Rzeszów - Wtorek, 16.09.2025
Reklama

Poszerzą ulicę Ustrzycką w Rzeszowie

Dodano: 08.04.2022 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Prawie 800-metrowy odcinek ulicy Ustrzyckiej zostanie przebudowany. Droga zostanie poszerzona do minimum 6 m, powstanie chodnik oraz nowe oświetlenie.

Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podjął decyzję o przygotowaniu dokumentacji rozbudowy ul. Ustrzyckiej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Krakowską do skrzyżowania z ul. Dębicką. Taką potrzebę zgłosili mieszkańcy. Ulica jest bardzo wąska, nie ma tam chodnika.

Dokumentacja obejmie  rozbudowę i przebudowę dróg publicznych o łącznej długości blisko 800 metrów. Odcinek Ustrzyckiej ma być poszerzony do przynajmniej 6 metrów, z jednej jego strony ma być chodnik (szerokość - 2 metry). Ponadto przebudowane mają zostać skrzyżowania Ustrzyckiej z Krakowską i Dębicką oraz oświetlenie. Częścią zadania ma być m.in. także budowa akomodacyjnej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Ustrzyckiej z ul. Dębicką.

Przetarg na wybór firmy, która opracuje dokumentację tej inwestycji jest już przygotowany. Projekt ma być gotowy w połowie przyszłego roku.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Czołowe zderzenie osobówki z ciężarówką na S19. Kierowca zginął na miejscu

RZESZÓW. W nocnym wypadku na drodze S19 zginął 36-letni kierowca osobowego volkswagena, mieszkaniec powiatu rzeszowskiego.

Rzeszów

Komunikacja miejska w Rzeszowie wraca do normalności

RZESZÓW. Od 1 czerwca zmiany w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej. Ograniczone pozostaną kursy linii nr  „53”. Z kolei kursy linii „3”, „22” i „20” ulegną korekcie.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto Akcelerator Technologiczny ConceptLab

RZESZÓW. Otwarcie akceleratora ogłoszono podczas internetowej konferencji, która odbyła się 21 maja.

Rzeszów

Znamy rozkład lotów na trasie Warszawa - Rzeszów

RZESZÓW. Połączenia będą realizowane od 1 czerwca br.

Rzeszów

Od 25 maja otwarte szkoły w Rzeszowie

RZESZÓW. Od poniedziałku, 25 maja br. uczniowie klas I-III mogą uczestniczyć w zajęciach opiekuńczo–wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych. Będą również konsultacje dla uczniów klas VIII.

Rzeszów

Koronawirus. Od kilku tygodni brak nowych zakażeń w Rzeszowie. Na Podkarpaciu stabilnie

PODKARPACIE. Kolejny dzień bez nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. W samym Rzeszowie nowych zakażeń nie odnotowano od 22 kwietnia.

Rzeszów

Rzeźba Jana Pawła II wkrótce stanie w Parku Papieskim. Wybrano wykonawcę

RZESZÓW. Na terenie Parku Papieskiego, w miejscu pamiątkowego głazu już wkrótce stanie pomnik Jana Pawła II. Miasto wybrało właśnie wykonawcę inwestycji.

Rzeszów

Policjanci na rowerach patrolują ulice i tereny rekreacyjne w Rzeszowie

RZESZÓW. Będą m.in. czuwać na bezpieczeństwem rowerzystów oraz kontrolować przestrzeganie obowiązujących przepisów.

Reklama