Rzeszów - Piątek, 24.07.2026
Reklama

Politechnika Rzeszowska rozpoczyna współprace z kurdystańską firmą

Dodano: 21.01.2019 r.

fot. Politechnika Rzeszowska
fot. Politechnika Rzeszowska
RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska będzie współpracować z firmą Markodh Company z irackiego Kurdystanu. Umowę o współpracy podpisali prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej  oraz Wirya Shekh Mostafa, szejk z Sulejmani.

Strony zobowiązują się do wszechstronnej współpracy badawczej, pozyskiwania partnerów do przedsięwzięć badawczo-rozwojowych i udziału w projektach naukowych.

Podpisana umowa stwarza ponadto możliwość organizacji szkoleń studentów w zakresie pilotażu i mechaniki silników samolotowych w Ośrodku Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej oraz na terenie irackiego Kurdystanu.

Partnerzy podejmą się również organizacji i wspólnego prowadzenia analiz teoretycznych i badań eksperymentalnych w obszarze wspólnych zainteresowań oraz współdziałania we wzajemnym promowaniu przedsięwzięć i efektów prac w krajowych i zagranicznych środowiskach przemysłowych i naukowo-badawczych.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Od 1 sierpnia zmiana cen biletów na komunikację miejską

RZESZÓW. „Konieczność zmiany cen biletów wynika ze wzrostu kosztów funkcjonowania komunikacji miejskiej" - tłumaczył Marek Ustrobiński.

Rzeszów

Zaatakowali kuriera, zabrali przesyłkę i zamknęli go w mieszkaniu. Sytuacja miała miejsce na ul. Krakowskiej

RZESZÓW. Sprawców było dwóch. Jeden z nich został juz tymczasowo aresztowany.

Rzeszów

Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie otrzymał nominację generalską

RZESZÓW. Nadinsp. Henryk Moskwa nominację generalską odebrał z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Rzeszów

Trójka mężczyzn przy ul. Krakowskiej pobiła trzech mężczyzn i kobietę. Dwie osoby przewieziono do szpitala

RZESZÓW. W niedzielę po godzi 1.00, policjanci interweniowali przy ul. Krakowskiej, gdzie pod jednym z lokali doszło do pobicia.

Rzeszów

Pokojowa demonstracja „Rzeszów przeciw przemocy. Solidarni z Białymstokiem” już 27 lipca

RZESZÓW. W związku z wydarzeniami, jakie miały miejsce w Białymstoku, w Rzeszowie pod Urzędem Wojewódzkim odbędzie się pokojowa demonstracja.

Rzeszów

W rejonie C.H. Nowy Świat zamontowano sygnalizację świetlną

RZESZÓW. Sygnalizacja świetlna została zamontowana na przejściu dla pieszych prowadzącym z parkingu centrum handlowego na ul. Karola Lewakowskiego

Reklama