Rzeszów - Poniedziałek, 29.12.2025
Reklama

Pożar mieszkania na os. Baranówka. Nie żyje kobieta, kilkuletnia dziewczynka w szpitalu

Dodano: 30.12.2024 r. / Redakcja

fot. KW PSP w Rzeszowie
fot. KW PSP w Rzeszowie

RZESZÓW. 91-letnia kobieta poniosła śmierć w pożarze mieszkania, do którego doszło dzisiaj na osiedlu Baranówka w Rzeszowie. W płonącym lokalu przebywała jeszcze kilkuletnia dziewczynka, która trafiła do szpitala. Na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do pożaru doszło około godz. 13:00, w jednym z mieszkań, znajdującym się na parterze w bloku przy ul. Osmeckiego. W trakcie pożaru, w mieszkaniu przebywały dwie osoby – 91-letnia kobieta oraz kilkuletnia dziewczynka. Jak ustalili pracujący na miejscu zdarzenia policjanci, seniorka zdołała przez okno przekazać dziewczynkę znajdującej się na zewnątrz osobie. Jej samej niestety nie udało się uratować.

Dziewczynka została przetransportowana do szpitala na badania. Na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do gaszenia pożaru skierowano 5 zastępów straży pożarnych. Ze względu na duże zadymienie, z klatki ewakuowano sześć osób.

Jak na razie nie wiadomo co było przyczyną pojawienia się ognia. Policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili czynności, które pomogą ustalić przyczyny tego tragicznego pożaru.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Hala targowa, "Balcerek" i park w centrum Rzeszowa okiem młodych architektów [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Studenci Politechniki Rzeszowskiej zaproponowali nowoczesną wizję zagospodarowania okolic hali targowej, placu Balcerowicza i parku im. prof. Józefa Szajny. 

Rzeszów

Ul. Welca na Staromieściu do przebudowy

RZESZÓW. Prawie półkilometrowy odcinek ul. Welca - od skrzyżowania z ul. Niecia w kierunku północnym - zostanie przebudowany i rozbudowany.

Rzeszów

Źle się poczuł i uderzył autem w metalowy garaż. Trafił do szpitala

RZESZÓW. 36-letni kierowca opla stracił panowanie nad autem i uderzył w metalowy garaż. Mężczyznę przewieziono do szpitala.

Rzeszów

W Rzeszowie trwa kolejny etap modernizacji przystanków autobusowych

RZESZÓW. Wymieniane są wiaty, a na zatokach w miejsce asfaltu wylewany jest specjalny beton odporny na powstawanie kolein.

Rzeszów

Poranny wypadek na ul. Okulickiego. 1 osoba ranna

RZESZÓW. W miejscu zdarzenia występują utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Niewybuchy z czasów II wojny światowej odnalezione w Jasionce

RZESZÓW. Podczas prac ziemnych w Jasionce, odnaleziono pociski z czasów II wojny światowej. Niewybuchy zostały zabezpieczone i wywiezione przez saperów do miejsca neutralizacji.

Rzeszów

E-hulajnogi Lime wracają na ulice Rzeszowa

RZESZÓW. Dla użytkowników przygotowano specjalną promocję na drugi przejazd.

Rzeszów

W Rzeszowie ma powstać nowa klasa sportowa o profilu "Sporty wodne"

RZESZÓW. Jej uczniowie trenowaliby skoki do wody i pływanie. Warunek powstania takiej klasy jest jeden: zainteresowanie dzieci i rodziców.

Reklama