbędą się w najbliższy piątek, 2 września 2022 r. Rozpoczną się mszą św. w Katedrze Rzeszowskiej o godz. 13:00. Po uroczystościach w Katedrze, kondukt żałobny uda się na cmentarz komunalny Wilkowyja, gdzie były prezydent spocznie w Alei Zasłużonych miasta Rzeszowa. Kondukt przejdzie ulicami: Sikorskiego, Armii Krajowej, rondo Pobitno, ul. Lwowska, ul. Cienista. Pogrzeb na cmentarzu Wilkowyja rozpocznie się ok. godz. 15:00 i potrwa do późnych godzin popołudniowych.

- W związku z piątkowymi uroczystościami na terenie Rzeszowa mogą występować czasowe utrudnienia w ruchu. Na al. Sikorskiego mogą się one rozpocząć już po godz. 12. Utrudnienia wystąpią także pomiędzy godz. 14 a 15, kiedy kondukt żałobny wyruszy z katedry na cmentarz Wilkowyja. Czasowo wstrzymywany ruch będzie na al. Sikorskiego (od wysokości wyjazdu z Katedry), na al. Armii Krajowej, rondzie Pobitno i ul. Lwowskiej (do skrzyżowania z ul. Cienistą) - informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Ratusz zwraca się z prośbą do mieszkańców, którzy chcą wziąć udział w ostatnim pożegnaniu Tadeusza Ferenca, aby nie przyjeżdżali własnymi samochodami, lecz skorzystali z komunikacji miejskiej. W rejonie Katedry przy al. Sikorskiego będzie ograniczona liczba miejsc dla samochodów. Parkingi w bezpośrednim sąsiedztwie Katedry (od strony al. Sikorskiego) oraz po północnej i południowej stronie świątyni będą podczas mszy niedostępne. Osoby przyjeżdżające samochodami mogą skorzystać z parkingów za Katedrą (strona wschodnia – dojazd ul. Tulipanową) oraz przy Parku Papieskim. 

Do Katedry nie będzie można wnosić wieńców i wiązanek kwiatów. Należy je zostawić przed wejściem do świątyni. Po mszy zostaną one zabrane przez służby miejskie i przewiezione na cmentarz Wilkowyja.

Po mszy żałobnej przy al. Sikorskiego ustawione będą autobusy (15 pojazdów), które przewiozą mieszkańców na cmentarz Wilkowyja na pogrzeb. Tymi autobusami mieszkańcy będą mogli, po zakończeniu uroczystości pogrzebowych, wrócić w okolice katedry dwoma trasami. Część pojazdów pojedzie na al. Sikorskiego przez al. Armii Krajowej, druga część przez ul. Lwowską i al. Rejtana. Autobusy będą zatrzymywały się na wszystkich przystankach na trasie.

Parking przy cmentarzu w rejonie ulicy Cienistej będzie zamknięty w piątek od godz. 7:00 rano do późnych godzin popołudniowych.

Transmisja uroczystości będzie dostępna na kanale YouTube Katedry Rzeszowskiej: https://www.youtube.com/c/KatedraRzeszowskaa, w Polsat News oraz TVP Info.

Komunikacja miejska

Możliwości dojazdu z poszczególnych rzeszowskich osiedli w okolicę Katedry w Rzeszowie

1. Os. Śródmieście:
a. bezpośredni dojazd autobusami linii nr 2, 5, 8, 10, 18, 19, 37, 58

2. Os. Pułaskiego:
a. bezpośredni dojazd autobusami linii nr 2, 8, 10, 18, 58

3. Os. Grota-Roweckiego:
a. bezpośredni dojazd autobusami linii nr 5, 8, 37, 58

4. Os. Piastów:
a. bezpośredni dojazd autobusami linii nr 5, 8, 18, 37, 58

5. Os. Dąbrowskiego:
a. bezpośredni dojazd autobusem linii nr 18

6. Os. Staroniwa
a. dojazd autobusem linii nr 34 do ul. Powst. W-wy następnie możliwość przesiadki na autobusy linii nr 5, 8, 10, 18, 37, 58
b. dojazd autobusem linii nr 35 do Al. Cieplińskiego, następnie możliwość przesiadki na autobusy linii nr 2, 8, 10, 18, 58

7. Os. Kmity:
a. bezpośredni dojazd autobusem linii nr 10

8. Os. Gen. Andersa: 
a. bezpośredni dojazd autobusem linii nr 58

9. Os. Staromieście:
a. bezpośredni dojazd autobusami linii nr 5, 37

10. Os. 1000-lecia:
a. bezpośredni dojazd autobusami linii nr 5, 8, 18, 37, 58

11. Os. Pobitno:
a. dojazd autobusami linii nr 1, 11 do Pl. Wolności następnie możliwość przesiadki na autobusy linii nr 5, 10, 19, 37

