Rzeszów - Sobota, 19.07.2025
Reklama

Połączenie al. Rejtana z ul. Ciepłowniczą coraz bliżej realizacji

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Projekt połączenia al. Rejtana z ul. Ciepłowniczą jest już prawie gotowy. Ratusz po wakacjach chce się starać o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej.

Zarówno budowa obwodnicy południowej jak i połączenia al. Rejtana z ul. Ciepłowniczą może okazać się kwestią kluczową, jeżeli mówimy o rozładowaniu korków na ulicach Rzeszowa.

Sama inicjatywa związana z utworzeniem Wisłokostrady rozpoczęła się już dużo wcześniej, a jedną z jej części było m.in. wykonanie przedłużenia al. Rejtana, której aktualnie nadano nazwę ul. Dworaka. Kolejna część inwestycji to właśnie połączenie Rejtana-Ciepłownicza, która wiąże się z budową dwujezdniowej drogi (po dwa pasy ruchu) o długości około 1 420 m wraz z budową odwodnienia i oświetlenia ulicznego oraz budową obustronnych chodników i ścieżek rowerowych oddzielonych od jezdni pasami zieleńca szerokości 3,5 m.

Roboty wiążą się także z przebudową ul. Ciepłowniczej na długości około 250 m z przebudową jednostronnego chodnika i ścieżki rowerowej. Co więcej na ulicy znajdzie się również rondo. W ramach zadania zostanie wybudowana estakada nad linią kolejową o długości około 370 m, oraz dobudowa pod drugą jezdnię mostu na potoku Młynówka długości około 20 m.
Reklama
„Kończymy projekt i będziemy się starać zaraz po wakacjach o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej” – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Utworzenie Wisłostrady zakłada również rozbudowę ul. Gen. Maczka do przekroju dwujezdniowego z obustronnymi chodnikami i ścieżkami rowerowymi oddzielonymi od jezdni zieleńcami o szerokości 3,5 m oraz przebudową skrzyżowania z sygnalizacją świetlną ul. Lubelskiej i ul. Siemiradzkiego.

Połączenie al. Rejtana z ul. Ciepłowniczą (II etap inwestycji) wyceniono w wieloletniej prognozie finansowej miasta na kwotę prawie 104 mln zł.

 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Budowa nowej stacji paliw w Rzeszowie na finiszu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Przy al. Armii Krajowej, w pobliżu skrzyżowania z al. Krzyżanowskiego, powstaje nowa stacja paliw Orlen. Inwestycja jest na końcowym etapie realizacji. Otwarcie zaplanowano na przełomie lipca i sierpnia.

Rzeszów

Rozpoczyna się betonowanie jezdni lewej estakady na Wisłokostradzie

RZESZÓW. W najbliższy poniedziałek rusza betonowanie jezdni lewej estakady na Wisłokostradzie. Proces potrwa około 80 godzin i będzie prowadzony w trybie ciągłym przez dwie 40-osobowe brygady. Na plac budowy trafi ponad 4,4...

Rzeszów

Zmiany w organizacji ruchu przy Dworcu PKP Rzeszów Główny

RZESZÓW. W dniach 21 lipca – 10 sierpnia 2025 r. na górnej płycie Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego prowadzone będą prace związane z uszczelnianiem dylatacji parkingu podziemnego. Roboty wykonywane będą przez firmę Budimex w...

Rzeszów

Od 17 lipca koniec utrudnień na ul. Wieniawskiego

RZESZÓW. Od czwartku, 17 lipca 2025 kierowcy nie muszą już korzystać z objazdu, który funkcjonował przez kilka miesięcy na ul. Wieniawskiego.

Rzeszów

Remont przy Placu Dworcowym w Rzeszowie. Zmiana rozkładu jazdy 4 linii MPK

RZESZÓW. W związku z remontem w obrębie Placu Dworcowego, na blisko 3 tygodnie zmianie ulegną trasy przejazdów linii 0B oraz nocnych N1 – N3.

Rzeszów

Dodatkowe miliony na budowę łącznika ul. Krzyżanowskiego z Wieniawskiego [nowe zdjęcia z budowy]

RZESZÓW. Rzeszów otrzymał dotację z Ministerstwa Infrastruktury na dużą inwestycję drogową, która jest obecnie w trakcie realizacji. Chodzi o budowę drogi, która połączy ul. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego.

Rzeszów

Na rzeszowskim Nowym Mieście powstanie miasteczko ruchu drogowego

RZESZÓW. Młodsi mieszkańcy Rzeszowa zyskają kolejne miejsce, w którym będą mogli zdobywać wiedzę i doświadczenie niezbędne do bezpiecznego poruszania się po drogach.

Rzeszów

Historyczny rekord lotniska w Jasionce. Podsumowanie I półrocza 2025 r.

RZESZÓW/JASIONKA. To było rekordowe półrocze w historii Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów. Lotnisko obsłużyło największą dotychczas liczbę pasażerów, rozwija się w segmencie cargo e-commerce, a jednocześnie realizuje inwestycje infrastrukturalne.

Reklama