Rzeszów - Wtorek, 19.08.2025
Reklama

Powstało kolejne izolatorium. Tym razem w Rzeszowie

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. W Rzeszowie utworzono drugie na Podkarpaciu tzw. izolatorium.  Pierwsze powstało w Łańcucie, w Bursie - Szkolnym Schronisku Młodzieżowym.

W Klinicznym Regionalnym Ośrodku Rehabilitacyjno – Edukacyjnym w Rzeszowie utworzono izolatorium. Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 w Rzeszowie podpisał umowę w tej sprawie z NFZ. W obiekcie znajdą się miejsca dla 66 osób. Będzie realizował usługi w takim zakresie jak izolatorium w Łańcucie.

Pacjenci izolatorium będą mieli zapewnioną opiekę medyczną oraz 3 posiłki dziennie, a pobyt w placówce sfinansuje NFZ.

Stan zdrowia osób przebywających w izolatorium będzie monitorowany przez personel medyczny: pielęgniarkę , która będzie go kontrolować przynajmniej dwa razy dziennie oraz lekarza, który wizytuje pacjenta na miejscu lub udziela teleporady medycznej, np. przez telefon. W izolatorium pobiera się także wymazy do badań na obecność koronawirusa.

Do izolatoriów będą kierowane osoby z podejrzeniem COVID-19, które czekają na swój wynik oraz takie, które mają wynik potwierdzony, a nie wymagają hospitalizacji.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Gęste mgły na Podkarpaciu. IMGW wydał ostrzeżenie

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia, dotyczące gęstych mgieł i szadzi na terenie województwa podkarpackiego.

Rzeszów

„Dzikie życie w wielkim mieście”. Ruszył wspólny zielony projekt Rzeszowa i Łucka

RZESZÓW. Podczas wtorkowej konferencji prasowej w rzeszowskim ratuszu, przekazano szczegóły dotyczące projektu pn. „Dzikie życie w wielkim mieście: ochrona i promocja dzikiej przyrody i różnorodności biologicznej w Łucku i Rzeszowie”.

Rzeszów

ZOBACZ. Na os. Pobitno powstaje jeden z największych parków kieszonkowych

RZESZÓW. Urządzenia do ćwiczeń dla dzieci, scena plenerowa i plac zabaw – to część elementów, które pojawią się w jednym z największych tegorocznych parków kieszonkowych w Rzeszowie.

Rzeszów

Dodatkowe połączenie z Jasionki do stolicy Włoch

RZESZÓW/JASIONKA. Od 29 października samoloty Wizz Air latają trzy razy w tygodniu z podrzeszowskiej Jasionki do Rzymu.

Rzeszów

Kwesta albertyńska na rzeszowskich cmentarzach

RZESZÓW. W dniach 1 i 2 listopada odbędzie się coroczna kwesta Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Rzeszowie. Środki zebrane do puszek przekazane zostaną na realizowane przez organizację działania wspierające...

Rzeszów

Włamanie do baru w centrum Rzeszowa. Złodziej zatrzymany na gorącym uczynku

RZESZÓW. Podejrzany 24-latek przyznał się do winy i poddał się dobrowolnej karze.

Rzeszów

Nowa siedziba Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 1 w Rzeszowie oraz PCPR

RZESZÓW. Poradnia Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 1 w Rzeszowie oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie funkcjonują już w nowym miejscu.

Rzeszów

Przyjechał do przychodni na podwójnym gazie. Miał ponad 2 promile i był agresywny

RZESZÓW. 33-letni mieszkaniec Rzeszowa za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Reklama