Rzeszów - Wtorek, 13.05.2025
Reklama

"Pomost International" - Kurs Języka Angielskiego i Kultury Amerykańskiej powraca do Rzeszowa

Dodano:

fot. RDK
fot. RDK
RZESZÓW. Zajęcia z native speakerami, ciekawi ludzi i wieloletnia tradycja to główne atuty powracającego do Rzeszowa Kursu Języka Angielskiego i Kultury Amerykańskiej „Pomost International”, który odbędzie się w dniach 10 – 22 lipca 2023 roku w Zespole Szkół Gospodarczych w Rzeszowie. Kurs poprowadzi grupa amerykańskich wolontariuszy z partnerskiego miasta Buffalo. Liczba miejsc jest ograniczona, a zapisy prowadzone są do 30 maja 2023 roku.

Kurs Języka Angielskiego i Kultury Amerykańskiej „Pomost International” to wieloletnie przedsięwzięcie realizowane w ramach współpracy partnerskiej miasta Buffalo i Rzeszowa. Wakacyjne zajęcia językowe dla młodzieży i dorosłych prowadzone są przez nauczycieli – wolontariuszy ze Stanów Zjednoczonych, którzy od 1991 roku odwiedzają Rzeszów, by w niekonwencjonalny sposób uczyć języka angielskiego i przekazywać wiedzę o wielu dziedzinach życia społeczeństwa amerykańskiego.
Reklama
Tegoroczna edycja dwutygodniowego kursu rozpocznie się 10 lipca 2023 roku i potrwa do 22 lipca 2023 roku. Językowe zajęcia będą realizowane w formie kursu całodziennego dla młodzieży w wymiarze 60 godzin zegarowych oraz kursu wieczorowego dla dorosłych w wymiarze 40 godzin zegarowych. Kurs prowadzony będzie wyłącznie w języku angielskim na podstawie tematycznego podręcznika opracowanego przez odwiedzających Rzeszów nauczycieli z Buffalo.

Organizatorami XXX Kursu Języka Angielskiego i Kultury Amerykańskiej „Pomost International” są: Stowarzyszenie Pomost International w Buffalo (USA), Urząd Miasta Rzeszowa oraz Rzeszowski Dom Kultury. Liczba dostępnych miejsc jest ograniczona, a zapisy potrwają do dnia 30 maja 2023 roku. Szczegółowe informacje dotyczące udziału, regulamin kursu oraz karta zgłoszenia dostępne
są na stronie internetowej www.rdk.rzeszow.pl.
 
 
Źródło: Informacja prasowa RDK
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rusza rekrutacja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Rzeszowie

RZESZÓW. Bezpłatne zajęcia będą odbywały się w soboty na Uniwersytecie Rzeszowskim. Przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-12 lat.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami trzech osiedli

RZESZÓW. Po wakacyjnej przerwie wracają spotkania Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami w ramach cyklu #RzeszowToMy.

Rzeszów

Modernizacja przystanków autobusowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Do końca roku potrwa kolejny etap modernizacji przystanków autobusowych w Rzeszowie. Prace obejmują wymianę wiat oraz nawierzchni zatoczek.

Rzeszów

Piwo studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego nagrodzone w ogólnopolskim konkursie

RZESZÓW. Piwo URwis studenckiego browaru UwaRzone zostało nagrodzone na „52. Chmielakach Krasnostawskich”. URwis zwyciężył w kategorii piw pszenicznych w stylu amerykańskim.

Rzeszów

Rzeszowski Budżet Obywatelski 2024. Trwa głosowanie

RZESZÓW. Od piątku można oddać swój głos na projekty zgłoszone do przyszłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie potrwa do 8 października. Wyniki mają być ogłoszone 13 października.

Rzeszów

Wypadek na ul. Lwowskiej. 1 osoba ranna

RZESZÓW. Policjanci wyjaśniają okoliczności porannego wypadku na ul. Lwowskiej. Doszło tam do zderzenia motocyklisty z samochodem dostawczym. Kierujący jednośladem trafił do szpitala.

Rzeszów

Nowy park kieszonkowy w Rzeszowie

RZESZÓW. Kolejna zielona przestrzeń rekreacyjna dla mieszkańców powstała na osiedlu Króla Stanisława Augusta. Inwestycja realizowana była w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

Zbiórka dla Cinka! Rzeszowski gitarzysta potrzebuje pomocy

RZESZÓW. Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację oraz zakup sprzętu dla rzeszowskiego gitarzysty Andrzeja Marcinka, który w lipcu br. uległ poważnemu wypadkowi, a obecnie przebywa na OIOM’ie.

Reklama