Rzeszów - Poniedziałek, 06.04.2026
Reklama

Powstaje wirtualna mapa Rzeszowa. Będzie częścią gry komputerowej

Dodano: 24.09.2020 r.

Na zdj. Odwzorowana na wirtualnej mapie ul. Lisa Kuli, fot. Karol Żelazko - Projekt Rzeszów
Na zdj. Odwzorowana na wirtualnej mapie ul. Lisa Kuli, fot. Karol Żelazko - Projekt Rzeszów
RZESZÓW. Student Politechniki Rzeszowskie tworzy „Projekt Rzeszów” - mapę odwzorowującą stolicę województwa podkarpackiego, która będzie dodatkiem do gry komputerowej.

„Projekt Rzeszów” to robocza nazwa mapy odwzorowującej stolicę województwa podkarpackiego, będącej dodatkiem do symulatora autobusu OMSI 2.

„Projekt będzie półrealny. Oznacza to, że układ dróg w większości będzie pokrywał się z rzeczywistym, choć w pewnych miejscach mogą pojawić się pewne niewielkie odstępstwa bądź uproszczenia. Choć wiele terenów jest tworzone wykorzystując już gotowe obiekty stworzone przez twórców innych map, na mapie pojawią się charakterystyczne obiekty z Rzeszowa.” – czytamy na stronie Projekt Rzeszów.
W grze wcielimy się w kierowcę rzeszowskiego autobusu miejskiego, który będzie rozwoził pasażerów na trasie wybranej linii. Gracz będzie mógł, m.in. obsługiwać pulpit, zatrzymywać się na przystankach czy otwierać i zamykać drzwi pojazdu.
Reklama
Twórcą projektu jest mieszkaniec Rzeszowa, Karol Żelazko, student informatyki na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej, który do pracy nad mapą wykorzystuje darmowego programy i narzędzia takie jak: Blender, GIMP, Google Earth, Google Street View. Karol korzysta również ze zdjęć budynków i obiektów, które przesyłają mu sami mieszkańcy Rzeszowa. Całość prac wykonuje samodzielnie w wolnym czasie.

Jak na razie, nie wiadomo kiedy można spodziewać się premiery dodatku. Postęp w pracach nad projektem można obserwować na facebookowej stronie projektrzeszow.blogspot.com

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ulice Ropczycka i Tarnowska w Rzeszowie zostaną połączone

RZESZÓW. „Połączymy ulice Ropczycką i Tarnowską. Będzie to duże ułatwienie dla mieszkańców osiedli Baranówka i Miłocin” – poinformował w mediach społecznościowych prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

Rzeszów

Sportowa inwestycja za ponad 2 mln zł przy VIII LO w Rzeszowie [wizualizacje]

RZESZÓW. Nowoczesne boiska, bieżnia lekkoatletyczna, skocznia do skoku w dal - m.in. w takie elementy wyposażony zostanie nowy obiekt sportowy, który powstanie przy VIII Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie. Wartość inwestycji przekracza 2...

Rzeszów

S19 Rzeszów Południe – Babica z potężnym dofinansowaniem unijnym

RZESZÓW. Budowa drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe – Babica otrzymała unijne wsparcie finansowe z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS).

Rzeszów

Czołowe zderzenie w Nowym Borku. 3 osoby w szpitalu, lądował śmigłowiec LPR

RZESZÓW. Funkcjonariusze rzeszowskiej drogówki wyjaśniają okoliczności porannego wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Nowy Borek w gminie Błażowa. W zdarzeniu ucierpiały trzy osoby.

Rzeszów

ZTM planuje uruchomić nową linię autobusową przez Wisłokostradę

RZESZÓW. W związku z otwarciem Wisłokostrady, Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie planuje uruchomienie nowej linii, która dzięki nowej drodze lepiej skomunikuje osiedla Budziwój i Biała z osiedlem Gen. Andersa.

Rzeszów

Ul. Robotnicza do rozbudowy. Powstanie blisko kilometrowa ścieżka rowerowa

RZESZÓW. Blisko kilometrowa ścieżka rowerowa, oświetlenie, przebudowa skrzyżowań i budowa kanalizacji deszczowej - m.in. takie zmiany zostaną wprowadzone w ramach przebudowy ul. Robotniczej na osiedlu Zalesie.

Rzeszów

Wisłokostrada udostępniona kierowcom. Zobacz filmik z przejazdu nową drogą

RZESZÓW. 17 lutego 2026 roku o godz. 11:00 odbyło się oficjalne otwarcie jednej z największych inwestycji drogowych zrealizowanych w ostatnich latach w Rzeszowie. Do użytku kierowców oddano Wisłokostradę, czyli drogą łączącą al....

Rzeszów

Prawie 70 tys. pasażerów w styczniu w Jasionce

RZESZÓW. 69 543 - tyle pasażerów obsłużył Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów w pierwszym miesiącu 2026 roku. To wzrost o nieco ponad 3 procent względem stycznia ubiegłego roku.

Reklama