Rzeszów - Czwartek, 21.08.2025
Reklama

Postęp prac przy budowie ważnej drogi. Tymczasowa organizacja ruchu na ul. Wieniawskiego [ZDJĘCIA]

Dodano: /

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Firma Eurovia kontynuuje prace przy budowie drogi, która połączy ulice Krzyżanowskiego i Wieniawskiego. W związku z koniecznością przebudowy przepustu, na ul. Wieniawskiego wprowadzono tymczasową organizację ruchu.

Prace przy realizacji inwestycji pn. „Budowa drogi KDG na przedłużeniu Al. Krzyżanowskiego od Al. Armii Krajowej do ul. Wieniawskiego” rozpoczęły się w czerwcu br. Jest to obecnie jedna z większych inwestycji drogowych realizowanych w Rzeszowie. Dzięki niej, mieszkańcy Słociny i Zalesia zyskają lepsze skomunikowanie z centrum miasta. Nowa droga odciąży z ruchu m.in. ul. Paderewskiego.

Wykonawca zakończył już inwentaryzację oraz wytyczenie geodezyjne pasa drogowego. Obecnie trwają roboty związane z wymianą gruntu oraz wzmocnieniem podłoża wymiany gruntu. Jak informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, zaawansowanie tych prac wynosi ok. 80 %. - Równolegle trwa budowa kanalizacji deszczowej - kolektora deszczowego fi 1800 oraz przebudowa sieci wodociągowej – przekazał Artur Gernand.

Utrudnienia na ul Wieniawskiego

Od czwartku 10 października, na ul. Wieniawskiego (tuż za skrętem w osiedle Wieniawskiego 59) wprowadzono tymczasową organizację ruchu. Jest to konieczne ze względu na rozpoczęcie prac przygotowawczych związanych z przebudową przepustu drogowego oraz robót związanych z przebudową infrastruktury technicznej. Utrudnienia mogą potrwać do końca roku.

Z kolei od 26 sierpnia nieprzejezdny jest odcinek ul. Powstańców Listopadowych od posesji o numerze 41 do zakrętu obok ogrodów działkowych. Taka organizacja ruchu ma obowiązywać. aż do końca 2025 roku.

Nowa droga, która połączy ul. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego będzie miała 1,4 km długości i szerokość 7 metrów. Po obydwu jej stronach powstaną chodniki o szerokości 2 metrów. Wybudowane zostaną również ścieżki rowerowe oraz zatoki autobusowe. Trasa będzie oświetlona.

Reklama

Ponadto w ramach inwestycji przebudowane zostanie skrzyżowanie nowej drogi z al. Armii Krajowej na długości ok. 300 m i al. prof. Adama Krzyżanowskiego na długości ok. 60 m.

Powstaną dwa nowe skrzyżowania – u zbiegu nowego łącznika z ul. Wieniawskiego i z ul. Powstańców Listopadowych.

Nowa droga ma być gotowa w styczniu 2026 r. Koszt tej inwestycji to prawie 43,5 mln zł.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów International Acro Cup

Na trzy dni Rzeszów stanie się stolicą światowej akrobatyki

RZESZÓW. Ponad 700 zawodników z 22 krajów przyjedzie do Rzeszowa, aby rywalizować w Pucharze Świata oraz Międzynarodowym Turnieju w Akrobatyce Sportowej - Rzeszów International Acro Cup.

BOŻE CIAŁO

Uroczystość Bożego Ciała w Rzeszowie. Policja zadba o bezpieczeństwo uczestników

RZESZÓW. W czwartek, 30 maja, w związku z uroczystością Bożego Ciała, ulicami Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego przejdą procesje. Część dróg na terenie miasta zostanie częściowo lub całkowicie zamknięta. Ruchem kierować będą policjanci.

NOWOŚĆ NA PODRZESZOWSKIM LOTNISKU

Samolotem z Jasionki do Izmiru. Ruszyło nowe połączenie

RZESZÓW/JASIONKA. We wtorek, 28 maja 2024 r. po raz pierwszy w historii podrzeszowskiego lotniska, poleciał czarterowy samolot z Jasionki do Izmiru.

Rzeszów

Koncert „Jednego serca, jednego ducha”. Możliwe utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Nawet kilkanaście tysięcy uczestników spodziewają się organizatorzy tegorocznego koncertu „Jednego Serca Jednego Ducha”. W związku z tym, na drogach dojazdowych do miejsca wydarzenia, mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu.

Współpraca miasta i NGO na rzecz seniorów

Rzeszów zachęca seniorów do aktywności. „Nie siedźcie w domu”

RZESZÓW. Ponad 73 tys. zł przeznaczy miasto na działania aktywizujące seniorów. Będą to m.in. pikniki, wykłady, prelekcje, zajęcia ruchowe, spotkania okolicznościowe i ze specjalistami, warsztaty i imprezy plenerowe organizowane przez organizacje pozarządowe.

Nowy teren rekreacyjny

Na os. Biała powstanie ogród kieszonkowy z boiskiem i tyrolką

RZESZÓW. Mieszkańcy rzeszowskiego osiedla Biała zyskają nowy teren rekreacyjny. W rejonie istniejącego placu zabaw, powstanie ogród kieszonkowy.

Rzeszów

Zwłoki kobiety przy ul. Lubelskiej. Policjanci ustalili jej tożsamość

RZESZÓW. Rzeszowskim policjantom udało się w końcu ustalić tożsamość kobiety, której zwłoki znaleziono w przy ul. Lubelskiej. Okazało się, że to 48-letnia obywatelka Ukrainy.

Rzeszów

Remonty remiz i nowy samochód dla OSP Rzeszów Zalesie

OSP Rzeszów Zalesie będzie miało nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Zakup pojazdu będzie sfinansowany ze środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Rzeszowa.

Reklama