Rzeszów - Wtorek, 23.12.2025
Reklama

„Pokaż serce – Oddaj krew”. Już za kilka dni startuje Wampiriada

Dodano: 30.04.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Pierwsza z trzech zbiórek odbędzie się w kampusie Uniwersytetu Rzeszowskiego na al. Rejtana. W trakcie „Wampiriady” odbędą się także konsultacje dietetyczne oraz badanie wzroku. Ponadto dla darczyńców przygotowano upominki.

Na miejsce akcji przyjeżdża mobilny punkt poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Studenci oraz wszyscy chętni po rejestracji oddają 450 ml krwi. Po zabiegu dawcy otrzymują 9 czekolad oraz nagrody i upominki ufundowane przez partnerów akcji.

Wampiriada w przeciągu ostatnich lat systematycznie się rozwija i cieszy się uznaniem. Odpowiada ona na nieustający niedobór krwi, która niejednokrotnie poprzez transfuzję ratuje ludzkie życie. Oprócz samej zbiórki skupia się także na społecznej akcji uświadamiającej potrzebę oddawania krwi oraz budowania pożądanej postawy obywatelskiej.

Będzie to 8. edycja w Rzeszowie. Podczas siedmiu akcji, zarejestrowano ponad 900 osób, a w trakcie poprzedniej trzydniowej blisko 200 osób. Wampiriada jest projektem ogólnopolskim, odbywa się w ponad 70 ośrodkach akademickich, takich jak: Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Katowice, Łódź, Szczecin, Tarnów.
Reklama
Wydarzenie organizowane jest przez Niezależne Zrzeszenie Studentów - to największa Polska organizacja studencka, która działa już od ponad 30 lat. Zrzesza ponad 1000 aktywnych członków w całym kraju, realizujących szereg inicjatyw społecznych zarówno o charakterze regionalnym jak i ogólnokrajowym.

W trakcie trwania akcji, dla osób, które oddadzą krew poza standardowymi czekoladami i zwolnieniem przygotowane zostaną upominki ufundowane przez partnerów akcji takie jak np. koszulki z logiem naszej akcji, vouchery, bony zniżkowe oraz inne ciekawe gadżety.

Warto nadmienić, że przez trzy dni, w których trwać będzie akcja, odbędą się również bezpłatne konsultacje dietetyczne oraz badanie wzroku.

Program akcji:
 
  • 08.05. 2019 (08.00 - 13.00) – al. Rejtana 16c, kampus Uniwersytetu Rzeszowskiego, parking między budynkami A0 i A1;
  • 28.05.2019 (08.00 - 13.00) – ul. Ćwieklińskiej 2, kampus Uniwersytetu Rzeszowskiego na Zalesiu, budynek D1;
  • 05.06.2019 (08.00 - 13.00) - Kino Helios, Al. Powstańców Warszawy 14, obok kampusu PRz.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów współorganizatorem Igrzysk Europejskich

RZESZÓW. Pływalnia przy ulicy Matuszczaka będzie jedną z aren tegorocznych Igrzysk Europejskich. W rzeszowskim obiekcie będą rywalizować skoczkowie do wody.

Rzeszów

Przy ul. Staszica powstanie Park dla Seniora [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Na osiedlu gen. Grota-Roweckiego w Rzeszowie powstanie Park dla Seniora. Wykonawca inwestycji ma zostać wybrany jeszcze w tym miesiącu.  

Rzeszów

Kolejny fragment ulicy Wyspiańskiego będzie przebudowany

RZESZÓW. Jeszcze w maju rozpocznie się przebudowa kolejnego odcinka ulicy Wyspiańskiego. Będzie szerzej i bezpieczniej.

Rzeszów

13 firm i konsorcjów zainteresowanych budową Wisłokostrady

RZESZÓW. Większość ofert mieści się w kwocie, którą miasto zarezerwowało na to zadanie.

Rzeszów

Dachowanie samochodu w Kąkolówce. 23-letni kierowca zginął na miejscu

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj w Kąkolówce w powiecie rzeszowskim. 23-letni kierowca volkswagena, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w bariery ochronne i dachował. Mężczyzna zginął na miejscu.

Rzeszów

W sobotę rajd rowerowy Tour de WSIiZ połączony z EkoPiknikiem

RZESZÓW. Na zawodników czeka blisko 20-kilometrowa trasa. Po dotarciu na metę czekać będzie rozgrzany grill i poczęstunek oraz pełen atrakcji EkoPiknik, który uświetni występ Krystiana Herby.

Rzeszów

W weekend Harley On Tour. Ciężarówka z motocyklami jest już w Rzeszowie

RZESZÓW. W najbliższy weekend, 13 i 14 maja, w salonie GOC Harley-Davidson przy ul. Ludwika Chmury 4 w Rzeszowie odbędzie się Harley On Tour 2023.

Reklama