Rzeszów - Sobota, 10.05.2025
Reklama

"Pomost International" - Kurs Języka Angielskiego i Kultury Amerykańskiej powraca do Rzeszowa

Dodano:

fot. RDK
fot. RDK
RZESZÓW. Zajęcia z native speakerami, ciekawi ludzi i wieloletnia tradycja to główne atuty powracającego do Rzeszowa Kursu Języka Angielskiego i Kultury Amerykańskiej „Pomost International”, który odbędzie się w dniach 10 – 22 lipca 2023 roku w Zespole Szkół Gospodarczych w Rzeszowie. Kurs poprowadzi grupa amerykańskich wolontariuszy z partnerskiego miasta Buffalo. Liczba miejsc jest ograniczona, a zapisy prowadzone są do 30 maja 2023 roku.

Kurs Języka Angielskiego i Kultury Amerykańskiej „Pomost International” to wieloletnie przedsięwzięcie realizowane w ramach współpracy partnerskiej miasta Buffalo i Rzeszowa. Wakacyjne zajęcia językowe dla młodzieży i dorosłych prowadzone są przez nauczycieli – wolontariuszy ze Stanów Zjednoczonych, którzy od 1991 roku odwiedzają Rzeszów, by w niekonwencjonalny sposób uczyć języka angielskiego i przekazywać wiedzę o wielu dziedzinach życia społeczeństwa amerykańskiego.
Reklama
Tegoroczna edycja dwutygodniowego kursu rozpocznie się 10 lipca 2023 roku i potrwa do 22 lipca 2023 roku. Językowe zajęcia będą realizowane w formie kursu całodziennego dla młodzieży w wymiarze 60 godzin zegarowych oraz kursu wieczorowego dla dorosłych w wymiarze 40 godzin zegarowych. Kurs prowadzony będzie wyłącznie w języku angielskim na podstawie tematycznego podręcznika opracowanego przez odwiedzających Rzeszów nauczycieli z Buffalo.

Organizatorami XXX Kursu Języka Angielskiego i Kultury Amerykańskiej „Pomost International” są: Stowarzyszenie Pomost International w Buffalo (USA), Urząd Miasta Rzeszowa oraz Rzeszowski Dom Kultury. Liczba dostępnych miejsc jest ograniczona, a zapisy potrwają do dnia 30 maja 2023 roku. Szczegółowe informacje dotyczące udziału, regulamin kursu oraz karta zgłoszenia dostępne
są na stronie internetowej www.rdk.rzeszow.pl.
 
 
Źródło: Informacja prasowa RDK
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej odbędzie się pokaz szkolenia spadochronowego

RZESZÓW. Spotkanie odbędzie się 10 kwietnia o godz. 10:00.

Rzeszów

Poseł Buczak o zabudowie terenów nad zalewem: „Zwróciłem się do NIK-u o przeprowadzenie kontroli”

RZESZÓW. Poseł Wojciech Buczak skierował pismo do Najwyższej Izby Kontroli.

Rzeszów

PRIMA APRILIS! Póki co władze miasta nie zamierzają przenieść Ratusza

1 kwietnia informowaliśmy, że władze miasta chcą przenieść Ratusz na al. Piłsudskiego.  To był oczywiście żart prima-aprilisowy.

Rzeszów

1 kwietnia zmieniają się rozkłady trzech linii MPK. Ponadto startuje nowa linia na Zalesiu

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza kolejne zmiany w rozkładzie.

Rzeszów

Akty oskarżenia dla trzech osób związanych z Podkarpackim Związkiem Piłki Nożnej

RZESZÓW. Akt oskarżenia przedstawiono Kazimierzowi G, Markowi H. i Zenonowi K.

Rzeszów

W Rzeszowie będzie nowe miejsce stacjonowania zespołu ratownictwa medycznego

RZESZÓW. Od 1 kwietnia w życie wchodzą zmiany związane z ratownictwem medycznym. 

Rzeszów

Dzisiaj Asseco Resovia Rzeszów zagra o 7. miejsce w PlusLidze

RZESZÓW. W tym sezonie zespół z Rzeszowa już dwuktornie musiał uznac wyższość GKS-u.

Rzeszów

Nie cztery, a trzy skrzyżowania zmodernizuje Ratusz. Mają być gotowe do końca roku

RZESZÓW. Miasto rozstrzygnęło przetarg na przebudowę trzech dużych rzeszowskich skrzyżowań.

Reklama