Rzeszów - Niedziela, 14.09.2025
Reklama

Powstanie droga łącząca ul. Błogosławionej Karoliny z ul. Dynowską

Dodano: 29.06.2022 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. Na osiedlu Kotuli powstanie około 400-metrowy odcinek drogi, która połączy ul. Błogosławionej Karoliny z ulicą Dynowską. Miasto ogłosiło już przetarg na wybór wykonawcy inwestycji.

Budowa drogi, która połączy ul. Błogosławionej Karoliny z Dynowską, została wpisana do kontraktów osiedlowych, które Konrad Fijołek podpisywał z mieszkańcami podczas kampanii prezydenckiej. Przetarg na wybór firmy, która wybuduje drogę został już ogłoszony. Rozstrzygnięcie zaplanowane jest latem. Wybrany w przetargu wykonawca będzie miał 13 miesięcy na wykonanie zadania. Nowa ulica będzie miała 6 metrów szerokości, chodniki po obu stronach i ścieżkę rowerową. Powstaną także zatoki postojowe i oświetlenie. Częścią inwestycji będzie budowa kanalizacji deszczowej.

Nowa droga, która przebiegać będzie obok budynku Szkoły Podstawowej nr 18, będzie dojazdem do bloków mieszkalnych, które powstały w rejonie ulic Dynowskiej i Czudeckiej. Obecnie mieszkający tam rzeszowianie mogą korzystać tylko z ul. Wołyńskiej.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

ZTM zmienia rozkład jazdy jednej linii i uruchamia dodatkowe połączenie

RZESZÓW. Nowe połączenie będzie kursować z Dworca Lokalnego do Krasnego.

Rzeszów

XV Podkarpackie Targi Ślubne już w najbliższy weekend

RZESZÓW. Styczniowe targi ślubne odbędą się od godz. 10 do godz. 18. Udział w imprezie jest płatny – koszt biletu to 20 zł.

Rzeszów

Odnaleziono ciało poszukiwanego mieszkańca Rzeszowa

RZESZÓW. W niedzielę w miejscowości Krasne, w rejonie starorzecza Wisłoka, odnaleziono ciało mężczyzny.

Rzeszów

Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne UR będzie oddane do użytku w 2021 roku

RZESZÓW. Trwają pracę przy budowie Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego

Rzeszów

Pijany kierowca zawisł samochodem na torowisku. Zdarzenie miało miejsce przy ul. Warszawskiej

RZESZÓW. Mężczyzna zjechał z drogi i częściowo zawisł na torowisku.

Rzeszów

Sprawdź, jak wyglądała w 2019 roku średnia zdawalność egzaminu na prawo jazdy w Rzeszowie

RZESZÓW. Teorie średnio zdawało 60%, natomiast egzamin praktyczny z pozytywnym wynikiem kończyło 44,1 kursantów.

Rzeszów

Były kapitan Asseco Resovii Rzeszów wraca do klubu

RZESZÓW. Kontrakt z 37-letnim siatkarzem został podpisany do końca obecnego sezonu.

Rzeszów

Zaginiony Ukrainiec, mieszkający w Rzeszowie, mógł zostać porwany. Prokuratura poszukuje nagrań

RZESZÓW. Ostatni przypadek, kiedy widziano 22-latka, miał miejsce 26 grudnia na stacji paliw w Krasnem.

Reklama