Rzeszów - Czwartek, 08.05.2025
Reklama

Policyjny pościg za pijanym kierowcą

Dodano:

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. 1,4 promila alkoholu w organizmie miał 43-latek, który wczoraj wieczorem w Trzcianie chciał uniknąć kontroli i próbował uciec przed Policją. Po jego zatrzymaniu, okazało się, że miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
 
43-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego pędził z  prędkością 145 km/h, w miejscu, gdzie obowiązywało 90 km/h. Patrol drogówki chciał go zatrzymać, jednak mężczyzna zignorował sygnały funkcjonariuszy, przyśpieszył i zaczął uciekać.
 
Policjanci podjęli pościg. Mimo podawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca w dalszym ciągu nie zatrzymywał się i kontynuował ucieczkę.
 
Mężczyzna został zatrzymany, gdy wjechał na prywatną posesję. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie 1,4 promila. Ponadto mundurowi ustalili, że ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.
 
43-latek odpowie teraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, kierowanie pojazdem mimo cofniętych uprawnień, a także za popełnione wykroczenia drogowe. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
 
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Sąd Okręgowy w Rzeszowie unieważnia decyzje Tadeusza Ferenca ws. Marszu Równości

RZESZÓW. W Ratuszu słyszymy, że nie będzie odwołania od decyzji Sądu.

Rzeszów

Ruszył przetarg na koncepcje całorocznego stoku narciarskiego w Matysówce

RZESZÓW. Przybliżona długość stoku miałaby wynosić 1173 m.

Rzeszów

Czy woda na Żwirowni nadaje się do kąpieli?

RZESZÓW. Stwierdzono przydatność wody do kąpieli.

Rzeszów

Straż Miejska w Rzeszowie przejmie dwa samochody od Urzędu Miasta

RZESZÓW. Przekazanie związane jest z zakupem przez Ratusz dwóch nowych samochodów elektrycznych.

Rzeszów

Wolne miejska na wakacyjne półkolonie dla dzieci w Rzeszowskim Domu Kultury

RZESZÓW. Zajęcia organizowane będą od 1 lipca do 2 sierpnia 2019 roku.

Rzeszów

„Żyjemy jak za króla Ćwieczka”. Przedstawiciele Malawy, Racławówki i Pogwizdowa Nowego ws. przyłączenia do Rzeszowa

RZESZÓW. W Ratuszu odbyło się spotkanie, na którym poruszono temat przyłączenia trzech sołectw do Rzeszowa.

Rzeszów

Pierwsi pasażerowie z przystanku Rzeszów Zachodni skorzystają już 9 czerwca

RZESZÓW. Projekt współfinansowany z POIiŚ  wart jest 205 mln zł netto.

Rzeszów

W niedzielę dezynfekcja i płukanie sieci wodociągowej w Rzeszowie

RZESZÓW. Nadmiar chloru z wody, który będzie utrzymywał się do dnia następnego, można usunąć przez jej odstanie lub przegotowanie.

Reklama