Rzeszów - Poniedziałek, 19.05.2025
Reklama

Politechnika Rzeszowska na 13 miejscu w zawodach łazików marsjańskich

Dodano:

fot. Politechnika Rzeszowska
fot. Politechnika Rzeszowska
RZESZÓW. Przedstawiciele Politechniki Rzeszowskiej zajęli 13 miejsce w zawodach łazików marsjańskich. Uczelnia z Rzeszowa po raz szósty gościła na konkursie w Stanach Zjednoczonych.

Zespół Legendary Rover Team reprezentujący Koło Naukowe Lotników z Politechniki Rzeszowskiej po raz szósty wziął udział w zawodach łazików marsjańskich University Rover Challenge w Stanach Zjednoczonych.

Zawody są kontynuacją najbardziej prestiżowych zawodów prototypów łazików marsjańskich dla studentów i inżynierów z całego świata. Drużyna z Politechniki Rzeszowskiej ukończyła zawody na 13 miejscu z 34 drużyn z wynikiem 259 pkt.

- Cieszy nas ten wynik, bo poprawiliśmy pozycję względem zeszłego roku o 6 miejsc. Wśród polskich drużyn osiągnęliśmy 3 wynik – wyjaśniają członkowie zespołu Legendary Rover Team.
Reklama
W tym roku walka o tytuł mistrza świata odbyła się w czterech konkurencjach: przejazd po trudnym terenie (Extreme Retrieval and Delivery Mission), obsługa panelu inżynierskiego (Equipment Servicing Mission), przejazd autonomiczny wzdłuż koordynatów GPS  do punktu kontrolnego tzw. markerów (Autonomous Traversal Mission) oraz badania pobranej próbki gleby (Science Task).

Drużnie LRT najlepiej poszło zadanie "Extreme Retrieval and Delivery", w którym to wśród wszystkich zespołów uzyskali 4 wynik, wypełniając 8 zadań z 9. Łazik marsjański Politechniki Rzeszowskiej dwukrotnie sięgał po zwycięstwo w tych prestiżowych zawodach w 2015 i 2016 roku.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Czołowe zderzenie osobówki z ciężarówką na S19. Kierowca zginął na miejscu

RZESZÓW. W nocnym wypadku na drodze S19 zginął 36-letni kierowca osobowego volkswagena, mieszkaniec powiatu rzeszowskiego.

Rzeszów

Komunikacja miejska w Rzeszowie wraca do normalności

RZESZÓW. Od 1 czerwca zmiany w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej. Ograniczone pozostaną kursy linii nr  „53”. Z kolei kursy linii „3”, „22” i „20” ulegną korekcie.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto Akcelerator Technologiczny ConceptLab

RZESZÓW. Otwarcie akceleratora ogłoszono podczas internetowej konferencji, która odbyła się 21 maja.

Rzeszów

Znamy rozkład lotów na trasie Warszawa - Rzeszów

RZESZÓW. Połączenia będą realizowane od 1 czerwca br.

Rzeszów

Od 25 maja otwarte szkoły w Rzeszowie

RZESZÓW. Od poniedziałku, 25 maja br. uczniowie klas I-III mogą uczestniczyć w zajęciach opiekuńczo–wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych. Będą również konsultacje dla uczniów klas VIII.

Rzeszów

Koronawirus. Od kilku tygodni brak nowych zakażeń w Rzeszowie. Na Podkarpaciu stabilnie

PODKARPACIE. Kolejny dzień bez nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. W samym Rzeszowie nowych zakażeń nie odnotowano od 22 kwietnia.

Rzeszów

Rzeźba Jana Pawła II wkrótce stanie w Parku Papieskim. Wybrano wykonawcę

RZESZÓW. Na terenie Parku Papieskiego, w miejscu pamiątkowego głazu już wkrótce stanie pomnik Jana Pawła II. Miasto wybrało właśnie wykonawcę inwestycji.

Reklama