Rzeszów - Środa, 17.09.2025
Reklama

Ponad 15 tys. osób uczestniczyło w 7. edycji Orszaku Trzech Króli w Rzeszowie

Dodano: 07.01.2019 r.

fot. Strona internetowa Fundacji "Orszak Trzech Króli"
fot. Strona internetowa Fundacji "Orszak Trzech Króli"
RZESZÓW. W niedziele ulicami Rzeszowa przeszedł Orszak Trzech Króli. Do tegorocznej organizacji wydarzenia zaangażowano ok. 2 tys. osób.

Ponad 15 tys. uczestników OTK przeszło z parkingu przy hali Podpromie przez ulice Szopena, aleją Kasztanową, ul. 3 Maja aż do rzeszowskiego Rynku, gdzie na uczestników czekała żywa szkopka. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji były słowa, jakie Papież Jan Paweł II wypowiedział podczas 1. pielgrzymki do Polski: „Odnowi oblicze ziemi”.

Wzorem poprzednich lat w Orszaku pojawił się wielbłąd, a aktorami i głównymi uczestnikami wydarzenia byli dzieci z rzeszowskich szkół. W tegorocznej edycji Królem Kacprem zastał Paweł Komorowski (42 lata), magister inżynier pracujący w branży samochodowej; Królem Melchiorem został 24-latek Dawid Al.-Sulwi, natomiast Damian Spukniewicz był Królem Baltazarem.
Reklama
Jak informują organizatorzy wydarzenia w 7. edycji Orszaku Trzech Króli uczestniczyło ponad 15 tys. osób. Łączna liczba osób zaangażowanych w organizacje OTK to prawie 2 tys. osób, przygotowano 20 tys. koron w Rzeszowie oraz 10 tys. śpiewników. Dodatkowo upieczono 5 tys. piernikowych koron.

Jerzy Jezuit, reżyser OTK zapewniał, że: „w sferze artystycznej staramy się nie udziwniać, nie szukamy taniej rozrywki. Jest pewna klasyka gatunku, której staramy się trzymać, zależy nam szczególnie na atmosferze, która towarzyszy Orszakowi”. Czy tak było w istocie, oceńcie sami!

fot. Strona internetowa Fundacji "Orszak Trzech Króli"
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Walka o parking trwa. Ratusz skieruje sprawę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego

RZESZÓW. Decyzją sejmiku województwa podkarparpackiego parking dla pojazdów przewożących odpady niebezpieczne znajdzie się przy ul. Ciepłowniczej.

Rzeszów

Z rzeszowskich przystanków znikną reklamy

RZESZÓW. ZTM przestaje dzierżawić miejsca reklamowe na przystankach.

Rzeszów

Zaginionego 80-latka odnaleźli dzielnicowi z Nowego Miasta

RZESZÓW. 80-latek był z siostrą w przychodni przy ul. Seniora, gdzie miał wizytę u lekarza.

Rzeszów

Chińczycy zainteresowani budową drogi S19 z Rzeszowa do Babicy. Złożyli ofertę na 1,1 mld zł

RZESZÓW. W przetargu udział wzięło sześć firm i tylko oferta chińskiego wykonawcy wpisuje się w zamierzenia finansowe GDDKiA.

Rzeszów

Mają doradzać władzom miasta w sprawach infrastruktury pieszo-rowerowej w Rzeszowie

RZESZÓW. Pierwsze spotkanie odbędzie się 27 lutego w siedzibie Urban Lab przy ul. 3 maja o godz. 16.00.

Rzeszów

Kraków może dać władzom Rzeszowa lekcję, jak skutecznie uczyć dzieci ekologii

RZESZÓW. Przy krakowskich szkołach powstaną ogrody z drobnymi uprawami. Projekt ma na dzień dzisiejszy charakter pilotażowy

Rzeszów

Pierwsi uczniowie zaczną edukacje w szkole na Drabiniance w 2023 roku

RZESZÓW. Już w lutym ma ruszyć przetarg na budowę Zespołu Oświatowego na osiedlu Drabinianka. 

Reklama