Rzeszów - Czwartek, 25.06.2026
Reklama

Policja sprawdzała kopcące i hałasujące pojazdy w Rzeszowie. Trzech kierowców straciło dowody

Dodano: 24.06.2026 r. / Redakcja

fot. RESinet.pl / KMP w Rzeszowie
fot. RESinet.pl / KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Funkcjonariusze ruchu drogowego komendy miejskiej w Rzeszowie przeprowadzili kolejną odsłonę akcji „Cichy i czysty Rzeszów". Jej celem było wychwycenie i wyeliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie — przede wszystkim tych, które emitują nadmierną ilość spalin oraz hałas przekraczający dopuszczalne normy.

Jak wskazują policjanci, po drogach miasta wciąż poruszają się auta zanieczyszczające powietrze i nadmiernie głośne. Właśnie one były celem działań przeprowadzonych we wtorek, 23 czerwca br.

Podczas kontroli mundurowi sprawdzali stan układu wydechowego oraz rzeczywiste parametry spalin za pomocą specjalistycznego sprzętu — dymomierzy (w przypadku diesli) i analizatorów spalin. W razie stwierdzenia nieprawidłowości funkcjonariusze zatrzymywali dowód rejestracyjny lub nie dopuszczali pojazdu do dalszej jazdy.

Reklama

Spośród 11 skontrolowanych pojazdów — 10 samochodów i jednego motocykla — trzem kierującym uniemożliwiono dalszą jazdę z powodu nadmiernej emisji spalin.

W skontrolowanej Toyocie norma została przekroczona ponad dwukrotnie (z 3,0 do 7,05), a w dostawczym Volkswagenie niemal trzykrotnie (z 2,5 do 7,05). Największe przekroczenie ujawniono w osobowym Volkswagenie — emisja spalin była tam przekroczona blisko 4,5-krotnie (z 0,6 do 2,71).

Wszyscy trzej kierowcy stracili dowody rejestracyjne z powodu usterek układu wydechowego lub wadliwego procesu spalania. Zanim te samochody wrócą do ruchu, właściciele będą musieli usunąć usterki i poddać pojazdy badaniu technicznemu potwierdzającemu spełnienie norm emisji.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zamiast Monachium - Frankfurt. Nowy kierunek Lufthansy z Jasionki

RZESZÓW. - Od 28 marca 2026 roku niemiecki przewoźnik połączy stolicę Podkarpacia z Frankfurtem nad Menem, zastępując dotychczasowe rejsy do Monachium – informuje w najnowszym komunikacje Port lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Rzeszów

Komunikacja miejska w Rzeszowie w okresie Wszystkich Świętych. Więcej kursów, linie specjalne

RZESZÓW. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, w okresie Wszystkich Świętych na ulice Rzeszowa wyjedzie więcej autobusów. Mieszkańcy miasta i przejezdni będą mogli dojechać na rzeszowskie cmentarze korzystając z dodatkowych linii...

Rzeszów

Ważny krok w kierunku realizacji kolejnej strategicznej inwestycji w Jasionce [WIZUALIZACJE]

JASIONKA. Wojewoda Podkarpacki Teresa Kubas-Hul rozpoczęła procedurę dotyczącą wydania decyzji ZRIL dla budowy nowego wjazdu na lotnisko w Jasionce.

Rzeszów

Transport meleksem po największej rzeszowskiej nekropolii [najbliższe terminy]

RZESZÓW. 31 października, 2 i 8 listopada na Cmentarzu Komunalnym Wilkowyja będzie można dojechać melexem w pobliże grobów najbliższych. To ułatwienie przygotowane z myślą o osobach starszych i mających trudności w poruszaniu...

Rzeszów

Groźna kolizja na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Mieszka I. Dostawczak przewrócił się na bok

RZESZÓW. Niezastosowanie się do sygnalizacji świetlnej było przyczyną groźnie wyglądającej porannej kolizji na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Mieszka I w Rzeszowie. Na skutek zderzenia dwóch pojazdów, jeden z nich przewrócił się...

Rzeszów

Kto zostanie szachowym mistrzem Rzeszowa? Trwają zapisy na turniej

Zbliża się 17. edycja Mistrzostw Rzeszowa w Szachach. Wydarzenie odbędzie się w dniach 7 – 11 listopada w Rzeszowskim Domu Kultury filia Słocina. W turnieju wezmą udział profesjonalni szachiści jak również amatorzy....

Rzeszów

Na czterech rzeszowskich cmentarzach stanęły się półki na znicze

RZESZÓW. Wzorem ubiegłego roku, na czterech rzeszowskich cmentarzach stanęły regały z napisem „Znicze do wykorzystania”. Dzięki nim, używane lampiony mogą otrzymać drugie życie.

Rzeszów

Wystartowały loty z Jasionki do Edynburga

RZESZÓW. Ryanair uruchomił bezpośrednie połączenie z podrzeszowskiego lotniska do Edynburga. 27 października odleciał pierwszy samolot.

Reklama