Reklama

Aktualności / Rzeszów

Ponad 100 wystawców ze swoją ofertą podczas Targów Pracy i Edukacyjnych

Dodano: 21.02.2020 r.

Ponad 100 wystawców ze swoją ofertą podczas Targów Pracy i Edukacyjnych - Aktualności Rzeszów

fot. Materiały prasowe

W dniach 25 – 26 lutego w G2A Arena w Jasionce odbędą się XV Targi Edukacyjne i Targi Pracy w G2A Arenie w Jasionce. Na zwiedzających będą czekały oferty ponad stu wystawców oraz porady psychologów, rozmowy kwalifikacyjne, prezentacje, kiermasz książek za złotówkę oraz wykłady i tzw. „lekcje inne niż zwykle”.
 
Europejskie Targi Pracy i Podkarpackie Targi Edukacyjne organizowane przez MTR i firmę Sagier, to największe tego typu imprezy w Polsce południowo-wschodniej, które rokrocznie ściągające na stoiska wystawców tysiące zwiedzających. Wydarzenie odbędzie się 25 i 26 lutego (wtorek, środa) od godz. 9.00 do godz. 14.00 w G2A Arenie w Jasionce

Edukacja i praca

Podczas tragów swoje oferty zaprezentuje ponad stu wystawców w tym potencjalni pracodawcy oraz przedstawiciele uczelni wyższych, którzy przygotowują się do rekrutacji studentów w publicznych oraz prywatnych placówkach. Mowa m.in. o: Uniwersytecie Warszawskim, Politechnice Krakowskiej, Wojskowej Akademii Technicznej, Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Rzeszowskim, Politechnice Rzeszowskiej oraz Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach. Pojawią się też uniwersytety zza granicy: University College of Northern Denmark, Copenhagen Business Academy i Aarhus University, Faculty of Arts. Wszystkie będą chciały skupić na sobie uwagę tegorocznych maturzystów.

Młodzi ludzie poszukujący zatrudnienia, będą mogli zapoznać się z ofertą i oczekiwaniami potencjalnych pracodawców. Będzie to doskonała okazja, aby złożyć dokumenty aplikacyjne, odbyć rozmowę kwalifikacyjną i skorzystać z licznych porad  profesjonalistów, a także zapoznać się z kilkudziesięcioma pracodawcami z różnych branż, którzy mają do zaoferowania setki wakatów i prawie tyle samo atrakcyjnych propozycji staży i praktyk, także tych zagranicznych. 

Swoje oferty przedstawią wystawcy głównie z branży informatycznej, lotniczej, produkcyjnej, motoryzacyjnej, spożywczej, doradczej, bankowej, budowlanej i consultingowej. Będą firmy z Podkarpacia, Warszawy, Wrocławia, Krakowa  oraz zagraniczne spółki, m.in. z Niemiec.

Organizatorzy radzą, by na targi zabrać ze sobą CV w kilku egzemplarzach i zostawić je na stoiskach, które najbardziej nas interesują. 
 
Konsultacje dla niezdecydowanych

W ramach wydarzenia organizatorzy zaplanowali konsultacje z doradcami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Rzeszowie, którzy pomogą wszystkim niezdecydowanym określić preferencje i zainteresowania zawodowe a także kierunek kształcenia.
 


REKLAMA

Kiermasz książek

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zorganizuje kiermasz książek, na który w tym roku przeznaczy prawie 3 tysiące egzemplarzy dla młodzieży, uczniów, studentów, dorosłych oraz dzieci. Na czytelników będą czekać: poradniki, opracowania literackie, biografie, a także literatura piękna. Niektóre pozycje tylko za symboliczną złotówkę. A jak książki, to i lekcje, tym razem inne niż zwykle. Profesorowie wyższych uczelni z Rzeszowa zagwarantują namiastkę „uczelnianej codzienności”. Będą laboratoria kryminalistyczne i całe mnóstwo interesujących wykładów trwających ok. 45 minut. „Jak dobrze prezentować się przed kamerą i mikrofonem?”, „Zawody, których nie zastąpią roboty. Co studiować, aby pracować?” czy „Negocjacje – transformacja konfliktu w twórcze rozwiązanie”. Do tego trzeba jeszcze dołożyć liczne warsztaty dotyczące chociażby kariery międzynarodowej. 

