Rzeszów - Czwartek, 18.09.2025
Reklama

Politechnika Rzeszowska utworzyła specjalną grupę na Facebooku dla kandydatów na studia

Dodano: 28.07.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. 1 lipca Politechnika Rzeszowska rozpoczęła rekrutację elektroniczną na studia. Przyszli studenci mogą wybierać spośród 30 kierunków studiów na 7 wydziałach. Wśród nowości od października 2020 roku pojawią się: inżynieria farmaceutyczna, inżynieria środków transportu, geodezja i planowanie przestrzenne, transport oraz energetyka, a także 7 kierunków w języku angielskim.
 
Kierunki, cieszące się największą popularnością to: lotnictwo i kosmonautyka, logistyka, bezpieczeństwo wewnętrzne, informatyka, zarządzanie i architektura, a nawet finanse i rachunkowość. W odpowiedzi na zapotrzebowanie dynamicznie zmieniającego się rynku i przyszłych pracodawców, chcąc spełnić oczekiwania młodych ludzi, wydziały oferują cały wachlarz kierunków niszowych. Kompleksowa oferta dydaktyczna dostępna jest na stronie Uczelni w Systemie Internetowej Rekrutacji. Aby dokonać rejestracji na wybrany kierunek, należy wejść na stronę rekrutacja.prz.edu.pl.
 
Statystyki wskazują, że aktualnie zainteresowanie studiami na Politechnice Rzeszowskiej w niemal równym stopniu dotyczy kobiet i mężczyzn. Najwięcej kandydatów aspirujących na studia jest z województwa podkarpackiego, lubelskiego i małopolskiego.
 
Aby ułatwić wszystkim zainteresowanym kształceniem na Uczelni dostęp do informacji o procesie rekrutacji, w serwisie Facebook została uruchomiona grupa „Politechnika Rzeszowska – kandydaci na studia”. Za jej pośrednictwem przyszli studenci otrzymują odpowiedzi na wszelkie pytania oraz zapoznają się z ciekawostkami dotyczącymi Uczelni.  Celem podjętej inicjatywy jest nie tylko przedstawienie oferty dydaktycznej Politechniki Rzeszowskiej, ale ukazanie możliwości rozwoju w kołach naukowych i organizacjach studenckich, czy też w samorządzie studenckim. Na bieżąco są wyjaśniane wszelkie wątpliwości kandydatów począwszy od oferty kierunków studiów poprzez pomoc materialną, aż po porady dotyczące życia studenckiego. Link do grupy:
Reklama
https://www.facebook.com/groups/kandydaciPRz/.

Tradycyjnie trwa również akcja „Pokój dla Żaka” prowadzona przez Samorząd Studencki, która wspiera studentów w poszukiwaniu zakwaterowania. Akcja jest realizowana przede wszystkim z myślą o studentach pierwszego roku, by ułatwić im odnalezienie się w nowym miejscu.

W okresie wakacyjnym osoby wynajmujące pokoje lub mieszkania mogą nieodpłatnie umieścić swoje oferty w bazie przygotowanej przez Samorząd Studencki. Dostęp do bazy jest darmowy zarówno dla studentów, jak i kandydatów na studia.  
 
Źródło: informacja prasowa
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowa hala sportowa w centrum Rzeszowa z pozwoleniem na użytkowanie

RZESZÓW. - Będzie to jedna z najnowocześniejszych hal w naszym mieście – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa o hali sportowej, która powstała przy Zespole Szkół nr 1 przy ul. Towarnickiego w Rzeszowie....

Rzeszów

Utrudnienia na ulicach Asnyka, Bardowskiego i Batorego. Zmiany w kursach MPK

RZESZÓW. Od 24 do 26 października na ulicach Asnyka, Bardowskiego i Batorego wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu. W związku z tym, nastąpi zmiana w kursach autobusów komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Poranny wypadek na al. Sikorskiego. 3-letnia dziewczynka w szpitalu

RZESZÓW. Dzisiaj rano, na al. Sikorskiego doszło do zderzenia dwóch samochodów. W wypadku ucierpiała 3-letnia dziewczynka, została przewieziona do szpitala.

Rzeszów

W Rzeszowie powstają nowe przejazdy rowerowe, m.in. przy rondzie Dmowskiego

RZESZÓW. Przy pięciu dużych skrzyżowaniach w Rzeszowie budowane są przejazdy dla rowerzystów. Zadanie o wartości ponad 1,6 mln zł realizuje Zakład Usługowo – Produkcyjny ELSTOP z Nowego Sącza.

Rzeszów

Transport turbiny wiatrowej przez Rzeszów. Czasowe utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Trwa transport elementów turbiny wiatrowej przez Rzeszów, a konkretnie przez fragment drogi ekspresowej S19 oraz ul. 9 Dywizji Piechoty. Kierowcy muszą liczyć się z krótkotrwałymi utrudnieniami, w godzinach nocnych.

Rzeszów

FOTOREALCJA. Podkarpacki Bazarek w Parku Papieskim

RZESZÓW. W sobotę, 21 października w Parku Papieskim po raz pierwszy odbył się ekologiczny bazarek, zorganizowany przez miasto we współpracy Podkarpackim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Boguchwale.

Rzeszów

Przy stadionie miejskim stanęła wiata rowerowa z monitoringiem. Będzie ich więcej [ZDJĘCIA]

 RZESZÓW. W Rzeszowie powstają monitorowane wiaty rowerowe. Pierwsza z nich stanęła przy ul. Hetmańskiej, w bliskim sąsiedztwie stadionu miejskiego.

Rzeszów

300 mln zł na Szpital Uniwersytecki w Świlczy

RZESZÓW. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło wyniki konkursu onkologicznego w ramach Funduszu Medycznego. Wśród beneficjentów, m.in. USK w Rzeszowie, którego organem prowadzącym jest Uniwersytet Rzeszowski. 

Reklama