Rzeszów - Czwartek, 15.05.2025
Reklama

Politechnika Rzeszowska na 13 miejscu w zawodach łazików marsjańskich

Dodano:

fot. Politechnika Rzeszowska
fot. Politechnika Rzeszowska
RZESZÓW. Przedstawiciele Politechniki Rzeszowskiej zajęli 13 miejsce w zawodach łazików marsjańskich. Uczelnia z Rzeszowa po raz szósty gościła na konkursie w Stanach Zjednoczonych.

Zespół Legendary Rover Team reprezentujący Koło Naukowe Lotników z Politechniki Rzeszowskiej po raz szósty wziął udział w zawodach łazików marsjańskich University Rover Challenge w Stanach Zjednoczonych.

Zawody są kontynuacją najbardziej prestiżowych zawodów prototypów łazików marsjańskich dla studentów i inżynierów z całego świata. Drużyna z Politechniki Rzeszowskiej ukończyła zawody na 13 miejscu z 34 drużyn z wynikiem 259 pkt.

- Cieszy nas ten wynik, bo poprawiliśmy pozycję względem zeszłego roku o 6 miejsc. Wśród polskich drużyn osiągnęliśmy 3 wynik – wyjaśniają członkowie zespołu Legendary Rover Team.
Reklama
W tym roku walka o tytuł mistrza świata odbyła się w czterech konkurencjach: przejazd po trudnym terenie (Extreme Retrieval and Delivery Mission), obsługa panelu inżynierskiego (Equipment Servicing Mission), przejazd autonomiczny wzdłuż koordynatów GPS  do punktu kontrolnego tzw. markerów (Autonomous Traversal Mission) oraz badania pobranej próbki gleby (Science Task).

Drużnie LRT najlepiej poszło zadanie "Extreme Retrieval and Delivery", w którym to wśród wszystkich zespołów uzyskali 4 wynik, wypełniając 8 zadań z 9. Łazik marsjański Politechniki Rzeszowskiej dwukrotnie sięgał po zwycięstwo w tych prestiżowych zawodach w 2015 i 2016 roku.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

4 mln wsparcia dla Podkarpackiego Centrum Innowacji. Grant dla projektu dot. walki z nowotworem

RZESZÓW. Łącznie do programu grantowego Podkarpackiego Centrum Innowacji zgłoszono 103 wnioski.

Rzeszów

Już dzisiaj pierwszy mecz Asseco Resovii na Podpromiu. Andrzej Kowal wraca do Rzeszowa

RZESZÓW. Dla rzeszowian będzie to pierwszy mecz przed własną publicznością.

Rzeszów

31 października policjanci rozpoczynają akcje „Znicz 2019”. Znamy szczegóły dot. organizacji ruchu

RZESZÓW. W czwartek, 31 października rzeszowscy policjanci przystąpią do akcji „Znicz 2019”.

Rzeszów

Niezwykle ambitny początek projektu Urban Lab Rzeszów

RZESZÓW. Czy w listopadzie czeka nas kolejna dawka smart wydarzeń?

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów po zaciętym pojedynku przegrywa w meczu inauguracyjnym

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów po wyrównanym i zaciętym meczu przegrali w Katowicach z GKS-em 2:3.

Rzeszów

Lufthansa z rekordem na rzeszowskim lotnisku

RZESZÓW. O 60 proc. wzrosła liczba pasażerów korzystających z usług linii Lufthansa kursujących do stolicy Bawarii.

Rzeszów

Rzeszowianin pobiegnie z miasta innowacji do Gdańska. Akcja ma charakter charytatywny

RZESZÓW. Przed Pawłem Hanulakiem ponad 600 km do przebiegnięcia. 

Rzeszów

W Rzeszowie notuje się coraz więcej oszustw na BLIK-a

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci obserwują rosnącą liczbę oszustw, do których doszło wskutek nieuprawnionego wykorzystania kodów BLIK.

Reklama