Rzeszów - Wtorek, 11.08.2026
Reklama

Polecimy z Rzeszowa do Szczecina

Dodano: 06.07.2020 r.

fot. PLL LOT
fot. PLL LOT
RZESZÓW. Już wkrótce lotnisko w Jasionce poszerzy swoją ofertę o loty do Szczecina.
 
Jeszcze przed rozpoczęciem wakacji  udało się uruchomić lotnicze połączenie z Rzeszowa do Gdańska realizowane przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Inauguracja odbyła się 20 czerwca.
 
Loty do Gdańska odbywają się raz w tygodniu, w każdą sobotę. Samolot wylatuje z Gdańska o godz. 13:20 i ląduje w Rzeszowie o godz. 14:40. Z Rzeszowa samolot startuje o godzinie 15:40, aby wylądować w Gdańsku o godz. 17:05.
 
Od 16 lipca pasażerowie LOT’u będą mogli również polecieć bezpośrednio z Rzeszowa do Szczecina. Samoloty na tej trasie będą latały dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i czwartki.
 
Od 20 czerwca uruchomione zostało połączenie z Gdańskiem, które cieszy się dużym zainteresowaniem podróżnych. Natomiast 16 lipca wystartują samoloty na trasie Rzeszów-Szczecin. To zupełnie nowe połączenie, które realizowane będzie 2 razy w tygodniu i najbliższych dniach zostanie umieszczone w systemach rezerwacyjnych PLL LOT. Zwiększona zostanie także ilość rotacji między Rzeszowem a Warszawą dając możliwość połączenia naszego lotniska z kolejnymi portami regionalnymi w kraju-. - informuje A.Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.
 
Reklama
Uruchomienie nowego połączenia zbiegło się w czasie ze startem akcji promocyjnej województwa podkarpackiego pod nazwą #CzasNaPodkarpackie. Kampania ma na celu promocję regionalnych atrakcji turystycznych. W akcji uczestniczy kilkadziesiąt instytucji kultury oraz firm z branży turystycznej.
 
Aktualnie Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka oferuje regularne, codzienne połączenia do Warszawy, (4 razy w tygodniu) do Londynu, (2-3 razy w tygodniu) Manchesteru, Bristolu, East Midlandsi Dublina. W sezonie letnim realizowane są cotygodniowe połączenia Gdańska, Zadaru, Salonik, Burgas oraz Barcelony. Od 17 lipca narodowy przewoźnik planuje uruchomienie dwóch połączeń tygodniowo do Szczecina.  (pn, czw). Regularne loty z Jasionki obsługują przewoźnicy: PLL LOT i Ryanair. Trwają rozmowy z przewoźnikiem Lufthansa aby przywrócić połączenia do Monachium.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

InternetBeta powraca do Kielnarowej! Trzynasta edycja wydarzenia już 15-17 września

RZESZÓW. Wszyscy głodni wiedzy i stęsknieni za podkarpackim klimatem, będą mogli spotkać się w dniach 15-17 września na żywo!

Rzeszów

Przez tydzień ul. Jagiellońska będzie deptakiem

RZESZÓW. Jak może wyglądać ul. Jagiellońska bez samochodów? - Pokażemy to mieszkańcom podczas  zbliżającego się Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
 

Rzeszów

Tragedia w Dylągówce. 29-latek śmiertelnie przygnieciony przez traktor

DYLĄGÓWKA. Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę po południu w Dylągówce, w powiecie rzeszowskim. Podczas prac polowych, 29-letni mężczyzna został śmiertelnie przygnieciony przez traktor, którym kierował.

Rzeszów

W Rzeszowie rowerzyści będą mogli korzystać z buspasów

RZESZÓW. Komisja ds. Bezpieczeństwa i Organizacji Ruchu Drogowego pozytywnie zaopiniowała możliwość korzystania przez rowerzystów z buspasów w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje pijalnia czekolady M. Pelczara. "Prace są zaawansowane"

RZESZÓW. Jedną z atrakcji będzie największa w Polsce fontanna czekolady. Otwarcie zaplanowano na połowę października.

Rzeszów

W Rzeszowie rusza trzydniowy Street Food Festiwal

RZESZÓW. „Będzie to największy zlot FoodTrucków jaki zorganizowaliśmy dla Was do tej pory” – podkreślają organizatorzy wydarzenia.

Rzeszów

Centrum Minecraft w Rzeszowie już działa

RZESZÓW. W czwartek odbyła się oficjalna inauguracja Centrum Minecraft  w Rzeszowie. Miejsce, w którym popularna gra jest wykorzystywana jako platforma edukacyjna dla dzieci, powstało w budynku przy ul. Unii Lubelskiej 1.

Rzeszów

Rzeszowski Budżet Obywatelski 2022. Można już głosować

RZESZÓW. Rozpoczęło się głosowanie na zadania zgłoszone do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok. Głosowanie potrwa do 8 października 2021 r. 

Reklama