Rzeszów - Czwartek, 25.12.2025
Reklama

Politechnika Rzeszowska rozpoczyna współprace z kurdystańską firmą

Dodano: 21.01.2019 r.

fot. Politechnika Rzeszowska
fot. Politechnika Rzeszowska
RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska będzie współpracować z firmą Markodh Company z irackiego Kurdystanu. Umowę o współpracy podpisali prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej  oraz Wirya Shekh Mostafa, szejk z Sulejmani.

Strony zobowiązują się do wszechstronnej współpracy badawczej, pozyskiwania partnerów do przedsięwzięć badawczo-rozwojowych i udziału w projektach naukowych.

Podpisana umowa stwarza ponadto możliwość organizacji szkoleń studentów w zakresie pilotażu i mechaniki silników samolotowych w Ośrodku Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej oraz na terenie irackiego Kurdystanu.

Partnerzy podejmą się również organizacji i wspólnego prowadzenia analiz teoretycznych i badań eksperymentalnych w obszarze wspólnych zainteresowań oraz współdziałania we wzajemnym promowaniu przedsięwzięć i efektów prac w krajowych i zagranicznych środowiskach przemysłowych i naukowo-badawczych.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Z Wisłoka wyłowiono ciało kobiety

RZESZÓW. W rejonie mostu Mazowieckiego z Wisłoka wyłowiono zwłoki kobiety. Na miejscu pracują policjanci, strażacy oraz prokurator. Wg ustaleń Policji to 65-letnia mieszkanka Rzeszowa.

Rzeszów

Biskup rzeszowski odwołał dyspensę od uczestnictwa w mszach

RZESZÓW. Od najbliższej soboty, 6 czerwca 2020 r. na terytorium diecezji rzeszowskiej przestaje obowiązywać dyspensa od obowiązku uczestnictwa w mszach św. w niedziele i święta.

Rzeszów

Kolizja na skrzyżowaniu ul. Wyspiańskiego i Witosa. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia

RZESZÓW. Sprawca kolizji miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo policjanci znaleźli przy nim marihuanę.

Rzeszów

Będą dodatkowe kursy linii nr "18"

RZESZÓW. ZTM wprowadza zmiany w rozkładzie jazdy linii nr „18”. Będą dodatkowe kursy.

Rzeszów

Jednoślady Blinkee powracają na ulice Rzeszowa

RZESZÓW. Sezon rowerowy w Rzeszowie oficjalnie otwarty. Firma Blinkee po raz trzeci gości ze swoimi jednośladami elektrycznymi w naszym mieście.

Rzeszów

Czołowe zderzenie osobówki z ciężarówką na S19. Kierowca zginął na miejscu

RZESZÓW. W nocnym wypadku na drodze S19 zginął 36-letni kierowca osobowego volkswagena, mieszkaniec powiatu rzeszowskiego.

Rzeszów

Komunikacja miejska w Rzeszowie wraca do normalności

RZESZÓW. Od 1 czerwca zmiany w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej. Ograniczone pozostaną kursy linii nr  „53”. Z kolei kursy linii „3”, „22” i „20” ulegną korekcie.

Reklama