Rzeszów - Środa, 12.11.2025
Reklama

Połączenie al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego. Jest ZRID

Dodano: 16.01.2024 r.

Na zdj. ul. Wieniawskiego / fot. Archiwum RESinet.pl
Na zdj. ul. Wieniawskiego / fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Prawie półtora kilometra będzie miała nowa droga, która połączy al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego. Jest już zezwolenie na jej budowę. W lutym ma zostać ogłoszony przetarg na wybór wykonawcy inwestycji. Łącznik ma być gotowy w 2026 r. 

- To ważna inwestycja drogowa, dzięki której lepiej skomunikowane z centrum miasta będzie osiedle Słocina. Z tej drogi skorzystają także mieszkańcy Zalesia. To nowe połączenie odciąży z ruchu ul. Paderewskiego. Dopięliśmy już formalności, jest decyzja ZRID. Teraz już tylko pozostał wybór wykonawcy, który to zadanie zrealizuje – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Nowa droga, która połączy al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego będzie miała 1,4 km długości i szerokość 7 metrów. Po obydwu jej stronach powstaną chodniki o szerokości 2 metrów. Zadanie obejmuje również budowę ścieżek rowerowych, oświetlenia i zatok autobusowych. Konieczna będzie także przebudowa i budowa kanalizacji deszczowej.
Reklama
Ponadto w ramach inwestycji przebudowane zostanie skrzyżowanie nowej drogi z al. Armii Krajowej na długości ok. 300 m i al. prof. Adama Krzyżanowskiego na długości ok. 60 m. Powstaną dwa nowe skrzyżowania – u zbiegu nowego łącznika z ul. Wieniawskiego i z ul. Powstańców Listopadowych. Dodatkowo, ze względu na zmianę geometrii skrzyżowania, przebudowana zostanie istniejąca  sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej i al. Adama Krzyżanowskiego

Nowa droga ma być gotowa w 2026 roku.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Miasto szykuje się do rozbudowy szkoły na os. Matysówka

RZESZÓW. Ruszył przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na budowę zespołu szkolno-przedszkolnego na os. Matysówka.

Rzeszów

Wraca temat parkingu dla samochodów przewożących niebezpieczne odpady

RZESZÓW. Urząd Marszałkowski kieruje do ratusza pismo o wydanie opinii nt. umieszczenia parkingu dla samochodów przewożących odpady niebezpieczne na terenie MPGK.

Rzeszów

Jak spędzić ferie na sportowo w Rzeszowie?

RZESZÓW. 13 stycznia ruszają „Ferie na sportowo", zorganizowane przez Zespół Szkół Sportowych w Rzeszowie.

Rzeszów

Kursy komunikacji miejskiej podczas Święta Trzech Króli

RZESZÓW. Dnia 6 stycznia br. (poniedziałek) autobusy kursować będą według świątecznego rozkładu jazdy.

Rzeszów

Sprawcy oszust internetowych z zarzutami. Wyłudzali pieniądze w zamian za dokumenty, których nie dostarczali

RZESZÓW. Pokrzywdzeni dokonywali wpłat ustalonych sum pieniężnych na podane przez sprawców numery kont bankowych. Podejrzani wielokrotnie żądali dodatkowych wpłat.

Rzeszów

Orszak Trzech Króli 2020. Tegoroczną nowością będzie śpiewany scenariusz

RZESZÓW. Hasłem tegorocznego Orszaku Trzech Króli będą słowa kolędy: „Cuda, cuda ogłaszają”. 

Rzeszów

20 najchętniej czytanych artykułów na RESinet.pl w 2019 roku

RZESZÓW. Prezentujemy listę 20-stu najchętniej czytanych artykułów na naszym portalu w 2019 roku.

Rzeszów

Zaginął 22-letni Ukrainiec. Ostatnio mieszkał w Rzeszowie

RZESZÓW. Od 26 grudnia nikomu nie udało się z nim skontaktować.

Reklama