Rzeszów - Wtorek, 30.06.2026
Reklama

Politechnika Rzeszowska otworzyła nowy obiekt

Dodano: 22.01.2020 r.

fot. Politechnika Rzeszowska
fot. Politechnika Rzeszowska
RZESZÓW. 21 stycznia została otwarta nowa pracownia Centrum Fizjoterapii i Sportu, która mieści się w budynku "J", przy ulicy Podkarpackiej 1.

Otwarcia nowego obiektu dokonał Rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski: „Oddajemy dziś do użytku miejsce, które służyć będzie usprawnieniu ruchowemu studentów, którzy z uwagi na stan zdrowia nie są w stanie uczestniczyć w tradycyjnych formach wychowania fizycznego.”

Na uroczystości obecni byli również dr hab. Grzegorz Masłowski, prof. PRz – Prorektor ds. kształcenia,  Stanisław Kruczek, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Jolanta Tomczyk- Fila - przedstawiciel Wojewody Podkarpackiego, Rafał Kalisz - przewodniczący Rady Uczelni Politechniki Rzeszowskiej oraz ojciec Marcin Dąbkowicz  OP.

Poza gabinetami w nowym obiekcie znajdzie się pracownia biomechaniki i diagnostyki funkcjonalnej, umożliwiające realizację zajęć praktycznych dla studentów kierunku „Inżynieria medyczna”. Pracownia pozwoli również na realizację działalności naukowej dla pracowników CFIS-u. Pierwsze projekty badawcze są już w fazie konceptualizacji.
Reklama
„Alternatywne formy zajęć WF-u są wprawdzie prowadzone w naszej uczelni od ponad 30 lat, jednak uczelnia się rozrasta - a co za tym idzie - z roku na rok przybywa studentów przebywających na długoterminowych  zwolnieniach lekarskich oraz studentów z niepełnosprawnościami. Podyktowało to konieczność rozbudowy specjalistycznej pracowni dedykowanej tej grupie studentów” - powiedział prof. Markowski.

„ W ramach pracowni posiadamy tzw. żyroskop, który ze względu na duże rozmiary umieszczony został w Ośrodku Kształcenia Lotniczego. Jest to przyrząd umożliwiający ćwiczącemu równoczesne poruszanie się (kręcenie się) wokół trzech osi. Ćwiczenia wykonywane na tym lotniczym przyrządzie gimnastycznym są bardzo cennym elementem przygotowania adeptów pilotażu w zakresie rozwoju rozmaitych sprawności psychomotorycznych – dodaje dr Adrianna Gardzińska, dyrektor Centrum Fizjoterapii i Sportu Politechniki Rzeszowskiej.

Źródło: Politechnika Rzeszowska
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dodatkowy dzień na wywóz odpadów na rzeszowskie PSZOKi

RZESZÓW. Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów w Rzeszowie wcześniej niż zwykle weszły w wiosenny tryb pracy. Już od 20 marca czynne są także w piątki.

Rzeszów

Sprzedawali podrobioną odzież na bazarze przy ul. Dworaka. Są już w rękach policji

RZESZÓW. Podrobione koszulki, spodnie, bielizna znanych marek, m.in. takie produkty ujawnili rzeszowscy policjanci na miejskim targowisku w Rzeszowie. W sprawie zatrzymano dwóch obywateli Bułgarii.

Rzeszów

Wielki pożar w Tyczynie. Spłonął budynek Galerii Sztuki Światowid, w akcji ponad 20 strażaków [ZDJĘCIA]

TYCZYN. Ponad trzy i pół godziny trwała nocna akcja gaszenia pożaru drewnianego budynku przy ul. Grunwaldzkiej w Tyczynie, w którym mieściła się Galeria Sztuki Światowid. Ogień objął cały obiekt, a w trakcie...

Rzeszów

Jeszcze w marcu prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami dwóch osiedli

RZESZÓW. Pod koniec marca odbędzie się kolejne spotkanie Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka z cyklu „Rzeszów To My”. Tym razem włodarz miasta porozmawia z mieszkańcami osiedli Zawiszy Czarnego oraz Zwięczyca.

Rzeszów

Dzień otwarty porodówki w KSW nr 2 w Rzeszowie

RZESZÓW. Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie zaprasza przyszłych rodziców na dzień otwarty „Porodówki na górce". Wydarzenie odbędzie się 9 kwietnia o godz. 13:00 w dużej auli...

Rzeszów

W Galerii Nowy Świat otwarto nowy sklep popularnej sieci

RZESZÓW. W Galerii Nowy Świat w Rzeszowie otwarto nowy sklep sieci Żabka. Punkt zlokalizowany jest na poziomie -1 i oferuje szeroki wybór produktów na szybkie, codzienne zakupy.

Rzeszów

Poranny wypadek na ul. Krakowskiej. Zderzyły się 4 samochody, 2 osoba ranna

RZESZÓW. Jedna osoba została ranna w wypadku, do którego doszło dziś rano na ul. Krakowskiej w Rzeszowie. Zderzyły się tam cztery samochody. Przyczyną zdarzenia było najechanie na tył pojazdu poprzedzającego.

Rzeszów

Miasto dołoży pieniądze na remont jachtu „Rzeszowiak”

RZESZÓW. Od ponad 25 lat promuje Rzeszów w portach na całym świecie. Dziś legendarny jacht „Rzeszowiak” wymaga pilnego remontu. Ruszyła zbiórka pieniędzy, a miasto już zadeklarowało wsparcie.

Reklama