Rzeszów - Niedziela, 14.09.2025
Reklama

Polecimy z Rzeszowa do Szczecina

Dodano: 06.07.2020 r.

fot. PLL LOT
fot. PLL LOT
RZESZÓW. Już wkrótce lotnisko w Jasionce poszerzy swoją ofertę o loty do Szczecina.
 
Jeszcze przed rozpoczęciem wakacji  udało się uruchomić lotnicze połączenie z Rzeszowa do Gdańska realizowane przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Inauguracja odbyła się 20 czerwca.
 
Loty do Gdańska odbywają się raz w tygodniu, w każdą sobotę. Samolot wylatuje z Gdańska o godz. 13:20 i ląduje w Rzeszowie o godz. 14:40. Z Rzeszowa samolot startuje o godzinie 15:40, aby wylądować w Gdańsku o godz. 17:05.
 
Od 16 lipca pasażerowie LOT’u będą mogli również polecieć bezpośrednio z Rzeszowa do Szczecina. Samoloty na tej trasie będą latały dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i czwartki.
 
Od 20 czerwca uruchomione zostało połączenie z Gdańskiem, które cieszy się dużym zainteresowaniem podróżnych. Natomiast 16 lipca wystartują samoloty na trasie Rzeszów-Szczecin. To zupełnie nowe połączenie, które realizowane będzie 2 razy w tygodniu i najbliższych dniach zostanie umieszczone w systemach rezerwacyjnych PLL LOT. Zwiększona zostanie także ilość rotacji między Rzeszowem a Warszawą dając możliwość połączenia naszego lotniska z kolejnymi portami regionalnymi w kraju-. - informuje A.Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.
 
Reklama
Uruchomienie nowego połączenia zbiegło się w czasie ze startem akcji promocyjnej województwa podkarpackiego pod nazwą #CzasNaPodkarpackie. Kampania ma na celu promocję regionalnych atrakcji turystycznych. W akcji uczestniczy kilkadziesiąt instytucji kultury oraz firm z branży turystycznej.
 
Aktualnie Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka oferuje regularne, codzienne połączenia do Warszawy, (4 razy w tygodniu) do Londynu, (2-3 razy w tygodniu) Manchesteru, Bristolu, East Midlandsi Dublina. W sezonie letnim realizowane są cotygodniowe połączenia Gdańska, Zadaru, Salonik, Burgas oraz Barcelony. Od 17 lipca narodowy przewoźnik planuje uruchomienie dwóch połączeń tygodniowo do Szczecina.  (pn, czw). Regularne loty z Jasionki obsługują przewoźnicy: PLL LOT i Ryanair. Trwają rozmowy z przewoźnikiem Lufthansa aby przywrócić połączenia do Monachium.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Lotnisko w Jasionce zbliża się do pobicia rekordu z 2019 r. W sierpniu ponad 121 tys. pasażerów

RZESZÓW/JASIONKA. Dokładnie 121 610 pasażerów skorzystało w sierpniu z oferty lotniska w Jasionce. To wynik o 1 procent lepszy od lipcowego rekordu. Najpopularniejszą destynacją był turecka Antalya.

Rzeszów

Remont drogi na osiedlu Matysówka. W piątek utrudnienia w ruchu, zawieszona linia nr 61

RZESZÓW. Na ulicy Nowe Wzgórze na osiedlu Matysówka zostanie położona nowa nawierzchnia. Inwestycja realizowana jest w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Jej koszt to 400 tys. zł.

Rzeszów

Rusza budowa Wisłokostrady. Podpisano umowę z wykonawcą

RZESZÓW. Miasto podpisało umowę z konsorcjum firm ANTEX II i Wysowa Mosty, które zrealizuje jedną z największych inwestycji drogowych w Rzeszowie - Wisłokostradę. Już w poniedziałek ma nastapić przekazanie terenu budowy wykonawcy.

Rzeszów

InternetBeta 2023. Kultowa konferencja już po raz 15. w Kielnarowej

RZESZÓW. Na scenie pojawi się ponad 80 prelegentów i prelegentek.

Rzeszów

Zmiana organizacji ruchu na ul. Warszawskiej

RZESZÓW. Od najbliższej soboty, 9 września 2023 r. na przebudowywanym odcinku ul. Warszawskiej obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu. Rozpoczną się prace na drugiej stronie jezdni.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaną nowe miejsca z ekologiczną żywnością prosto od rolników

​RZESZÓW. Na prośbę mieszkańców, władze Rzeszowa postanowiły zorganizować nowe miejsca, w których będzie można zaopatrzyć się w ekologiczną żywność pochodzącą bezpośrednio od rolników.

Rzeszów

Wiemy, kto przebuduje ul. Grunwaldzką w Rzeszowie

RZESZÓW. Rozstrzygnięto przetarg na przebudowę ulicy Grunwaldzkiej. Inwestycję wartą ponad 13,5 mln zł zrealizuje firma OBO Polska z Rzeszowa.

Rzeszów

Pokazy mistrzów fitness i fit kid na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. W niedzielę, 3 września 2023 r. na scenie rzeszowskiego Rynku w godzinach 14:00-16:00 odbędzie się pokaz umiejętności zawodników Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” Rzeszów.

Reklama