Rzeszów - Poniedziałek, 15.09.2025
Reklama

Polecimy z Rzeszowa do Szczecina

Dodano: 06.07.2020 r.

fot. PLL LOT
fot. PLL LOT
RZESZÓW. Już wkrótce lotnisko w Jasionce poszerzy swoją ofertę o loty do Szczecina.
 
Jeszcze przed rozpoczęciem wakacji  udało się uruchomić lotnicze połączenie z Rzeszowa do Gdańska realizowane przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Inauguracja odbyła się 20 czerwca.
 
Loty do Gdańska odbywają się raz w tygodniu, w każdą sobotę. Samolot wylatuje z Gdańska o godz. 13:20 i ląduje w Rzeszowie o godz. 14:40. Z Rzeszowa samolot startuje o godzinie 15:40, aby wylądować w Gdańsku o godz. 17:05.
 
Od 16 lipca pasażerowie LOT’u będą mogli również polecieć bezpośrednio z Rzeszowa do Szczecina. Samoloty na tej trasie będą latały dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i czwartki.
 
Od 20 czerwca uruchomione zostało połączenie z Gdańskiem, które cieszy się dużym zainteresowaniem podróżnych. Natomiast 16 lipca wystartują samoloty na trasie Rzeszów-Szczecin. To zupełnie nowe połączenie, które realizowane będzie 2 razy w tygodniu i najbliższych dniach zostanie umieszczone w systemach rezerwacyjnych PLL LOT. Zwiększona zostanie także ilość rotacji między Rzeszowem a Warszawą dając możliwość połączenia naszego lotniska z kolejnymi portami regionalnymi w kraju-. - informuje A.Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.
 
Reklama
Uruchomienie nowego połączenia zbiegło się w czasie ze startem akcji promocyjnej województwa podkarpackiego pod nazwą #CzasNaPodkarpackie. Kampania ma na celu promocję regionalnych atrakcji turystycznych. W akcji uczestniczy kilkadziesiąt instytucji kultury oraz firm z branży turystycznej.
 
Aktualnie Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka oferuje regularne, codzienne połączenia do Warszawy, (4 razy w tygodniu) do Londynu, (2-3 razy w tygodniu) Manchesteru, Bristolu, East Midlandsi Dublina. W sezonie letnim realizowane są cotygodniowe połączenia Gdańska, Zadaru, Salonik, Burgas oraz Barcelony. Od 17 lipca narodowy przewoźnik planuje uruchomienie dwóch połączeń tygodniowo do Szczecina.  (pn, czw). Regularne loty z Jasionki obsługują przewoźnicy: PLL LOT i Ryanair. Trwają rozmowy z przewoźnikiem Lufthansa aby przywrócić połączenia do Monachium.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przebudowa ul. Matysowskiej zakończona

RZESZÓW. - Ta inwestycja nie była łatwa. Matysówka jest osiedlem położonym na wzgórzach i dla wykonawcy prac było to wyzwanie - mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.

Rzeszów

Ponad 500 zgłoszeń w miejskiej aplikacji mobilnej

RZESZÓW. Uruchomiona we wrześniu aplikacja, usprawnia kontakt między mieszkańcami, a urzędnikami. 

Rzeszów

Zderzenie dwóch samochodów na ul. Ludwika Chmury

RZESZÓW. Jedna osoba została ranna w porannym wypadku na ul. Ludwika Chmury w Rzeszowie. Doszło tam do zderzenia dostawczego Iveco z fiatem punto. Rzeszowscy policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Rzeszów

Odrestaurowano zabytkowy fryz w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Zabytkowy fryz na elewacji kamienicy przy ulicy Sobieskiego 5 w Rzeszowie zyskał nowy blask.

Rzeszów

Sztuczna inteligencja pomoże mieszkańcom Rzeszowa załatwić sprawy urzędowe

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa uruchomił na swojej stronie pilotażowo Wirtualnego Asystenta.

Rzeszów

W Rzeszowie trwa audyt przejść dla pieszych

RZESZÓW. Jego celem jest poprawa widoczności i bezpieczeństwa pieszych.

Rzeszów

Na budynku Politechniki Rzeszowskiej powstał mural Ignacego Łukasiewicza

RZESZÓW. W ten sposób uczelnia uhonorowała swojego patrona w ramach obchodów Roku Ignacego Łukasiewicza.

Reklama