Rzeszów - Niedziela, 22.03.2026
Reklama

Policja zatrzymała dwójkę mężczyzn odpowiedzialnych za niebezpieczną jazdę skuterem z Blinkee

Dodano: 08.07.2019 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Policjanci ustalili mężczyzn podejrzanych o niebezpieczną jazdę elektrycznymi skuterami, to 23-letni mieszkaniec Rzeszowa i jego 25-letni znajomy. Starszy z mężczyzn odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz za naruszenie przepisów o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. On również kierował skuterem jadąc bulwarami nad Wisłokiem po drodze dla rowerów i pieszych. Młodszy mężczyzna już wcześniej usłyszał zarzut za zniszczenie elektrycznej hulajnogi. Teraz o ich losie zadecyduje sąd.

28 czerwca wieczorem, policjanci zostali zawiadomieni o mężczyznach, którzy najprawdopodobniej pijani jechali wypożyczonym skuterem. Zauważyli ich pracownicy firmy wypożyczającej jednoślady, jak jechali ul. Hetmańską. Ponieważ mężczyźni zdążyli odjechać z ul. Hetmańskiej, funkcjonariusze zaczęli ich szukać w rejonie miasta.

Jednego z nich, 25-letniego mieszkańca Rzeszowa, policjanci zatrzymali w rejonie dworca PKP. Był pijany, a badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 2,7 promila alkoholu. Okazało się, że wspólnie z kolegą wypożyczyli skuter. Kierując nim, pijany 25-latek przewrócił się wraz z pasażerem na ul. Hetmańskiej. Następnie mężczyźni zamienili się miejscami i skuterem dalej kierował 23-latek. Dojechali do ul. Bardowskiego, gdzie ponownie przewrócili się. Tam porzucili skuter i oddalili się z miejsca w rożnych kierunkach.
Reklama
Wkrótce po tym zdarzeniu, na podstawie rysopisu policjanci zatrzymali 25-latka. Trafił do izby wytrzeźwień. Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Oprócz tego policjanci skierowali wobec niego wniosek o ukaranie do sądu za naruszenie przepisów o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Funkcjonariusze ustalili, że drugim mężczyzną, jadącym skuterem, był 23-letni mieszkaniec Rzeszowa. Po zatrzymaniu mężczyzny, zebrany materiał dowodowy pozwolił funkcjonariuszom sporządzić wobec niego wniosek o ukaranie do sądu. Wniosek obejmował kierowanie pojazdem mechanicznym po użyciu alkoholu, przewożenia nietrzeźwego pasażera, naruszenia obowiązku używania kasku i spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym. Mężczyzna przyznał się do winy. Kilka dni temu 23-latek usłyszał zarzut zniszczenia hulajnogi.

Wyjaśniający okoliczności tych zdarzeń policjanci ustalili, że mężczyźni jeździli skuterem po ścieżce dla rowerów i pieszych, na rzeszowskich bulwarach. Miało to miejsce również w ubiegły piątek po południu. Wtedy skuterem kierował starszy z mężczyzn, a jadący jako pasażer 23-latek filmował zajście. 25-latek został przesłuchany w tej sprawie i przyznał się do winy.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zderzenie dwóch samochodów. Jeden z kierowców miał ponad 2 promile

RZESZÓW. Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca renault, który zderzył się Dodge’em. W zdarzeniu ranna została pasażerka renault. 50-latniemu kierowcy – mieszkańcowi Rzeszowa - zatrzymano prawo jazdy.

Rzeszów

W pustostanie przy ul. Chłopickiego znaleziono ciało 45-letniego mężczyzny

RZESZÓW. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci 45-letniego mężczyzny, którego ciało znaleziono wczoraj w pustostanie przy ul. Chłopickiego w Rzeszowie. 

Rzeszów

Przebudowa Stadionu Miejskiego. Stary jupiter zostanie na pamiątkę

RZESZÓW. Trwa przebudowa Stadionu Miejskiego „Stal” w Rzeszowie. W ramach inwestycji, obiekt zyska m.in. nowe oświetlenie. 

Rzeszów

Miasto organizuje transport na szczepienie przeciwko Covid-19

RZESZÓW. Z transportu mogą skorzystac osoby  niepełnosprawne oraz seniorzy.

Rzeszów

Dotacje na usuwanie wyrobów zawierających azbest w Rzeszowie. Nabór rusza 1 lutego

RZESZÓW. 1 lutego 2021 r. rusza nabór wniosków o dotacje na usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Miasta Rzeszowa. Wnioski będą przyjmowane do 26 lutego br.

Rzeszów

Lotnisko w Jasionce podsumowało miniony rok

JASIONKA. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka dotkliwie odczuł skutki pandemii koronawirusa. W 2020 roku lotnisko obsłużyło 230 tys. pasażerów. W porównaniu z rekordowym, 2019 rokiem jest to spadek o 70 procent.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc zakażony koronawirusem. Trafił do szpitala

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc przebywa w Szpitalu Miejskim. U Prezydenta potwierdzono koronawirusa. Na dzień dzisiejszy jego stan jest dobry.

Rzeszów

Tak będzie wyglądała nowa strefa relaksu na Politechnice Rzeszowskiej [Wizualizacje]

RZESZÓW. Studenci Politechniki Rzeszowskiej zyskają kolejną strefę relaksu. Powstanie ona na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury. Będzie to już trzecia taka przestrzeń na uczelni.

Reklama