Rzeszów - Środa, 31.12.2025
Reklama

Policjanci na rowerach patrolują ulice i tereny rekreacyjne w Rzeszowie

Dodano: 21.05.2020 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Policyjne patrole rowerowe ruszyły na tereny rekreacyjne miasta. Będą m.in. czuwać na bezpieczeństwem rowerzystów oraz kontrolować przestrzeganie obowiązujących przepisów.
 
W związku z ze sprzyjającą wiosenną aurą i poluzowaniem rządowych obostrzeń dotyczących koronawirusa, na ulicach Rzeszowa, a w szczególności na terenach rekreacyjnych, pojawiło się więcej użytkowników jednośladów. Stąd też w teren wysłano większa liczbę funkcjonariuszy policji. Tradycyjne patrole, zostały również wsparte przez policjantów na rowerach.
 
Rzeszowska Policja dysponuje jedynie dwoma rowerami, które zakupiono w 2018 roku ze środków Urzędu Miasta Rzeszowa. W miarę możliwości, policjanci na jednośladach kierowani są w pierwszej kolejności na patrole w rejon bulwarów nad Wisłokiem, kąpieliska na Żwirowni i w miejsca, gdzie dojazd radiowozem jest utrudniony lub niemożliwy.
 
Reklama
„Główne zadania policyjnych rowerzystów to reagowanie na wykroczenia popełniane przez osoby odpoczywające na bulwarach i terenach rekreacyjnych, w szczególności kierujących jednośladami, pieszych, rolkarzy.” - informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.
 
Po pierwszych dniach rowerowych patroli policjanci nie stwierdzili rażących przypadków łamania prawa. Przewinienia, których najczęściej dopuszczają się kierowcy jednośladów to: zbyt szybka jazda rowerzystów po ścieżkach rowerowych; korzystanie ze ścieżek rowerowych przez osoby do tego nieuprawnione - rolkarzy lub osoby poruszające się na hulajnogach, a także jazda rowerzystów poza ścieżkami rowerowymi.


 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

16. PKO Półmaraton Rzeszowski już w tą niedzielę. Pobiegną również osoby z niepełnosprawnościami [TRASA]

RZESZÓW. Ponad 1700 zawodników weźmie udział w szesnastej edycji PKO Półmaratonu Rzeszowskiego.

Rzeszów

Poranny wypadek na A4. Jedna osoba w szpitalu

RZESZÓW. Dziś rano na autostradzie A4 doszło do zderzenia dwóch samochodów – busa i osobowej toyoty. Kierowca osóbki został przewieziony do szpitala.  

Rzeszów

Przy ul. Kochanowskiego powstały nowe miejsca kiss&ride

RZESZÓW. Kolejne powstaną w rejonie szkoły podstawowej i przedszkola przy ul. Lwowskiej.

Rzeszów

Hala targowa, "Balcerek" i park w centrum Rzeszowa okiem młodych architektów [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Studenci Politechniki Rzeszowskiej zaproponowali nowoczesną wizję zagospodarowania okolic hali targowej, placu Balcerowicza i parku im. prof. Józefa Szajny. 

Rzeszów

Ul. Welca na Staromieściu do przebudowy

RZESZÓW. Prawie półkilometrowy odcinek ul. Welca - od skrzyżowania z ul. Niecia w kierunku północnym - zostanie przebudowany i rozbudowany.

Rzeszów

Źle się poczuł i uderzył autem w metalowy garaż. Trafił do szpitala

RZESZÓW. 36-letni kierowca opla stracił panowanie nad autem i uderzył w metalowy garaż. Mężczyznę przewieziono do szpitala.

Rzeszów

W Rzeszowie trwa kolejny etap modernizacji przystanków autobusowych

RZESZÓW. Wymieniane są wiaty, a na zatokach w miejsce asfaltu wylewany jest specjalny beton odporny na powstawanie kolein.

Rzeszów

Poranny wypadek na ul. Okulickiego. 1 osoba ranna

RZESZÓW. W miejscu zdarzenia występują utrudnienia w ruchu.

Reklama