Rzeszów - Wtorek, 02.09.2025
Reklama

Postępują prace przy rozbudowie rzeszowskiego „Elektronika” [ZDJĘCIA]

Dodano: /

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Trwa rozbudowa Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie. Ratusz informuje, że roboty prowadzone są bardzo sprawnie. Nie wykluczone, że inwestycja będzie gotowa wczesnej niż zakładano.

Rozbudowa szkoły przy ul. Hetmańskiej rozpoczęła się w czerwcu 2024 r. W pierwszej kolejności zadaniem wykonawcy była rozbiórka istniejących warsztatów przylegających do szkolnego budynku i rozbiórka żelbetowego ogrodzenia. Następnie rozpoczął się remont istniejącego budynku szkolnego.

Na jakim etapie są obecnie roboty? - Zakończyły się już prace związane z podziemiem budynku, gdzie wykonano m.in. izolacje przeciwwilgociowe i termiczne fundamentów. Trwają natomiast roboty przy izolacji i pokryciu dachu oraz izolacyjne przy elewacji obiektu. Zakończył się remont łazienek, posadzek na korytarzach, pomalowana została także hala sportowa – informuje Artur Gernand z kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Reklama

Największym elementem inwestycji jest budowa nowej części szkoły. Będzie ona miała trzy kondygnacje. Na parterze będą dwie sale lekcyjne, dwie sale komputerowe oraz m.in. magazyn i sanitariat. Na pierwszym piętrze zaprojektowano dwie sale komputerowe i dwie sale do nauki języków oraz część sanitarną, na trzecim trzy sale lekcyjne oraz sanitariaty. Tutaj prace są prowadzone także bardzo sprawnie. Zakończyły się roboty murarskie parteru nowej części. Wykonawca rozpoczyna budowę pierwszego piętra.

Rozbudowa Zespołu Szkół Elektronicznych zakończy się w drugiej połowie tego roku.

Reklama

Komentarze

Pawel Euro 01.02.2025, godz. 14:46
Komentarz został usunięty

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowy mural ozdobił ścianę budynku w centrum Rzeszowa [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W stolicy Podkarpacia odsłonięto mural z portretem związanego z Rzeszowem aktora Zdzisława Kozienia. Malowidło nawiązuje do roli porucznika Zubka w „07 zgłoś się”.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Zmiana tymczasowej organizacji ruchu na ul. Powstańców Listopadowych

RZESZÓW. 11 sierpnia 2025 roku zamknięte zostanie skrzyżowanie ul. Powstańców Listopadowych z nowobudowaną ul. Krzyżanowskiego. Jest to związane z realizacją kolejnego etapu budowy połączenia al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego.

Rzeszów

PCLA pnie się w górę. Co dzieje się na budowie? [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Budowa Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki idzie pełną parą. Obiekt przy ul. Wyspiańskiego rośnie w oczach. Ratusz przekazał najnowsze informacje na temat postępu prac.

Rzeszów

Strażacy z OSP Drabinianka mają nowy wóz

RZESZÓW. 379 tys. zł kosztował nowy wóz dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzeszowie-Drabiniance. Nowoczesny pojazd został zakupiony w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

Rzeszów Bike Festival. Od piątku do niedzieli utrudnienia w ruchu, objazdy autobusów

RZESZÓW. W weekend w Rzeszowie odbędzie się piąta edycja imprezy rowerowej Rzeszów BIKE Festival. W ramach wydarzenia zaplanowano m.in. Nocną Paradę Rowerową, MTB Maraton, MTB Kids Race, Dirt Jam oraz Mistrzostwa Polski...

Rzeszów

81. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Program uroczystości w Rzeszowie

RZESZÓW. Rzeszów dołącza do obchodów 81. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystości odbędą się przed Pomnikiem Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej Podokręgu „Rzeszów”. O godz. 17.00 w mieście rozbrzmi sygnał alarmowy.

Rzeszów

Nowe boiska przy rzeszowskich szkołach jeszcze na tych wakacjach

RZESZÓW. Trwa budowa nowych, zielonych boisk na terenie kilku rzeszowskich szkół. Będą gotowe do końca sierpnia. Inwestycja o wartości ponad 1,2 mln zł jest dofinansowana z funduszy Unii Europejskiej.

Rzeszów

Miasto podpisało nową umowę na odbiór elektroodpadów

RZESZÓW. Przez cztery kolejne lata rzeszowianie będą mogli bezpłatnie oddawać elektroodpady do charakterystycznych czerwonych pojemników zlokalizowanych na terenie miasta. Wczoraj podpisano umowę na kontynuację programu Elektryczne Śmieci.

Reklama