Rzeszów - Piątek, 12.09.2025
Reklama

Posadzą blisko 1300 nowych drzew w Rzeszowie

Dodano: 06.05.2022 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Miasto ogłosiło trzeci przetarg na nasadzenia drzew i krzewów w Rzeszowie. W tym roku posadzonych zostanie łącznie blisko 1300 nowych drzew. Będą to m.in.: lipy drobnolistne, dęby szypułkowe, tulipanowce amerykańskie i platany klonolistne.

Pierwszy z tegorocznych przetargów na nową zieleń w Rzeszowie dotyczył posadzenia 475 dużych drzew i 475 krzewów w różnych częściach miasta. Chodzi m.in. o tereny w Parku Niezapominajek przy ul. Wiktora oraz na osiedlach Krakowska Południe i Baranówka. Nowe drzewa posadzone zostaną głównie w miejscach, które wskazali mieszkańcy podczas spacerów z Prezydentem Rzeszowa Konradem Fijołkiem w ramach akcji #SadzimyRzeszów.

Pod koniec kwietnia miasto ogłosiło drugi przetarg związany z nasadzeniami. W jego ramach ponad 220 drzew i ponad 1100  krzewów zostanie posadzonych przy rzeszowskich szkołach, przedszkolach, żłobkach, domach kultury, a także na terenach Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych. Realizacja zadania potrwa do jesieni br.
Reklama
Także do jesieni potrwają nasadzenia drzew i krzewów w ramach trzeciej inwestycji. To tzw. nasadzenia zastępcze. Przetarg na wybór wykonawcy prac został właśnie ogłoszony. Posadzonych zostanie 507 drzew, a wśród nich m.in. buki zwyczajne, dęby szypułkowe, graby pospolite, klony, lipy drobnolistne, tulipanowce amerykańskie, platany klonolistne i świerki serbskie. Nowe drzewa pojawią się m.in. przy al. Piłsudskiego, ul. Krakowskiej, Warszawskiej, Krośnieńskiej, Mazowieckiej a także na cmentarzach komunalnych przy ul. Cienistej i Targowej oraz w parku przy ul. Dąbrowskiego.

Nowe drzewa pojawią się także przy okazji tworzenia nowych ogrodów kieszonkowych, które powstaną m.in. przy al. Sikorskiego, ul. Starzyńskiego i Brydaka, przy ul. Kurpiowskiej i na os. Nowe Miasto.

Na ten moment pewne jest, że w tym roku w Rzeszowie zostanie posadzonych aż blisko 1,3 tys. drzew. Niewykluczone jednak, że w ciągu roku zaplanowane zostaną jeszcze dodatkowe nasadzenia.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W PCN „Łukasiewicz” powstanie System Szkół Partnerskich. 75 szkół przystąpiło do projektu

RZESZÓW. Na dzień dzisiejszy do Systemu Szkół Partnerskich zgłosiło 75 szkół, docelowo będzie ich ok. 100.

Rzeszów

7,6 mln zł za rozbudowę budynku AL Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska planuje rozbudowę budynku AL. Roboty budowlane miałyby się rozpocząć najpóźniej w marcu, a na samą inwestycje zamierzają przeznaczyć 7,6 mln zł.

Rzeszów

Rozpoczął się cykl spotkań traktujących o Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej

RZESZÓW. O Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej rozmawiano w Urzędzie Marszałkowskim.

Rzeszów

Protest w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Pracownicy są niezadowoleni z płac

RZESZÓW. Pracownicy manifestują swoje niezadowolenie z niskich płac nosząc żółte wstążki na znak ogólnopolskiego protestu.

Rzeszów

21 stycznia rozpoczną się konsultacje w sprawie zmiany granic Rzeszowa

RZESZÓW. Decyzje o zmianie granic zapadną do końca lipca.

Rzeszów

W sobotę uruchomią syreny alarmowe

RZESZÓW. Syreny zabrzmią 19 stycznia o godzinie 12.00.

Rzeszów

Poszukiwania 25-latka zakończone. Mężczyzna skontaktował się z rodziną

RZESZÓW. O poszukiwaniach 25-latka informowaliśmy w środę. 

Rzeszów

Podpisano umowę na odbiór śmieci w 2019 roku. Decyzja zapadła bez konsultacji z prezydentem

RZESZÓW. „Dyrektor MPGK podpisał umowę nie konsultując się z prezydentem” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Reklama