Rzeszów - Wtorek, 02.09.2025
Reklama

Pokaz nowoczesnych technologii na Politechnice Rzeszowskiej. Będą m.in. warsztaty, symulatory i e-hulajnogi

Dodano:

fot. Politechnika Rzeszowska
fot. Politechnika Rzeszowska
RZESZÓW. Dzisiaj, tj. 16 kwietnia od godz. 11:00 do godz. 17:00 na Politechnice Rzeszowskiej odbywa się New Technology Day w ramach Juwenaliowego Mixu Wydarzeń. Wydarzenie to skierowane jest do osób zainteresowanych nowymi technologiami, systemami bezzałogowymi, rozwiązaniami przyszłości czy tworzeniem innowacyjnych produktów i usług.
 
Uczestnicy New Technology Day będą mogli samodzielne zbudować i zaprogramować drona, spróbować swoich sił jako operator drona, pilot szybowca lub samolotu, a także kierowca samochodu rajdowego i bolidu.
 
Zainteresowane osoby będą mogły także poznać programy wspierające innowacyjne produkty i usługi, dowiedzieć się dlaczego systemy bezzałogowe to jedna z branż przyszłości, poznać najważniejsze zasady obowiązujące podczas latania urządzeniami bezzałogowymi czy spróbować swoich sił na e-hulajnodze. Do wygrania są atrakcyjne nagrody.

W specjalne strefie wystawców znajdą się: firma Fotoacc organizująca warsztaty produktowe; Centrum Naukowo-Technologicznego Systemów Bezzałogowych; Muzeum Techniki i Militariów w Rzeszowie, które pokaże m.in. modele kartonowe samolotów z czasów II wojny światowej autorstwa Artura Reslera; Związek Strzelecki „Strzelec” Józefa Piłsudskiego oraz firma Aeromentors z symulatorem lotu samolotem jednosilnikowym, małym, przenośnym tunelem aerodynamicznym i stoiskiem demonstrujący prawo Bernoulligo.
 
Reklama
Swoje osiągnięcia zaprezentują również studenci Politechniki Rzeszowskiej. Koło Naukowe EUROAVIA Rzeszów pokaże model samolotu bezzałogowego a PRz Racing Team nowy bolid wyścigowy.
 
Przed Centrum Studenckim PRz zaplanowano strefę electricall. Będzie tu można przetestować jazdę elektrycznymi hulajnogami, a także wziąć udział w konkursach i wygrać nagrody w postaci bezpłatnego udostępnienia hulajnogi na okres 1-7 dni.
 
Uczestnicy New Technology Day będą mogli posłuchać prelekcji dotyczących m.in. dronów łazików marsjańskich czy elektromobilności.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

WSIiZ uruchamia świetlicę dla dzieci i ich opiekunów z Ukrainy

RZESZÓW. Uczelnia chce zapewnić uchodźcom trochę spokoju i odpoczynku.

Rzeszów

Kolejny krok w kierunku budowy aquaparku w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na opracowanie studium wykonalności dla budowy parku wodnego w Rzeszowie. Będzie ono zawierało m.in. analizy dotyczące kosztów, technologii budowy oraz funkcji aquaparku.

Rzeszów

Potrzebni wolontariusze do pomocy uchodźcom w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto poszukuje wolontariuszy do pomocy uchodźcom z Ukrainy. Aby się zgłosić, wystarczy uzupełnić formularz online.

Rzeszów

Władze Rzeszowa prowadzą rozmowy dyplomatyczne w sprawie Ukrainy

​RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek prowadzi rozmowy z dyplomatami z całego świata, którzy przyjeżdżają do Rzeszowa, aby dowiedzieć się więcej o sytuacji uchodźców i wspierać Ukrainę w walce z agresją rosyjską.

Rzeszów

Zbiórka darów dla Ukrainy. Aktualna lista potrzeb [3.03.2022]

RZESZÓW. Leki, materiały opatrunkowe oraz żywność – to aktualnie najbardziej potrzebne dary dla Ukraińców, zbierane w punktach RDK na terenie Rzeszowa.

Rzeszów

Fundacja Felineus z pomocą dla zwierząt z Ukrainy

RZESZÓW. Rzeszowska Fundacja Felineus włączyła się w akcję pomocy zwierzętom z Ukrainy. Trwa zbiórka pieniędzy oraz artykułów dla psów i kotów.

Rzeszów

Policyjny pościg za pijanym kierowcą

RZESZÓW. 54-letni kierowca z Rzeszowa uciekał przed policjantami ulicami miasta. Kiedy w końcu udało się go zatrzymać, okazało się że był pijany. Miał ponad 2 promile.

Rzeszów

Prezentacja nowego motocykla Game Over Cycles w restauracji Lord Jack

RZESZÓW. Przez cały weekend w restauracji Lord Jack na rzeszowskim Rynku, będzie można podziwiać nowy motocykl firmy Game Over Cycles.

Reklama