Rzeszów - Piątek, 02.01.2026
Reklama

Policjanci na rowerach patrolują ulice i tereny rekreacyjne w Rzeszowie

Dodano: 21.05.2020 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Policyjne patrole rowerowe ruszyły na tereny rekreacyjne miasta. Będą m.in. czuwać na bezpieczeństwem rowerzystów oraz kontrolować przestrzeganie obowiązujących przepisów.
 
W związku z ze sprzyjającą wiosenną aurą i poluzowaniem rządowych obostrzeń dotyczących koronawirusa, na ulicach Rzeszowa, a w szczególności na terenach rekreacyjnych, pojawiło się więcej użytkowników jednośladów. Stąd też w teren wysłano większa liczbę funkcjonariuszy policji. Tradycyjne patrole, zostały również wsparte przez policjantów na rowerach.
 
Rzeszowska Policja dysponuje jedynie dwoma rowerami, które zakupiono w 2018 roku ze środków Urzędu Miasta Rzeszowa. W miarę możliwości, policjanci na jednośladach kierowani są w pierwszej kolejności na patrole w rejon bulwarów nad Wisłokiem, kąpieliska na Żwirowni i w miejsca, gdzie dojazd radiowozem jest utrudniony lub niemożliwy.
 
Reklama
„Główne zadania policyjnych rowerzystów to reagowanie na wykroczenia popełniane przez osoby odpoczywające na bulwarach i terenach rekreacyjnych, w szczególności kierujących jednośladami, pieszych, rolkarzy.” - informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.
 
Po pierwszych dniach rowerowych patroli policjanci nie stwierdzili rażących przypadków łamania prawa. Przewinienia, których najczęściej dopuszczają się kierowcy jednośladów to: zbyt szybka jazda rowerzystów po ścieżkach rowerowych; korzystanie ze ścieżek rowerowych przez osoby do tego nieuprawnione - rolkarzy lub osoby poruszające się na hulajnogach, a także jazda rowerzystów poza ścieżkami rowerowymi.


 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rusza rekrutacja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Rzeszowie

RZESZÓW. Bezpłatne zajęcia będą odbywały się w soboty na Uniwersytecie Rzeszowskim. Przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-12 lat.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami trzech osiedli

RZESZÓW. Po wakacyjnej przerwie wracają spotkania Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami w ramach cyklu #RzeszowToMy.

Rzeszów

Modernizacja przystanków autobusowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Do końca roku potrwa kolejny etap modernizacji przystanków autobusowych w Rzeszowie. Prace obejmują wymianę wiat oraz nawierzchni zatoczek.

Rzeszów

Piwo studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego nagrodzone w ogólnopolskim konkursie

RZESZÓW. Piwo URwis studenckiego browaru UwaRzone zostało nagrodzone na „52. Chmielakach Krasnostawskich”. URwis zwyciężył w kategorii piw pszenicznych w stylu amerykańskim.

Rzeszów

Rzeszowski Budżet Obywatelski 2024. Trwa głosowanie

RZESZÓW. Od piątku można oddać swój głos na projekty zgłoszone do przyszłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie potrwa do 8 października. Wyniki mają być ogłoszone 13 października.

Rzeszów

Wypadek na ul. Lwowskiej. 1 osoba ranna

RZESZÓW. Policjanci wyjaśniają okoliczności porannego wypadku na ul. Lwowskiej. Doszło tam do zderzenia motocyklisty z samochodem dostawczym. Kierujący jednośladem trafił do szpitala.

Rzeszów

Nowy park kieszonkowy w Rzeszowie

RZESZÓW. Kolejna zielona przestrzeń rekreacyjna dla mieszkańców powstała na osiedlu Króla Stanisława Augusta. Inwestycja realizowana była w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

Zbiórka dla Cinka! Rzeszowski gitarzysta potrzebuje pomocy

RZESZÓW. Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację oraz zakup sprzętu dla rzeszowskiego gitarzysty Andrzeja Marcinka, który w lipcu br. uległ poważnemu wypadkowi, a obecnie przebywa na OIOM’ie.

Reklama