Rzeszów - Środa, 25.03.2026
Reklama

Poranny wypadek na ul. Słocińskiej w Rzeszowie. Samochód potrącił dwie dziewczynki

Dodano: 05.01.2023 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. 7 i 10-latka zostały dziś rano potrącone przez samochód osobowy na oznakowanym przejściu dla pieszych na ulicy Słocińskiej. Z obrażeniami trafiły do szpitala. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy.
 
Do zdarzenia doszło około godz. 7:30. Z ustaleń Policji wynika, że 24-letni kierowca audi, mieszkaniec Rzeszowa, jadąc ulicą Słocińska w kierunku Malawy, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił dwie dziewczynki - 7-latkę i jej 10-letnią siostrę -  które szły do szkoły. Obydwie z zostały przewiezione do szpitala. Na szczęście nie odniosły poważnych obrażeń.
 
Na przejściu, gdzie doszło do wypadku, nie ma sygnalizacji świetlnej, jednak nad bezpieczeństwem pieszych czuwała tam osoba odpowiedzialna za ruch pieszych. Jak informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie „w momencie zdarzenia ta osoba również przebywała na pasach, sygnalizując kierowcom konieczność zatrzymania się z uwagi na obecność przechodzących osób”.
 
Badanie alkomatem wykazało, że kierowca audi był trzeźwy. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Policjanci wyjaśnią szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

 
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie powstał model Układu Słonecznego

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa i turyści zyskali nową, „kosmiczną atrakcję”. 

Rzeszów

Rzeszów nagrodzony w plebiscycie "Wydarzenie Historyczne Roku"

RZESZÓW. Przygotowany przez Rzeszów i słowacki Stropkov projekt „Baśniowe pogranicze. W krainie legend polskich i słowackich” został doceniony w 15. edycji plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku”.

Rzeszów

Dzień bez Samochodu. W czwartek bezpłatna komunikacja miejska

RZESZÓW. Trwa Tydzień Mobilności w Rzeszowie. Tradycyjnie, jego zwieńczeniem będzie Dzień bez Samochodu, który przypada w czwartek, 22 września.

Rzeszów

Piknik ekologiczny w Parku Jedności Polonii z Macierzą

RZESZÓW. Wydarzenie pod hasłem „Rzeszów bez plastiku” odbędzie się w najbliższą sobotę. W programie, m.in. szycie toreb na zakupy, konkursy z nagrodami i wspólne tworzenie obrazu z nakrętek.

Rzeszów

Zbiórka odpadów niebezpiecznych w Rzeszowie [Terminy i punkty odbioru]

RZESZÓW. W dniach od 24 do 30 września 2022 r. na terenie miasta odbędzie się obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych. Odpady będzie można oddawać bezpłatnie.

Rzeszów

Zbiórka dla zwierząt ze schroniska "Kundelek"

RZESZÓW. Zbiórkę organizuje Centrum Handlowe Auchan Krasne. Najbardziej potrzebne są karma oraz środki czystości.

Rzeszów

Wypadek w Przewrotnem. Jedna osoba ranna

RZESZÓW. Około godz. 9:00 w miejscowości Przewrotne w gminie Głogów Małopolski doszło do zderzenia renault z iveco.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje miejski system monitoringu jakości powietrza

RZESZÓW. Od wczoraj jakość powietrza w Rzeszowie monitorowana będzie przez 38 czujników. Do końca roku będzie ich 60.

Reklama