Rzeszów - Sobota, 31.05.2025
Reklama

"Pomost International" - Kurs Języka Angielskiego i Kultury Amerykańskiej powraca do Rzeszowa

Dodano:

fot. RDK
fot. RDK
RZESZÓW. Zajęcia z native speakerami, ciekawi ludzi i wieloletnia tradycja to główne atuty powracającego do Rzeszowa Kursu Języka Angielskiego i Kultury Amerykańskiej „Pomost International”, który odbędzie się w dniach 10 – 22 lipca 2023 roku w Zespole Szkół Gospodarczych w Rzeszowie. Kurs poprowadzi grupa amerykańskich wolontariuszy z partnerskiego miasta Buffalo. Liczba miejsc jest ograniczona, a zapisy prowadzone są do 30 maja 2023 roku.

Kurs Języka Angielskiego i Kultury Amerykańskiej „Pomost International” to wieloletnie przedsięwzięcie realizowane w ramach współpracy partnerskiej miasta Buffalo i Rzeszowa. Wakacyjne zajęcia językowe dla młodzieży i dorosłych prowadzone są przez nauczycieli – wolontariuszy ze Stanów Zjednoczonych, którzy od 1991 roku odwiedzają Rzeszów, by w niekonwencjonalny sposób uczyć języka angielskiego i przekazywać wiedzę o wielu dziedzinach życia społeczeństwa amerykańskiego.
Reklama
Tegoroczna edycja dwutygodniowego kursu rozpocznie się 10 lipca 2023 roku i potrwa do 22 lipca 2023 roku. Językowe zajęcia będą realizowane w formie kursu całodziennego dla młodzieży w wymiarze 60 godzin zegarowych oraz kursu wieczorowego dla dorosłych w wymiarze 40 godzin zegarowych. Kurs prowadzony będzie wyłącznie w języku angielskim na podstawie tematycznego podręcznika opracowanego przez odwiedzających Rzeszów nauczycieli z Buffalo.

Organizatorami XXX Kursu Języka Angielskiego i Kultury Amerykańskiej „Pomost International” są: Stowarzyszenie Pomost International w Buffalo (USA), Urząd Miasta Rzeszowa oraz Rzeszowski Dom Kultury. Liczba dostępnych miejsc jest ograniczona, a zapisy potrwają do dnia 30 maja 2023 roku. Szczegółowe informacje dotyczące udziału, regulamin kursu oraz karta zgłoszenia dostępne
są na stronie internetowej www.rdk.rzeszow.pl.
 
 
Źródło: Informacja prasowa RDK
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tragiczny wypadek na ul. Piłsudskiego. Zginął młody kierowca

RZESZÓW. Trwa ustalanie przyczyn nocnego wypadku do jakiego doszło w Rzeszowie, na ul. Piłsudskiego. Kierujący mercedesem uderzył w słup sygnalizacji świetlnej. Zginął na miejscu.

Rzeszów

Korekty w świątecznych kursach autobusów MPK

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego wprowadził korekty do okołoświątecznego rozkładu jazdy autobusów komunikacji miejskiej. 

Rzeszów

Do Rzeszowa dotarł pierwszy autobus na gaz

RZESZÓW. 60 autobusów gazowych Autosan zasili tabor MPK w Rzeszowie. Pierwszy z nich już został dostarczony.

Rzeszów

W święta zmiany terminu odbioru odpadów

RZESZÓW. MPGK Rzeszów poinformowało o zmianach terminów odbioru odpadów komunalnych w okresie Świąt Wielkanocnych.

Rzeszów

Pędził 208 km/h na rzeszowskim odcinku DK97

RZESZÓW. Rzeszowska grupa SPEED ponownie w akcji.

Rzeszów

W Rzeszowie kolejne przypadki łamania zakazów. 500 zł mandatu za spotkanie przy Lisiej Górze

RZESZÓW. W ciągu dwóch dni bieżącego tygodnia, rzeszowscy policjanci interweniowali 18 razy.

Rzeszów

Koronawirus. Studenci WSIiZ otrzymają wsparcie

RZESZÓW. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządza w Rzeszowie zaoferowała pomoc socjalną dla studentów. 

Rzeszów

2,5 promila miał kierowca ujęty przez świadka na ul. Krakowskiej

RZESZÓW. 46-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, uniemożliwił kontynowanie jazdy pijanemu kierowcy peugeota. 

Reklama