Rzeszów - Środa, 10.09.2025
Reklama

Policyjny pościg za kierowcą. Potrącił matkę z dzieckiem i uciekł

Dodano: 18.05.2021 r.

fot. Archiwum KMP Rzeszów
fot. Archiwum KMP Rzeszów
RZESZÓW. 28-letni kierowca opla potrącił na przejściu dla pieszych matkę z dzieckiem i uciekł z miejsca wypadku. Mężczyzna nie miał prawa jazdy i był objęty zakazem prowadzenia pojazdów. 

Zdarzenie miało miejsce w sobotę, po godz. 19:00 w rejonie dworca PKP w Rzeszowie. Wg relacji Policji, 28-letni mieszkaniec Rzeszowa kierujący oplem astrą, nie ustąpił pierwszeństwa pieszym i na oznakowanym przejściu, potrącił 40-letnią kobietę i jej 9-letnią córkę. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia. Piesze trafiły do szpitala na badania. Na szczęście ich obrażenia nie były groźne.

Całe zdarzenie zauważył taksówkarz, którzy pojechał za oplem, zawiadomił policjantów i informował, w którą stronę przemieszcza się pojazd. Na ul. Hetmańskiej, policyjny patrol rozpoczął pościg za uciekającym kierowcą. Mężczyzna jechał w kierunku os. Zalesie. Tam porzucił auto i zaczął uciekać pieszo.
Reklama
Policjanci zabezpieczyli samochód i rozpoczęli ustalanie tożsamości kierowcy. Mężczyznę udało się zatrzymać w niedzielę rano. Trafił do policyjnego aresztu.

W chwili zatrzymania był trzeźwy, jednak policjanci pobrali od niego krew do badań na zawartość alkoholu i narkotyków. Okazało się, że 28-latek nie posiada prawa jazdy i objęty jest sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.

W poniedziałek mężczyzna usłyszał zarzuty.
 
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dzisiaj ma odbyć się planowany „protest śmieciarek” w rejonie ronda Dmowskiego

RZESZÓW. Według nieoficjalnych informacji kierowcy mogą spodziewać się utrudnień już od godziny 13.00.

Rzeszów

Rzeszowianin na podium Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o EU

RZESZÓW. Tegoroczna edycja, jak co roku, swój finał miała miejsce w Słupsku.

Rzeszów

Podziemna Trasa Turystyczna zamknięta od stycznia

RZESZÓW. Wartość inwestycji to blisko 22 mln zł.

Rzeszów

PGE Energia Ciepła oraz Klub Sportowy „Korona” Rzeszów zawarły umowę sponsoringową

RZESZÓW. Dzięki wsparciu rzeszowskiej elektrociepłowni dzieci i młodzież z klubu sportowego będą mogły kontynuować treningi i wyjeżdżać na zawody i turnieje sportowe.

Rzeszów

Zderzenie trzech samochodów w Trzebownisku. Wprowadzono ruch wahadłowy

RZESZÓW. Aktualnie odbywa tam się ruch wahadłowy. Utrudnienia potrwają do ok. 14.30.

Rzeszów

Rzeszów „bohaterem” anglojęzycznego programu [VIDEO]

RZESZÓW. W trakcie filmu Ryan Socash pokazuje m.in. Muzeum Techniki i Militariów, odwiedza rzeszowski Rynek oraz Podziemną Trasę Turystyczną.

Rzeszów

Stok narciarski i… pumptrack na Matysówce

RZESZÓW. Radny Daniel Kunysz zabiega o to, aby w sąsiedztwie stoku narciarskiego powstał pumptrack.

Reklama