12. Os. Mieszka I:
a. dojazd autobusami linii nr 13, 17 i 34 do Al. Rejtana następnie możliwość przesiadki na autobusy linii nr 2, 19, 44,

13. Os. Nowe Miasto:
a. bezpośredni dojazd autobusami linii nr 2, 5, 8, 10, 18, 19, 37, 44, 58
Reklama
14. Os. Wilkowyja:
a. dojazd autobusami linii nr 4, 9, 15 do Pl. Wolności następnie możliwość przesiadki na autobusy linii nr 5, 10, 19, 37

15. Os. Słocina:
a. dojazd autobusem linii nr 6 do Al. Rejtana następnie możliwość przesiadki na autobusy linii nr 2, 19, 44,
b. dojazd autobusem linii nr 16 do Pl. Wolności następnie możliwość przesiadki na autobusy linii nr 5, 10, 19, 37
c. dojazd autobusem linii nr 36 do Powst. W-wy następnie możliwość przesiadki na autobusy linii nr 5, 8, 10, 18, 37, 58
d. dojazd autobusem linii nr 2 do Kopisto następnie możliwość przesiadki na autobusy linii nr 2, bądź z Al. Rejtana na autobusy linii nr 19 i 44

16. Os. Zalesie:
a. bezpośredni dojazd autobusami linii nr 18, 19

17. Os. Przybyszówka:
a. dojazd autobusem linii nr 16 do Pl. Wolności, następnie możliwość przesiadki na autobusy linii nr 5, 10, 19, 37
b. dojazd autobusem linii nr 33 do ul. Marszałkowskiej następnie możliwość przesiadki na autobusy linii nr 5, 8, 18, 37, 58

18. Os. Baranówka:
a. bezpośredni dojazd autobusami linii nr 18, 19,

19. Os. Kr. St. Augusta:
a. bezpośredni dojazd autobusami linii nr 19,

20. Os. Paderewskiego:
a. dojazd autobusami linii nr 6 i 17 do Al. Rejtana, następnie możliwość przesiadki na autobusy linii nr 2, 19, 44,
b. bezpośredni dojazd z Al. Rejtana autobusami linii nr 2, 19, 44

21. Os. Drabinianka
a. bezpośredni dojazd autobusami linii nr 2, 8

22. Os. Krakowska – Południe
a. bezpośredni dojazd autobusami linii nr 2

23. Os. Franciszka Kotuli
a. bezpośredni dojazd autobusami linii nr 2 i 10

24. Os. Załęże:
a. dojazd autobusami linii nr 1, 11, 41 do Pl. Wolności następnie możliwość przesiadki na autobusy linii nr 5, 10, 19, 37

25. Os. Zwięczyca:
a. dojazd autobusami linii nr 3, 15, 28, 45 do Dąbrowskiego, następnie możliwość przesiadki na autobusy linii nr 18,

26. Os. Biała:
a. bezpośredni dojazd autobusami linii nr 2, 8, 37, 44, 58

27. Os. Miłocin:
a. bezpośredni dojazd autobusami linii nr 18, 19,

28. Os. Budziwój:
a. bezpośredni dojazd autobusami linii nr 37
b. dojazd autobusem linii nr 12 do Powst. W-wy następnie możliwość przesiadki na autobusy linii nr 5, 8, 10, 18, 37, 58

29. Os. Bzianka:
a. dojazd autobusem linii nr 16 do Pl. Wolności, następnie możliwość przesiadki na autobusy linii nr 5, 10, 19, 37
b. dojazd autobusem linii nr 33 do ul. Marszałkowskiej następnie możliwość przesiadki na autobusy linii nr 5, 8, 18, 37, 58

30. Os. Matysówka:
a. bezpośredni dojazd autobusami linii nr 5

31. Os. Św. Huberta:
a. bezpośredni dojazd autobusami linii nr 8

32. Os. Pogwizdów Nowy:
a. bezpośredni dojazd autobusami linii nr 8

33. Os. Zawiszy Czarnego:
a. dojazd autobusem linii nr 59 do Dąbrowskiego, następnie możliwość przesiadki na autobusy linii nr 18,

W dniu 2 września możliwość dojechania na Cmentarz komunalny Wilkowyja umożliwią autobusy linii nr 4, 15, 26, 27 oraz 48 za wyjątkiem czasu przejazdu pojazdów konduktu żałobnego w godzinach 14:00-15:00.

