Rzeszów - Niedziela, 10.05.2026
Reklama

Pożar mieszkania na placu Śreniawitów. Policja wyjaśnia przyczyny zdarzenia

Dodano: 15.12.2025 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci pracują nad wyjaśnienie okoliczności pożaru, do którego doszło wczoraj w jednym z mieszkań w kamienicy na Placu Śreniawitów. Dwie osoby trafiły do szpitala, ewakuowano jedenastu mieszkańców.

Informacja o pożarze dotarła do dyżurnego miejskiego w niedzielę po północy. Ze wstępnych informacji wynikało, że pożar wybuchł w jednym z mieszkań na pierwszym piętrze. W mieszkaniu przebywały dwie osoby: kobieta, która opuściła lokal o własnych siłach oraz 42-letni mężczyzna, który został ewakuowany przez strażaków. Obydwoje trafili do szpitala.

Podczas prowadzonej akcji gaśniczej 11 mieszkańców opuściło swoje mieszkania.

Na miejscu pracował biegły z zakresu pożarnictwa oraz funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej komendy miejskiej.

Przeprowadzono oględziny, zabezpieczono ślady, które pomogą z wyjaśnieniu przyczyny pożaru.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zbiórka dla rodzin poszkodowanych w pożarze domków na osiedlu Biała

RZESZÓW. Caritas Diecezji Rzeszowskiej prowadzi zbiórkę na rzecz mieszkańców domków na osiedlu Biała, którzy w sobotnim pożarze stracili dorobek życia.

Rzeszów

Dachowanie renault clio w Kamieniu. Kierowca uciekał przed policją

RZESZÓW. 40-letni mężczyzna kierujący samochodem marki renault clio, w trakcie ucieczki przed policjantami, stracił panowanie nad pojazdem i dachował. 40-latek trafił do szpitala. Z popełnione wykroczenia, uzbierał łącznie 239 punktów karnych.

Rzeszów

Pożar szeregówek na osiedlu Biała w Rzeszowie. Spłonęło siedem domów [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Służby cały czas pracują na miejscu pożaru budynków mieszkalnych w zabudowie szeregowej przy ul. kard. Karola Wojtyły na osiedlu Biała.

SPEED SHOW

Dwudniowy festiwal motoryzacji na miasteczku Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Speed Show, czyli wielkie święto motoryzacyjne już w ten weekend na miasteczku akademickim Politechniki Rzeszowskiej. Organizatorzy z Mtuning, AutoDiscover i Global Motors zapewniają, że będzie to rekordowa edycja. Pojawi się na...

JelczTour

Ostatnie wakacyjne przejazdy zabytkowym Jelczem po Rzeszowie

RZESZÓW. W najbliższy weekend odbędą się ostatnie wakacyjne przejazdy czerwonym Jelczem po ulicach Rzeszowa w ramach akcji pod hasłem #JelczTOUR.

Rzeszów

Przejazd pod torami na ul. Miłocińskiej już otwarty

RZESZÓW. Zakończył się remont wiaduktu kolejowego, pod którym biegnie droga łącząca ulice Miłocińską i Warszawską.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w Głogowie Małopolskim

GŁOGÓW MAŁOPOLSKI. 32-letni kierowca bmw zginął w wypadku, do którego doszło wczoraj na ulicy Bursztynowej w Głogowie Małopolskim. 24-letni pasażer pojazdu trafił do szpitala.

Rzeszów

We wrześniu rozpoczną się prace przy odmulaniu Wisłoka

RZESZÓW. Trwają prace związane z przygotowaniem placu budowy pod kolejny etap odmulania Wisłoka.

Reklama