Rzeszów - Środa, 31.12.2025
Reklama

Ponad 141 tysięcy pasażerów we wrześniu. Kolejny rekord lotniska w Jasionce

Dodano: 17.10.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl / SI
fot. Archiwum RESinet.pl / SI

RZESZÓW/JASIONKA. Port Lotniczy Rzeszów–Jasionka po raz kolejny odnotował historyczny wynik. Tylko we wrześniu z usług podrzeszowskiego lotniska skorzystało ponad 141 tysięcy pasażerów. To wzrost o blisko 11 procent w porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego roku.

„Wrześniowy wzrost o prawie 11 procent stanowi powód do satysfakcji ale też mobilizuje nas do dalszej pracy na rzecz naszych pasażerów, którym serdecznie dziękujemy za zaufanie i wybór podkarpackiego lotniska za początek swoich podróży turystycznych czy biznesowych. Liczymy również na to, że w kolejnych miesiącach coraz więcej turystów skorzysta z oferty pobytu w Bieszczadach czy na Roztoczu, które w sezonie jesienno-zimowym potrafią swoim pięknem krajobrazu zachwycić nawet najbardziej wymagających gości - mówi Adam Hamryszczak, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Pasażerowie korzystające z oferty podrzeszowskiego lotniska mają obecnie do wyboru 31 tras do 16 krajów. Już w październiku siatka połączeń powiększy się o kolejną nowość – bezpośrednie loty do malowniczego Edynburga w Szkocji, co dodatkowo zwiększy atrakcyjność oferty portu.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W rzeszowskim ratuszu wręczono medale za długoletnie pożycie małżeńskie

RZESZÓW. Była to pierwsza taka uroczystość od początku pandemii.

Rzeszów

Nowe rośliny i drzewa w Rzeszowie za ponad 300 tys. zł

RZESZÓW. Miasto podpisało umowę na rewitalizację pasów zieleni rozdzielających drogi w Rzeszowie oraz miejskich terenów zielonych. Koszt inwestycji to ponad 300 tys. zł. Prace potrwają do połowy lipca.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie pierwszy naturalistyczny plac zabaw

​RZESZÓW. Miasto zrealizuje kolejne pomysły mieszkańców, zgłoszone w ramach projektu  „Rzeszów to MY” realizowanego przez Urban Lab. Jednym z nich jest pierwszy w Rzeszowie naturalistyczny plac zabaw.

Rzeszów

Debata kandydatów na prezydenta Rzeszowa w Radiu ZET

Na tydzień przed wyborami, kandydaci na prezydenta Rzeszowa zmierzą się w debacie, która odbędzie się w specjalnym wydaniu programu "7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET".

Rzeszów

Kolejne wakacyjne połączenia lotnicze z Jasionki

RZESZÓW/JASIONKA. Nowe połączenie do chorwackiego Splitu oraz przywrócenie popularnych lotów do Burgas to najnowsze propozycje podrzeszowskiego lotniska na tegoroczne wakacje. 

Rzeszów

Wiózł 10-letniego syna mając 4 promile

RZESZÓW. Policjanci z Dynowa zatrzymali 38-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego, który przewoził w aucie 10-letniego syna będąc pod wpływem alkoholu.

Rzeszów

Zmiany w rozkładzie jazdy dwóch linii MPK

RZESZÓW. Od 1 czerwca 2021 r. zmianie ulegają rozkłady jazdy linii nr 5 i 53.

Rzeszów

Piknik rodzinny na Miasteczku Ruchu Drogowego

RZESZÓW. Wydarzenie organizowane przez ZTM połączone będzie z inauguracją nowego sezonu Miejskiej Wypożyczalni Rowerów i Skuterów. 

Reklama