Rzeszów - Wtorek, 20.05.2025
Reklama

Potrzebni wolontariusze do pomocy uchodźcom w Rzeszowie

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Miasto poszukuje wolontariuszy do pomocy uchodźcom z Ukrainy. Aby się zgłosić, wystarczy uzupełnić formularz online.

W utworzonym przez Urząd Miasta Rzeszowa na głównym dworcu kolejowym punkcie, w którym uchodźcy z Ukrainy oprócz niezbędnych informacji otrzymują także pomoc, pracują przede wszystkim wolontariusze. Punkt działa już ponad tydzień. W tym czasie w punkcie na dworcu a także w filiach Rzeszowskiego Domu Kultury, gdzie zbierane są dary dla uchodźców, pracowało setki osób.

Wolontariusze są nadal bardzo potrzebni. Aby zgłosić się do pomocy uchodźcom w Rzeszowie wystarczy wypełnić dostępny już w internecie formularz.

Ważne! Od piątku, 4 marca jest to jedyna forma zgłaszania się do pracy jako wolontariusz.

LINK DO FORMULARZA DLA WOLONTARIUSZY
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dzisiaj ma odbyć się planowany „protest śmieciarek” w rejonie ronda Dmowskiego

RZESZÓW. Według nieoficjalnych informacji kierowcy mogą spodziewać się utrudnień już od godziny 13.00.

Rzeszów

Rzeszowianin na podium Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o EU

RZESZÓW. Tegoroczna edycja, jak co roku, swój finał miała miejsce w Słupsku.

Rzeszów

Podziemna Trasa Turystyczna zamknięta od stycznia

RZESZÓW. Wartość inwestycji to blisko 22 mln zł.

Rzeszów

PGE Energia Ciepła oraz Klub Sportowy „Korona” Rzeszów zawarły umowę sponsoringową

RZESZÓW. Dzięki wsparciu rzeszowskiej elektrociepłowni dzieci i młodzież z klubu sportowego będą mogły kontynuować treningi i wyjeżdżać na zawody i turnieje sportowe.

Rzeszów

Zderzenie trzech samochodów w Trzebownisku. Wprowadzono ruch wahadłowy

RZESZÓW. Aktualnie odbywa tam się ruch wahadłowy. Utrudnienia potrwają do ok. 14.30.

Rzeszów

Rzeszów „bohaterem” anglojęzycznego programu [VIDEO]

RZESZÓW. W trakcie filmu Ryan Socash pokazuje m.in. Muzeum Techniki i Militariów, odwiedza rzeszowski Rynek oraz Podziemną Trasę Turystyczną.

Rzeszów

Stok narciarski i… pumptrack na Matysówce

RZESZÓW. Radny Daniel Kunysz zabiega o to, aby w sąsiedztwie stoku narciarskiego powstał pumptrack.

Reklama