Rzeszów - Piątek, 14.11.2025
Reklama

Policyjny dron „łapał” kierowców na rondzie Honorowych Dawców Krwi w Rzeszowie

Dodano: 14.11.2025 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Policjanci zakończyli działania z wykorzystaniem drona pn. "Czerwone Światło - STOP". Ich celem celem było sprawdzenie, czy kierowcy stosują się sygnalizacji świetlnej.

Policyjna akcja została przeprowadzona wczoraj od godzin porannych na Rondzie Honorowych Dawców Krwi w Rzeszowie - skrzyżowaniu ul. Sikorskiego z ul. Powstańców Warszawy.

Funkcjonariusze ruchu drogowego zwracali uwagę, czy kierujący stosują się do czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator świetlny, zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych

W swoich działaniach policjanci korzystali z bezzałogowego statku powietrznego - nowoczesnego drona, który za pomocą kamery rejestrował zachowania kierujących.

W ciągu kilku godzin mundurowi ujawnili 16 wykroczeń. 10 dotyczyło niestosowania się do sygnalizacji świetlnej, pozostałych 6 dotyczyło m.in. niekorzystania podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa, używanie telefonu komórkowego podczas jazdy oraz nieprawidłowy stan techniczny pojazdów.

Za popełnione wykroczenia 10 kierowców zostało ukaranych mandatami. Wobec pozostałych 6 policjanci zastosowali pouczenia.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Mecz tenisa z prezydentem Rzeszowa w ramach WOŚP

RZESZÓW. Licytacja potrwa do 15 stycznia.

Rzeszów

Ponad 15 tys. osób uczestniczyło w 7. edycji Orszaku Trzech Króli w Rzeszowie

RZESZÓW. Do tegorocznej organizacji wydarzenia zaangażowano ok. 2 tys. osób.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto sztuczne lodowisko „Biały Orlik”

RZESZÓW. Lodowisko jest czynne 7 dni w tygodniu od 9 - 20.

Rzeszów

8 osób zatruło się czadem, wśród nich 4-letnie dziecko

PODKARPACIE. 8 osób trafiło do szpitala z objawami zatrucia tlenkiem węgla. Do groźnych zdarzeń doszło w czwartek, 3 grudnia w Stalowej Woli i w Rzeszowie.

Rzeszów

Poszukiwana 16-latka odnaleziona w Rzeszowie

Zakończyły się poszukiwania 16-letniej dziewczyny z Przeworska. Odnaleziono ją w Rzeszowie.

Reklama