Ponadto, celem zapewnienia swobodnego dojazdu do pętli przy ulicy Cienistej autobusów specjalnych, część kursów linii nr 4, 15, 26, 27 w godz. 14:00-15:00 zostanie skierowanych objazdami według poniższego harmonogramu:

Linia nr 4: 
• kursy 13:49 (kier. Krasne CH) oraz kursy 13:57, 14:27 (kier. Lubelska MPK) przejazd w obu kierunkach z pominięciem ulicy Cienistej;

Linia nr 15:
• kursy 13:20, 13:50 (kier. Olbrachta) oraz kursy 14:06, 14:36 (kier. Zwięczycka) przejazd w obu kierunkach z pominięciem ulic Cienistej, Morgowej i Bałtyckiej;
• kursy 14:14, 14:43 (kier. Olbrachta) oraz kursy 15:06, 15:36 (kier. Zwięczycka) przejazd w obu kierunkach z pominięciem ulic Morgowej i Bałtyckiej;

Linia nr 26: 
• kurs 13:40 (kier. Cienista) do przyst. Lwowska szpital bez zmian dalej Lwowska / Olbrachta 08, Bałtycka 02, gdzie zakończy kurs. Rozpoczęcie kursu 14:45 (kier. Krakowska) odbędzie się z przyst. Lwowska / Cienista 07.

Linia nr 27: 
• kurs 13:55 (kier. Cienista) do przyst. Lwowska szpital pętla bez zmian dalej Lwowska / Olbrachta 08, Bałtycka 02, gdzie zakończy kurs. Rozpoczęcie kursu 14:42 (kier. Bł. Karoliny) odbędzie się z przyst. Lwowska / Cienista 07.


---------------

Tadeusz Ferenc zmarł w sobotę, 27 sierpnia w szpitalu w Rzeszowie po długiej chorobie. Miał 82 lata. Urząd prezydenta miasta Rzeszowa pełnił nieprzerwanie od 2002 r. do 2021 r.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kibice przejdą ulicami Rzeszowa. Utrudnienia przed meczem Resovii ze Stalą Stalowa Wola

RZESZÓW. W piątek na stadionie przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie rozegrany zostanie mecz o Mistrzostwo Betclic 2. ligi mężczyzn w piłce nożnej. Resovia przed własną publicznością zmierzy się ze Stalą Stalowa Wola....

Rzeszów

Kolizja na ul. Krakowskiej. Pijana kobieta uderzyła audi w znak drogowy

RZESZÓW. Ponad 3 promile w organizmie miała 34-letnia kobieta kierująca Audi, która straciła panowanie nad autem i uderzyła w znak drogowy. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

V Integracyjne Zawody Pływackie już 2 czerwca na rzeszowskiej „Muszelce"

Rzeszów po raz piąty stanie się areną wyjątkowej sportowej rywalizacji. 2 czerwca na pływalni Muszelka odbędą się V Integracyjne Zawody Pływackie – Rzeszów 2026, organizowane w ramach projektu „Rzeszów 2026 – Europejskie...

Rzeszów

Nowe mini-ronda na Słocinie mają być gotowe w czerwcu. Podpisano umowę

RZESZÓW. Nowe mini-ronda na rzeszowskim osiedlu Słocina mają poprawić bezpieczeństwo i upłynnić ruch w tej części Rzeszowa. Jeśli zdadzą egzamin, Prezydent Konrad Fijołek nie wyklucza kolejnych tego typu inwestycji w mieście, na...

Rzeszów

Twierdził, że w szpitalu na „górce” jest bomba. 15-latkiem zajmie się sąd rodzinny

RZESZÓW. 15-latek zadzwonił na numer Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego w Rzeszowie i poinformował o podłożeniu ładunku wybuchowego. Jak się okazało, alarm był fałszywy i miał być efektem zakładu. Sprawą zajmie...

Rzeszów

Uderzył Porsche w ścianę budynku przy ul. Dąbrowskiego. Miał ponad 3 promile i zakaz prowadzenia

RZESZÓW. 53-letni kierowca Porsche stracił panowanie nad autem na ul. Dąbrowskiego i uderzył w ścianę budynku. Mężczyzna miał 3 promile alkoholu w organizmie i aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Rzeszów

Na osiedlu Miłocin powstanie park kieszonkowy

RZESZÓW. Zielona przestrzeń powstanie na około 85 arowej działce nr 356/61 obr.226 przy ul. Parkowej na osiedlu Miłocin. W ogrodzie pojawią się elementy małej architektury oraz kilkanaście gatunków roślin, łącznie będzie ich...

Rzeszów

Bezpłatne znakowanie rowerów w Rzeszowie. Na piątek brakuje już miejsc, są jeszcze na 22 maja

RZESZÓW. Straż Miejska w Rzeszowie jak co roku zachęca mieszkańców do udziału w akcji znakowania rowerów, która ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa jednośladów i ograniczenie ryzyka ich kradzieży.

Reklama