Rzeszów - Poniedziałek, 16.03.2026
Reklama

Postęp prac na budowie parkingu piętrowego z lądowiskiem przy szpitalu „na górce” [ZDJĘCIA]

Dodano: 05.03.2026 r. / Redakcja

Budowa parkingu z lądowiskiem przy KSW nr 2 w Rzeszowie - fot. ViC / RESinet.pl
Budowa parkingu z lądowiskiem przy KSW nr 2 w Rzeszowie - fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Na terenie Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, trwa budowa piętrowego parkingu z lądowiskiem dla śmigłowców. Inwestycja ma być gotowa do końca czerwca 2026 roku. Sprawdzamy, na jakim etapie jest jej realizacja i czy roboty idą zgodnie z harmonogramem. Pełną fotorelację z budowy znajdziecie w dziale ZDJĘCIA.

Umowę na realizację inwestycji podpisano 25 czerwca 2024 roku. W pierwszym etapie przebudowano infrastrukturę podziemną kolidującą z planowaną budową. Prace prowadzono na terenie dotychczasowego parkingu naprzeciw SOR oraz przychodni dziecięcej. Ten etap zakończył się 15 września 2024 roku.

Drugi etap inwestycji – obejmujący budowę parkingu, lądowiska oraz łącznika z budynkiem SOR – rozpoczął się 14 sierpnia 2025 roku. Wykonawcą prac jest firma Erbud International z Jasionki. Zakończenie inwestycji planowane było na koniec czerwca 2026 roku, jednak ze względu na trudny okres zimowy, termin ten nieco się przesunie. - Ze względu na silne mrozy w styczniu i lutym prace są obecnie opóźnione o około trzy tygodnie – przekazała Karolina Małek, rzecznik prasowy szpitala.

Postęp prac na budowie parkingu przy KSW nr 2 w Rzeszowie

Wykonawca zakończył już fundamentowanie głównej bryły budynku. Gotowe są również fundamenty i pierwsza kondygnacja pionu komunikacyjnego przy SOR.

- Obecnie trwają prace przy montażu prefabrykowanych elementów na wyższych kondygnacjach budynku oraz wykonywaniu instalacji elektrycznych na niższych piętrach. Prowadzone są także roboty związane z budową kanalizacji deszczowej – wylicza Karolina Małek.

Reklama

W najbliższych tygodniach będą kontynuowane roboty związane z montażem elementów prefabrykowanych. Jeszcze w tym miesiącu planowane jest wykonanie ostatniej kondygnacji środkowej części budynku oraz budowa płyty lądowiska dla śmigłowców nad tą częścią obiektu. W skrzydłach północnym i południowym powstaną jeszcze po dwie dodatkowe kondygnacje.

W planach jest także montaż podziemnego zbiornika na wody deszczowe. Równolegle na niższych piętrach prowadzone będą dalsze prace instalacyjne.

8 kondygnacji, 500 miejsc parkingowych, lądowisko dla LPR i Black Hawk

Nowy parking przy szpitalu KSW nr 2 w Rzeszowie będzie miał 8 kondygnacji i blisko 500 miejsc parkingowych. Nad jego dachem, na wysokości 28 metrów nad terenem, powstanie lądowisko dla śmigłowców ratownictwa medycznego,. Będzie ono przystosowane również do przyjmowania cięższych i większych statków powietrznych, w tym także helikopterów wojskowych. - Będzie to pierwsze w Polsce wyniesione lądowisko przy szpitalu, przystosowane do obsługi śmigłowców wojskowych typu Black Hawk. Dlatego ma zwiększoną powierzchnię i wzmocnioną konstrukcję, pozwalającą na lądowanie maszyn do 11,5 tony – wyjaśnia rzeczniczka rzeszowskie szpitala.

Nowy obiekt zostanie połączony ze SOR’em i Centrum Urazowym poprzez system poziomej galerii, sześciu wind oraz schodów.

Budowa parkingu wielopoziomowego przy KSW nr 2 w Rzeszowie oraz lądowiska stanowi etap przygotowawczy do jeszcze większego przedsięwzięcia, jakim będzie budowa Podkarpackiego Centrum Medycyny Dziecięcej, wyspecjalizowanego szpitala pediatrycznego, który jest największą inwestycją w ochronie zdrowia realizowaną przez Samorząd Województwa Podkarpackiego.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tenisiści z Politechniki Rzeszowskiej zdobyli złoto w Akademickich Mistrzostwach Polski

RZESZÓW. Zawodniczki Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie i zawodnicy Politechniki Rzeszowskiej wygrali Akademickie Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym, które zakończyły się we wtorek w Rzeszowie.

Rzeszów

Osiem kierunków w zimowym rozkładzie lotów z Rzeszowa

RZESZÓW. W weekend w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka zaczął obowiązywać zimowy rozkład lotów. Trzy linie lotnicze oferują osiem kierunków. Od 6 listopada nowy przewoźnik WizzAir połączy Rzeszów z holenderskim Eindhoven.

Rzeszów

Strajk kobiet: Dziś blokady ulic w Rzeszowie

RZESZÓW. „Przed nami gorący tydzień” - organizatorzy strajków kobiet zapowiedzieli kolejne protesty na Podkarpaciu. Dziś planują m.in. zablokować Rzeszów.

Rzeszów

92 projekty w ramach RBO na 2021 rok. Ruszyło głosowanie

RZESZÓW. Jakie projekty zostaną zrealizowane w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego w 2021 roku? O tym zdecydują mieszkańcy w procesie głosowania, które już się rozpoczęło.

Rzeszów

Mieszkańcy Rzeszowa chętnie wrzucają nakrętki do metalowych serc

RZESZÓW. W stolicy Podkarpacia postawiono już cztery metalowe pojemniki w kształcie serca, do których mieszkańcy mogą wrzucać plastikowe nakrętki, wspierając w ten sposób osoby potrzebujące.

Rzeszów

W weekend zmiana czasu. Jak pojadą linie nocne?

RZESZÓW. W nocy z 24 na 25 października nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Zegarki przestawiamy z godz. 3:00 na godz. 2:00. W związku z tym nastąpią zmiany w kursowaniu linii...

Rzeszów

Wszystkich Świętych 2020. Jak pojadą autobusy w Rzeszowie?

RZESZÓW. W okresie Wszystkich Świętych nastąpią zmiany w rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Jak co roku ZTM uruchomi dodatkowe linie specjalne, które ułatwią dojazd do cmentarzy. Większość autobusów specjalnych będzie kursowała co 10 min.

Rzeszów

FOTO. Strajk rolników w Rzeszowie. Utrudnienia na obwodnicy

RZESZÓW. Od rana traktory wjeżdżają do Rzeszowa. O godz. 11:00 protestujący rolnicy zgromadzą się przed Urzędem Wojewódzkim.

Reklama