Rzeszów - Sobota, 17.05.2025
Reklama

Połączenie ul. Wyspiańskiego z ul. Wołyńską. Miasto szuka wykonawcy

Dodano:

Mapa: UM Rzeszowa
Mapa: UM Rzeszowa
RZESZÓW. Do 13 marca miasto czeka na oferty firm zainteresowanych budową odcinka ul. Wyspiańskiego, który połączy ją z ul. Wołyńską. Wykonawcę tej inwestycji poznamy najprawdopodobniej w kwietniu.

Nowy odcinek ma mieć 150 metrów długości. Częścią tego zadania będzie także budowa ścieżki rowerowej i chodnika, oświetlenia ulicznego, kanalizacji deszczowej, muru oporowego a także przebudowa instalacji podziemnych.

Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał siedem miesięcy od daty podpisania umowy na realizację inwestycji.

Ulica Wyspiańskiego jest sukcesywnie rozbudowywana, ponieważ docelowo ma stać się alternatywną drogą dla ul. Błogosławionej Karoliny, która jest obecnie głównym traktem łączącym mocno rozwijające się osiedle Kotuli z centrum Rzeszowa.
Reklama
W ubiegłym roku rozbudowany został odcinek pomiędzy dojazdem do ronda im. Tomasza Stańki, a przebudowanym wcześniej odcinkiem biegnącym w kierunku ulicy Strzelniczej. Jezdnia została tam poszerzona do 6 metrów, dzięki czemu mieszczą się dwa pasy ruchu. Wzdłuż ulicy powstał chodnik, wody opadowe z rowów przejęła nowa kanalizacja deszczowa. Częścią zadania była także budowa nowego oświetlenia ulicy. Ważnym elementem inwestycji była wymiana gruntu, którego nośność była w tym miejscu zbyt słaba. To zadanie kosztowało 1,73 mln zł.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nocny wypadek na ul. Dąbrowskiego. Trzy osoby ranne, sprawca uciekł

Stan jednej z poszkodowanych osób jest poważny.

Rzeszów

18-latek sprzedawał rzeczy, których nie miał. Od 35 osób wyłudził łącznie 33 tys. zł

RZESZÓW.  Za popełnienie zarzucanego czynu mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

13 października obchodzimy XIX Dzień Papieski. Plan obchodów w Rzeszowie

RZESZÓW. W najbliższą niedzielę, 13 października, będziemy obchodzić XIX Dzień Papieski. 

Rzeszów

Przy ul. Jagiellońskiej zraniono dwie osoby nożem. Jedna z nich jest w ciężkim stanie

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem o godz. 20.40 na ul. Jagiellońskiej.

Rzeszów

Kongres 590. List intencyjny ws. drugiej linii technologicznej w rzeszowskiej spalarni śmieci

RZESZÓW. Planowany projekt zwiększy wydajność rzeszowskiej spalarni ze 100 tys. do 180 tys. ton rocznie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie najnowocześniejsza w Europie baza obsługi technicznej samolotów

RZESZÓW. Od 2022 roku w bazie będą serwisowane samoloty wąsko i szerokokadłubowe z całego świata.

Rzeszów

Muzeum Dobranocek z szansą na ogólnopolską nagrodę

RZESZÓW. Na Muzeum Dobranocek możemy głosować do 10 października.

Rzeszów

„Nóż komandosa” dla policjanta z Rzeszowa

RZESZÓW. W zawodach, które odbyły się 5 października br. wzięło udział kilkuset mundurowych z różnych formacji z całego kraju oraz z zagranicy.

Reklama