Rzeszów - Poniedziałek, 19.05.2025
Reklama

Półmaraton Rzeszowski. Utrudnienia w ruchu [MAPA]

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W związku 17. PKO Półmaratonem Rzeszowskim, który odbędzie się w najbliższą sobotę 6 kwietnia, na dogach Rzeszowa wystąpią utrudnienia w ruchu. Niektóre z ulic zostaną częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą policjanci.

Start i meta Półmaratonu zlokalizowane będą w okolicach Milenium Hall. Tuż przed startem zaplanowano rozgrzewkę, którą poprowadzi lekkoatletka i dwukrotna olimpijka Matylda Kowal. Na liście startowej jest już blisko 2 tysiące biegaczy.

17. PKO Półmaratonowi Rzeszowskiemu towarzyszyć będzie 9. PKO Sztafeta Półmaratońska. Dystans półmaratonu zostanie podzielony na 4 odcinki – 6 km, 5 km, 5 km, 5 km. Drużyna sztafetowa składać się będzie z 4 kobiet lub 4 mężczyzn.

Utrudnienia w ruchu

Pierwsze utrudnienia mogą wystąpić już od godz. 3:00 w nocy, kiedy rozpocznie się rozkładanie elementów zabezpieczających. Cała trasa biegu zamknięta będzie zgodnie w godz. od 7.45 do 12:00. Jedynie al. Wacława Kopisto od strony ul. Rejtana do ul. Podwisłocze zamknięta będzie od godz. 6:00 do godz. 14:00. Jak informuje rzeszowsska Policja, utrudnienia w ruchu powinny zakończyć się do godz. 14:00 wraz z usunięciem elementów zabezpieczających trasę biegu. 

O godz. 9:00 uczestnicy Półmaratonu wyruszą z okolic Millenium Hall i pobiegną ulicami:
  • al. Wacława Kopisto,
  • Trasą Zamkową (Most Zamkowy),
  • ul. Kilara,
  • ul. Fryderyka Szopena,
  • ul. Targową,
  • al. J. Piłsudskiego,
  • ul. Grunwaldzką,
  • ul. Jana III Sobieskiego,
  • ul. Gałęzowskiego,
  • ul. Mickiewicza,
  • Rynek,
  • ul. J. Słowackiego,
  • ul. Fryderyka Szopena,
  • ul. Hetmańską,
  • Bulwarami nad Wisłokiem,
  • al. J. Piłsudskiego (mostem Lwowskim),
  • Bulwarami nad Wisłokiem,
  • al. Wacława Kopisto

Zawodnicy przebiegną tę trase dwukrotnie.
Reklama

Ulice podkreślone żółtym kolorem będą całkowicie wyłączone z ruchu. Na pozostałych ulicach wyznaczone zostaną pasy dla ruchu, oddzielonymi barierkami i taśmami zabezpieczającymi.

Na al. Piłsudskiego zawodnicy pobiegną lewym pasem przeciwnie do kierunku jazdy. Częściowo zamknięty będzie również Rynek. Na al. Powstańców Warszawy zawodnicy wbiegną na drogę rowerową wzdłuż Stadionu Miejskiego.
 
Na poszczególnych odcinkach trasy ruch będzie przywracany stopniowo po przejechaniu radiowozu zamykającego. 
 
Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego rzeszowskiej komendy. W kluczowych miejscach policjanci będą kierować ruchem i wskazywać możliwe objazdy.
 

Akcja charytatywna „Biegnę dla…”

Zawodnicy startujący w półmaratonie i w sztafecie mogą włączyć się w akcję charytatywną biegnę dla… i pomóc 7-letniej Klarze, podopiecznej .Fundacji Siepomaga.
 
Dziewczynka choruje na mukowiscydozę. Potrzebuje wsparcia na zakup argentyńskiego leku przyczynowego, który musi przyjmować cały czas. 
 
Zawodnicy wspirający akcję, będą biegli ze specjalnymi identyfikatorami. Organizator inicjatywy, Fundacja PKO Banku Polskiego w zamian za ich zaangażowanie przekaże darowiznę na rzecz beneficjentki. Identyfikatory akcji będzie można odebrać w biurze zawodów w czasie jego pracy.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Odpowiedź marszałka kluczem do rozpoczęcia budowy połączenia ul. Warszawskiej z ul. Krakowską

RZESZÓW. Trwa projektowanie połączenia ul. Warszawskiej z ul. Krakowską.

Rzeszów

21-krotny uczestnik imprezy zwycięża 28. Rajd Rzeszowski

RZESZÓW. Zwycięzcą 28. Rajdu Rzeszowskiego został Grzegorz Grzyb pilotowany przez Roberta Hundlę.

Rzeszów

27 wiat przystankowych do wymiany. Kolejnych 29 zatok wymaga przebudowy

RZESZÓW. Prace mają się zakończyć do 30 listopada 2020 roku.

Rzeszów

ZUS kontroluje zwolnienia lekarskie. W Rzeszowskim oddziale prawa do zasiłku pozbawiono 299 osób

RZESZÓW. Łącznie, kwota obniżonych i cofniętych świadczeń chorobowych od stycznia do końca czerwca tego roku, wyniosła 104,2 mln zł w skali kraju.

Rzeszów

Jaki kierunek na WSPiA cieszył się największą popularnością?

RZESZÓW. II tura rekrutacji potrwa od 8 sierpnia do 28 września 2019 r.

Rzeszów

Na lotnisku w Jasionce 57-letnia Syryjka, która przyleciała z Grecji, udawała Bułgarkę. Chciała dotrzeć do Niemiec

RZESZÓW. Zdarzenie miało miejsce 7 sierpnia na terenie terminala portu lotniczego Rzeszów - Jasionka.

Rzeszów

Zmiany w rozkładzie linii nr 51

RZESZÓW. Zmiany zaczną obowiązywać od 12 sierpnia br.

Rzeszów

Ratusz interweniuje w sprawie cen paliw. Wysłano pismo do operatorów rzeszowskich stacji paliw

RZESZÓW. Miasto chce zmniejszenia cen paliw w mieście. Ratusz uważa, że nie odzwierciedlają one faktycznych cen za baryłkę ropy. 

Reklama