Połączenie ul. Błogosławionej Karoliny z ul. Dynowską i Czudecką na ukończeniu
Dodano: 03.08.2023 r.
fot. Adam Lampart / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Prace przy budowie drogi, która połączy ul. Błogosławionej Karoliny z ul. Dynowską i Czudecką idą zgodnie z planem. Inwestycja o wartości ponad 6,3 mln zł ma zakończyć się pod koniec września.
- Budowa tej drogi to część kontraktu osiedlowego, który podpisałem podczas kampanii wyborczej z mieszkańcami os. Kotuli. Nowa ulica będzie miała 6 m szerokości, chodniki po obu stronach i ścieżkę rowerową. Powstają też zatoki postojowe, kanalizacja deszczowa i oświetlenie. Droga przebiegnie obok budynku Szkoły Podstawowej nr 18 - zapowiada Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
Około 400-metrowa droga będzie przedłużeniem ul. Odrzykońskiej i znacznie ułatwi dojazd do bloków mieszkalnych, które powstały w rejonie ulic Dynowskiej i Czudeckiej. W tej chwili mieszkańcy tamtych budynków mogą korzystać jedynie z ul. Wołyńskiej. Będzie to również dodatkowa droga do budynku Szkoły Podstawowej nr 18, a to również ułatwi poruszanie się w tej okolicy.
Inwestycję realizuje firma Strabag. Droga ma być ukończona wczesną jesienią tego roku, najprawdopodobniej już końcem września.
RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 22 maja centrum handlowe Plaza wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Rzeszowie, organizują kiermasz z okazji Dnia Matki.
RZESZÓW. 35-letni mieszkaniec Rzeszowa kierujący hulajnogą elektryczną, został potrącony na przejeździe dla rowerów, przez seata. Poszkodowany trafił do szpitala.
RZESZÓW. Kolejny krok w kierunku przebudowy ronda Pobitno. Na ręce wojewody trafił wniosek o zezwolenie na realizację tej inwestycji. Służby wojewody mają 90 dni na wydanie decyzji ZRID.
RZESZÓW. 28-letni kierowca opla potrącił na przejściu dla pieszych matkę z dzieckiem i uciekł z miejsca wypadku. Mężczyzna nie miał prawa jazdy i był objęty zakazem prowadzenia pojazdów.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz