Rzeszów - Poniedziałek, 27.07.2026
Reklama

"Pola nadziei" - czwarta edycja akcji na rzecz podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci

Dodano: 22.09.2023 r.

Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji akcji "Pola nadziei" / Materiały Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci
Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji akcji "Pola nadziei" / Materiały Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci
RZESZÓW. 10 października odbędzie się inauguracja czwartej edycji inicjatywy pod hasłem „Pola Nadziei” organizowanej przez Fundację Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. W tegoroczną akcję włączyło się już 90 placówek oświatowych.
 
"Pola Nadziei" to ogólnopolska inicjatywa, która ma na celu szerzenie edukacji hospicyjnej wśród dzieci i młodzieży na terenie województwa podkarpackiego. Każdego roku jesienią sadzone są cebulki żonkila. Wiosną gdy kwiaty zakwitną są wręczane ludziom dobrego serca za wolne datki do puszek na rzecz działalności Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.
 
Dlaczego żonkil? To symbol nadziei, która jest nieodłączonym elementem opieki hospicyjnej.
 
Inauguracja tegorocznej edycji akcji odbędzie się 10 października o godz. 12.00 w Parku Papieskim (w okolicy pomnika Jana Pawła II). W wydarzeniu, oprócz przedstawicieli Fundacji, wezmą również udział zaproszeni goście: władze miasta Rzeszowa oraz przedstawicieli zaangażowanych firm. 
 
Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci już po raz czwarty bierze udział w akcji, która z roku na rok cieszy si coraz większym zainteresowaniem placówek oświatowych.
 
W poprzedniej edycji udział wzięło 123 placówki oświatowe z województwa podkarpackiego w tym 38 z Rzeszowa. W tym roku w akcję włączyło się już 90 placówek (stan na 21 września), a ich liczba nie jest jeszcze ostatecznie zamknięta.
 
Reklama
Jak dołączyć do akcji? Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej Fundacji www.hospicjum-podkarpackie.pl/ . Są tam też podane wszelkie informacje nt. akcji.
 
- Zachęcamy i zapraszamy do udziału w akcji zarówno Placówki Oświatowe jak i Firmy z terenu naszego województwa. Cebulki można zasadzić na terenie firmy, a wiosną przeprowadzić zbiórkę wśród pracowników lub dołączyć do kwest organizowanych przez Fundację na terenie miasta Rzeszowa – zachęca Justyna Babiracka z Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.
 
Firmy mogą również zakupić cebulki żonkila i przekazać do siedziby Fundacji. Cebulki te zostaną przekazane Szkołom wg potrzeb oraz zasadzone przez nas w Parku Papieskim.
W tym roku zainaugurujemy akcję
 
Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci jest specjalistyczną organizacją działającą na terenie całego województwa podkarpackiego. Zapewnia opiekę nieuleczalnie chorym Dzieciom oraz ich Rodzinom. Celem Fundacji jest poprawa jakości życia podopiecznych dzięki profesjonalnej opiece medycznej, psychologicznej, socjalnej i duchowej.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

161 projektów w RBO na 2026 rok. Głosowanie trwa do 4 czerwca

RZESZÓW. Trwa głosowanie na projekty zgłoszone do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2026 r. Mieszkańcy mają czas na oddanie głosu do 4 czerwca.

Rzeszów

Rusza rozbudowa DW 878 na trasie Tyczyn-Dylągówka. Będą spore utrudnienia

Pod koniec maja rozpoczną się prace przygotowawcze związane z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 878 na trasie od Tyczyna do Dylągówki. Kierowcy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami.

Rzeszów

Uwaga! Ważna informacja dla pasażerów komunikacji miejskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. W związku z koniecznością aktualizacji systemów informatycznych Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie, w najbliższy piątek i w sobotę pasażerowie muszą liczyć się z pewnymi utrudnieniami.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami dwóch osiedli

RZESZÓW. Prezydent Konrad Fijołek kontynuuje spotkania z mieszkańcami w ramach cyklu "Rzeszów To My". Najbliższe odbędzie się 29 maja 2025 r.

Rzeszów

Nowe wydarzenie w Rzeszowie. Energy Fitness Fest już w ten weekend

RZESZÓW. Maraton fitness z gwiazdami, wokrshopy, targi branżowe i panel dietetyczny złożą się na organizowany po raz pierwszy w Rzeszowie Energy Fitness Fest.

Rzeszów

Lokalne produkty w Parku Papieskim. Podkarpacki Bazarek już w tę sobotę

RZESZÓW. Smaczne sery, regionalne chleby i wędliny, miody, świeże owoce i warzywa, pyszne ciasta, ekologiczne przetwory - to wszystko będzie można kupić na Podkarpackim Bazarku w Rzeszowie.

Rzeszów

Zmiana w harmonogramie pokazów specjalnych fontanny multimedialnej

RZESZÓW. W związku z imprezą sportową organizowaną na placu przy al. Lubomirskich, najbliższy pokaż specjalny fontanny multimedialnej został przeniesiony na inny termin.

Rzeszów

Po raz pierwszy w Rzeszowie - Zlot Autobusów Zabytkowych. Wielka parada pojazdów, linie specjalne i wiele więcej

RZESZÓW. Kilkadziesiąt zabytkowych autobusów, wystawa aut klasycznych, wielka parada pojazdów ulicami Rzeszowa, koncerty, pokazy, animacje dla dzieci i impreza w Technobusie – tak w skrócie będzie wyglądał I Zlot Autobusów Zabytkowych w...

Reklama