Rzeszów - Piątek, 23.01.2026
Reklama

Policja apeluje o ostrożność. W jeden dzień – pięć wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu

Dodano: 17.10.2025 r. / Redakcja

Wypadek na al. Armii Krajowej / fot. RESinet.pl
Wypadek na al. Armii Krajowej / fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Tylko wczoraj policjanci z rzeszowskiej drogówki interweniowali w związku z pięcioma wypadkami drogowymi. We wszystkich przypadkach poszkodowanymi byli niechronieni uczestnicy ruchu – piesi, rowerzyści oraz osoby poruszające się na hulajnogach.

Do pierwszego zdarzenia doszło po godz. 9:00 na ul. Towarnickiego w Rzeszowie. Wstępne ustalenia wskazują, że 25-letnia kobieta kierująca mercedesem potrąciła 71-letniego pieszego. W wyniku wypadku senior trafił do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Kolejny wypadek miał miejsce po godz. 14:00 w Malawie. Ośmioletnia dziewczynka wbiegła na jezdnię i została potrącona przez opla, którym kierowała 28-letnia mieszkanka powiatu rzeszowskiego. Poszkodowane dziecko z obrażeniami trafiło do szpitala. Kierująca oplem była trzeźwa.

Kilkanaście minut później, na al. Armii Krajowej w Rzeszowie, doszło do zderzenia hyundaia, którym kierowała 38-letnia mieszkanka miasta, z 12-letnim chłopcem jadącym na hulajnodze. Dziecku udzielono pomocy medycznej.

Przed godz. 17:00 w Nienadówce samochód potrącił rowerzystkę. Jak przekazała policja, 77-letnia kobieta, kierująca jednośladem, podczas włączania się do ruchu prawdopodobnie nie ustąpiła pierwszeństwa kierowcy peugeota. Seniorka doznała obrażeń i została przewieziona do szpitala. 40-letni kierowca peugeota był trzeźwy. Od rowerzystki pobrano krew do badań.

Do ostatniego z wypadków doszło w Tyczynie. 28-letnia mieszkanka powiatu rzeszowskiego, kierująca bmw, jadąc lewym pasem ul. Grunwaldzkiej w kierunku centrum miasta, podczas omijania na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła 20-letnią kobietę przechodzącą z prawej na lewą stronę. Ranna piesza została przewieziona karetką do szpitala. Zarówno kierująca bmw, jak i piesza były trzeźwe.

Rzeszowska policja podkreśla, że obrażenia wszystkich poszkodowanych nie były poważne, i apeluje do uczestników ruchu o przestrzeganie przepisów oraz zachowanie szczególnej ostrożności.

Reklama
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Miasto szykuje się do rozbudowy szkoły na os. Matysówka

RZESZÓW. Ruszył przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na budowę zespołu szkolno-przedszkolnego na os. Matysówka.

Rzeszów

Wraca temat parkingu dla samochodów przewożących niebezpieczne odpady

RZESZÓW. Urząd Marszałkowski kieruje do ratusza pismo o wydanie opinii nt. umieszczenia parkingu dla samochodów przewożących odpady niebezpieczne na terenie MPGK.

Rzeszów

Jak spędzić ferie na sportowo w Rzeszowie?

RZESZÓW. 13 stycznia ruszają „Ferie na sportowo", zorganizowane przez Zespół Szkół Sportowych w Rzeszowie.

Rzeszów

Kursy komunikacji miejskiej podczas Święta Trzech Króli

RZESZÓW. Dnia 6 stycznia br. (poniedziałek) autobusy kursować będą według świątecznego rozkładu jazdy.

Rzeszów

Sprawcy oszust internetowych z zarzutami. Wyłudzali pieniądze w zamian za dokumenty, których nie dostarczali

RZESZÓW. Pokrzywdzeni dokonywali wpłat ustalonych sum pieniężnych na podane przez sprawców numery kont bankowych. Podejrzani wielokrotnie żądali dodatkowych wpłat.

Rzeszów

Orszak Trzech Króli 2020. Tegoroczną nowością będzie śpiewany scenariusz

RZESZÓW. Hasłem tegorocznego Orszaku Trzech Króli będą słowa kolędy: „Cuda, cuda ogłaszają”. 

Rzeszów

20 najchętniej czytanych artykułów na RESinet.pl w 2019 roku

RZESZÓW. Prezentujemy listę 20-stu najchętniej czytanych artykułów na naszym portalu w 2019 roku.

Reklama