Rzeszów - Niedziela, 25.05.2025
Reklama

Ponad 700-metrowy odcinek ul. Załęskiej zostanie przebudowany

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa ogłosił przetarg na przebudowę ponad 700-metrowego odcinka ulicy Załęskiej. Częścią tego zadania będzie budowa chodnika. 

Wykonawcę inwestycji poznamy najprawdopodobniej jeszcze tej zimy. Zgodnie z zapisami przetargu zadanie będzie gotowe w ciągu siedmiu miesięcy od daty podpisania umowy. Zakres prac będzie spory – obejmie przebudowę odcinka ulicy Załęskiej na długości ok. 730 metrów – od Zakładu Karnego do ul. Spichlerzowej. Droga zostanie tam poszerzona, powstanie przy niej także chodnik, o budowę którego wnioskowali mieszkańcy. Prace obejmą także przebudowę i budowę kanalizacji deszczowej, oświetlenia oraz remont przejazdu kolejowego.

Realizacja tego zadania została wpisana na listę inwestycji osiedlowych, do wykonania których Konrad Fijołek zobowiązał się w czasie trwania kampanii przed wyborami prezydenckimi.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Loty na lotnisku w Jasionce wstrzymane

Podrzeszowskie lotnisko wstrzymuje loty na co najmniej 14 dni.

Rzeszów

Nieodpłatna pomoc prawna na terenie Rzeszowa tylko na odległość

RZESZÓW. Dyżury prowadzone będą wyłącznie za pośrednictwem środków komunikowania się na odległość, tj. za pośrednictwem telefonu lub e-maila.

Rzeszów

Rzeszowskie galerie handlowe działają w ograniczonym zakresie

RZESZÓW. W galeriach handlowych działają jedynie: apteki, sklepy spożywcze, drogerie i pralnie.

Rzeszów

Kryte lodowisko znajdzie się przy ul. Witosa i Wyspiańskiego

RZESZÓW. Zmiana lokalizacji budowy nowego budynku dla Sądu Okręgowego niesie za sobą szereg konsekwencji, jedną z nich jest zmiana lokalizacji pod budowę krytego lodowiska.

Rzeszów

Koronawirus. Jak funkcjonują rzeszowskie instytucje i urzędy?

RZESZÓW. Rzecznik prasowy Prezydenta Rzeszowa przekazał kilka istnotnych informacji dla mieszkańców miasta. 

Rzeszów

Zmiany w komunikacji miejskiej w Rzeszowie. Nie kupisz biletu u kierowcy

RZESZÓW. W związku z pandemią koronawirusa Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Rzeszowie. 

Rzeszów

Na os. Budziwój powstanie żłobek i przedszkole. Ruszył przetarg

RZESZÓW. Ratusz otworzy przetarg na budowę przedszkola dla 120 dzieci oraz żłobka dla 150 dzieci. Inwestycja ma powstać na os. Budziwój, przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7.

Rzeszów

Koronawirus. Apel Urzędu Miasta Rzeszowa do mieszkańców

RZESZÓW. W związku z koniecznością zapobiegania rozprzestrzeniania się koronowirusa, Urząd Miasta Rzeszowa wystosował apel do mieszkańców.

Reklama