Bilety do kina ze zniżką

W trakcie targów uczniowie będą mogli kupić w promocyjnej cenie bilety do kina Helios - 13 zł na filmy w technologii 2D, natomiast wejściówki na seanse trójwymiarowe kosztować będą 16 zł (bilet + udostępnienie okularów).  Wstęp dla nauczycieli – bezpłatny. Warunkiem skorzystania z tej oferty jest zgłoszenie grupy na wybrany seans z bieżącej oferty kina HELIOS (tel. 722 382 336) oraz podbicie delegacji w biurze organizatora targów podczas trwania imprezy. W przypadku nauczycieli wystarczy potwierdzenie uczestnictwa w imprezie. 

Postaw na rozwój – zwiększ możliwości!

W trakcie Targów Pracy, organizatorzy zaskoczą oryginalnymi prezentacjami, które mają pomóc młodym ludziom w ukierunkowaniu swojej kariery zawodowej. Doradzać będą m.in.: przedstawiciele z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie, a także reprezentanci Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie. Każdy ze zwiedzających będzie mógł uczestniczyć w wykładach tematycznych: „Wolontariat kluczem do kariery”, „Mechanik Lotniczy poszukiwany! Perspektywy rozwoju branży MRO w województwie podkarpackim”, „Uczelnia wysokich lotów”, „Poznaj siebie, wybierz zawód” czy  „Zintegrowany System Kwalifikacji − nowe podejście do edukacji, kwalifikacji, rynku pracy”.

Wstęp na wydarzenie od godz. 9.00 do godz. 14.00 jest bezpłatny. 

 
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Zmiana lokalizacji punktu nadawania numerów PESEL dla uchodźców - Aktualności Rzeszów

Zmiana lokalizacji punktu nadawania numerów PESEL dla uchodźców

RZESZÓW. Od 1 lipca, czyli od najbliższego piątku, punkt nadawania numerów PESEL dla uchodźców z Ukrainy będzie działał...

Latem rozpocznie się drugi etap budowy parku przy ul. Bł. Karoliny - Aktualności Rzeszów

Latem rozpocznie się drugi etap budowy parku przy ul. Bł. Karoliny

RZESZÓW. W tym roku w parku zostaną stworzenie nowe strefy rekreacji i zieleni....

W niedzielę Piknik Charytatywny z okazji Dnia Dziecka - Aktualności Rzeszów

W niedzielę Piknik Charytatywny z okazji Dnia Dziecka

RZESZÓW. Wydarzenie organizuje Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. W programie atrakcje dla całych rodzin....

W piątek nieczynne przystanki dla linii nr 44 i 58 w Tyczynie - Aktualności Rzeszów

W piątek nieczynne przystanki dla linii nr 44 i 58 w Tyczynie

W związku z remontem nawierzchni ulic w Tyczynie, nieczynne będą przystanki dla linii nr 44 i 58....

W Rzeszowie otwarto nowe centrum wsparcia dla uchodźców z Ukrainy - Aktualności Rzeszów

W Rzeszowie otwarto nowe centrum wsparcia dla uchodźców z Ukrainy

RZESZÓW. To miejsce, w którym ludzie uciekający przed wojną mogą znaleźć schronienie, uzyskać opiekę i wsparcie....

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Zderzenie samochodu z żubrem w BieszczadachDawid Petrus: Proszę osobę poszkodowaną...
Czołowe zderzenie w Kraczkowej. Trzy osoby ranne Dawid Petrus: Proszę osoby poszkodowane...
Pomnik Wdzięczności Armii Radzieckiej zostanie przeniesiony?Stanisław Bomba: A więc dalej pozostanie...
Śmiertelny wypadek na ul. Sikorskiego w RzeszowieDawid Petrus: Proszę rodzinę osoby...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama
Partnerzy: