Rzeszów - Czwartek, 18.09.2025
Reklama

Poranny wypadek na ul. Słocińskiej w Rzeszowie. Samochód potrącił dwie dziewczynki

Dodano: 05.01.2023 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. 7 i 10-latka zostały dziś rano potrącone przez samochód osobowy na oznakowanym przejściu dla pieszych na ulicy Słocińskiej. Z obrażeniami trafiły do szpitala. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy.
 
Do zdarzenia doszło około godz. 7:30. Z ustaleń Policji wynika, że 24-letni kierowca audi, mieszkaniec Rzeszowa, jadąc ulicą Słocińska w kierunku Malawy, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił dwie dziewczynki - 7-latkę i jej 10-letnią siostrę -  które szły do szkoły. Obydwie z zostały przewiezione do szpitala. Na szczęście nie odniosły poważnych obrażeń.
 
Na przejściu, gdzie doszło do wypadku, nie ma sygnalizacji świetlnej, jednak nad bezpieczeństwem pieszych czuwała tam osoba odpowiedzialna za ruch pieszych. Jak informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie „w momencie zdarzenia ta osoba również przebywała na pasach, sygnalizując kierowcom konieczność zatrzymania się z uwagi na obecność przechodzących osób”.
 
Badanie alkomatem wykazało, że kierowca audi był trzeźwy. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Policjanci wyjaśnią szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

 
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Podwyżki dla miejskich urzędników

RZESZÓW. Od grudnia br. Ratusz wprowadza podwyżki dla najmniej zarabiających oraz najbardziej zaangażowanych pracowników urzędu i jednostek organizacyjnych.

Rzeszów

Jechał przez miasto ponad 140 km/h. Był pod wpływem alkoholu

RZESZÓW. 143 km/h to prędkość bmw pędzącego wczoraj ulicą Sikorskiego, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. 21-letni kierowca auta był pod wpływem alkoholu, a samochód miał niesprawne hamulce.

Rzeszów

Fundacja Felineus znów walczy o "zwierzakobusa"

Do 16 grudnia można wesprzeć fundację Felineus w jej staraniach o otrzymanie  zwierzakobusa, specjalnego pojazdu do przewożenia chorych czworonogów. Wystarczy złotówka.

Rzeszów

Powstaje Społeczna Rada Sportu. To organ doradczy prezydenta

RZESZÓW. Kilkudziesięciu społeczników, działaczy i sportowców wzięło udział w piątkowym spotkaniu organizacyjnym Społecznej Rady Sportu w Rzeszowie. Pierwsze posiedzenie rady planowane jest na styczeń.

Rzeszów

W poniedziałki ZUS otwarty krócej

​RZESZÓW. Od dziś w poniedziałki placówki ZUS będą otwarte do 17, o godzinę krócej niż do tej pory. Zmiana ma obowiązywać do końca marca. W pozostałe dni obsługa klientów będzie odbywać bez...

Rzeszów

W weekend kolejna akcja szczepień

RZESZÓW. W najbliższą sobotę i niedzielę na terenie Urzędu Wojewódzkiego odbędzie się kolejna akcja szczepień przeciw COVID-19.

Rzeszów

#SadzimyRzeszów. W sobotę kolejny spacer z prezydentem Fijołkiem

RZESZÓW. Podczas niedawnego spaceru z prezydentem Fijołkiem, w ramach akcji #SadzimyRzeszów, mieszkańcy wskazali 25 miejsc, w których pojawią się drzewa. Kolejny spacer już w najbliższą sobotę.

Rzeszów

Miejsca pomocy dla osób potrzebujących i bezdomnych w Rzeszowie

RZESZÓW. Osoby potrzebujące z terenu Rzeszowa nie są pozostawione samym sobie. Miejskie placówki oferują w okresie jesienno-zimowym miejsca do spania, ciepłe posiłki, czyste ubrania, pomoc medyczną i poradnictwo socjalne.

Reklama