Rzeszów - Poniedziałek, 18.08.2025
Reklama

Policjanci z rzeszowskiej drogówki mają nowe motocykle BMW

Dodano:

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Policjanci z wydziału drogowego rzeszowskiej komendy otrzymali dwa nowe motocykle marki BMW, w charakterystycznej nowej kolorystyce. Funkcjonariusze od piątku patrolują na nich drogi Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.
 
Nowe pojazdy to motocykle marki BMW R 1250 RT w wersji przystosowanej do wymogów policji – maszyna jest jednoosobowa, a miejsce pasażera zajmuje zintegrowany z centralą radiową kufer. Jednoślady zasilane są dwucylindrowym bokserem o pojemności 1254 cm3. Silnik daje kierującemu do wykorzystania 136 koni mechanicznych, moment obrotowy o wartości 143 Nm skutecznie rozpędza motocykl. Wyposażone są także podgrzewane siedzenia i manetki oraz inne elementy poprawiające komfort kierowcy.

Motocykle pomalowane są w charakterystyczne barwy, wzbogacone o kolor żółty i wiele elementów odblaskowych. Z przodu i z tyłu wyposażone są w niebieskie i czerwone sygnały uprzywilejowania LED.

Dzięki nowym pojazdom, funkcjonariusze drogówki będą mogli szybciej dotrzeć na miejsce interwencji.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Inauguracja Wystawy Interaktywnej „Eksploratorium” już w najbliższy piątek. Będą nowe atrakcje

RZESZÓW. W nowej wystawie znajdą się m.in. zestawy edukacyjne z elektroniki i biotechnologii

Rzeszów

Rzeszów nagrodzony w Cannes. Tym razem m.in. za kreowanie warunków dla rozwoju biznesu

RZESZÓW. fDi Magazine, pismo z Grupy Financial Times opublikowało najnowszy ranking „Polish Cities of the Future 2019/20”.

Rzeszów

Dwie firmy zainteresowane rewitalizacją Ogrodu Miejskiego przy ul. Dąbrowskiego

RZESZÓW. Ratusz na inwestycje zarezerwował 6 770 000,00 zł.

Rzeszów

Nad Wisłokiem zebrano ok. 100 worków śmieci. Znamy statystyki akcji

RZESZÓW. Podczas wielkiego sprzątania 30 wolontariuszy zebrało ok. 100 worków śmieci.

Rzeszów

Ile mandatów za spalanie śmieci wystawiono w 2019 roku w Rzeszowie?

RZESZÓW. W 2019 roku licznik mandatów zatrzymał się na czterech przypadkach.

Rzeszów

Znamy wykonawców zainteresowanych remontem kładki nad al. J. Piłsudskiego

RZESZÓW. Ratusz na remont kładki zarezerwował w budżecie miasta 128 tys. zł.

Reklama